En İyi Gainer (Karbonhidrat Tozu) Markaları ve Sıralaması (2023 En Çok Kullanılan Ürünler)

En iyi mass gainer karbonhidrat tozu sağlığı destekleyen ve herhangi bir zarar vermeyen ürünlerdir. Karbonhidrat tozları özellikle diyet yapan ve vücut geliştiren kişiler tarafından sıkça kullanılır. Herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen diyetisyen tarafından belirtilen miktar kadar kullanılması son derece önemlidir. Kişilerin kullanmadan önce bir profesyonel ile görüşmesi ve ölçüyü aşmadan ürünü kullanmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Karbonhidrat tozu, 2022 yılında da birçok sporcu tarafından sıkça tercih ediliyor. Protein tozunun yanı sıra karbonhidrat tozu da özellikle profesyonel sporcular ve vücut geliştiren kişiler tarafından sıkça kullanılır. Bu yazıda ise 2022 yılında en çok tercih edilmiş ve hala çok satanlar listelerinde yer alan en iyi karbonhidrat tozları bulunmakta. Sizin için hazırladığımız güncel karbonhidrat listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2022 En iyi mass gainer (karbonhidrat tozu) markaları ve ürünleri

 1. ProteinOcean Mass Gainer Karbonhidrat Tozu
 2. High Mass Gainer 3600 Gr Karbonhidrat Tozu
 3. Optimum Mass Gainer Karbonhidrat Tozu
 4. Hard Line Pro Gainer 5000 Gr Karbonhidrat Tozu
 5. Dynamic Mass Gainer Çikolatalı Karbonhidrat Tozu
 6. Multipower Mass Gainer Karbonhidrat Tozu
 7. Ronic Nutrition Gainer Ultimate Karbonhidrat Tozu
 8. Big Joy Sports Big Mass 1.2 Karbonhidrat Tozu
 9. SSN Sports Style Nutrition Karbonhidrat Tozu
 10. Body Max Mass Gainer Karbonhidrat Tozu
 11. Big Mass +GH Factors Karbonhidrat Tozu

ProteinOcean Mass Gainer Karbonhidrat Tozu

ProteinOcean markasına ait olan Mass Gainer ürünü çileklidir.. Aynı zamanda çilek aromalı paketi de yanında hediye olarak verilir. Shaker ve çikolata ve çilek aromalı üç paket gönderilen ürünün içerisinde yüzde 19,5 protein yer alır.

High Mass Gainer 3600 Gr Karbonhidrat Tozu

Çikolatalı çeşidi ile satışa sunulan ürün High Mass markasına aittir. 3600 gramlık bir şişede gönderilen karbonhidrat tozu birçok sporcunun ilk tercihlerinden biridir. 19 gram protein ve 2 ram keratin içeren paketin 85 gramı ise karbonhidrattan oluşur. Çikolata aromalı olarak satışa sunulsa da farklı tatları da bulunur. Toplam enerji miktarı ise 120 g ölçek için 513 olarak belirlenmiştir.

Optimum Mass Gainer Karbonhidrat Tozu

Optimum markasına ait olan muzlu karbonhidrat tozu Mass Gainer modeldir. Muz aromalısının yanı sıra çikolatalı ve çilekli olan çeşitleri de mevcuttur. Eczanelerde de satışı yapılan Optimum Mass Gainer muzlu karbonhidrat tozunun içerisinde 37,8 gram protein yer alır. 1406 gram olarak satışa sunulan pro gainer karbonhidrat tozunun aynı zamanda 2500 mg’ı ise kreatindir.

Hard Line Pro Gainer 5000 Gr Karbonhidrat Tozu

Hard Line Nutrition markasına ait ürünlerden bir diğeri de 5000 gr olan paketlerdir. Protein oranı oldukça yüksek tasarlanan ürünün içerisinde farklı vitaminler de yer alır. 5000 gr olarak satılan karbonhidrat tozundan en sık tercih edileni muz aromalı olanıdır. Muzun içerisinde yer alan maddeler nedeni ile daha uzun tokluk sağladığı da bilinen bir gerçektir.

Dynamic Mass Gainer Çikolatalı Karbonhidrat Tozu

Çikolata aromalı karbonhidrat tozlarından biri olan Dynamic Mass Gainer 3 kg’lık ürün de sıkça tercih edilir. Uygun fiyatı nedeni ile 2022 yılının çok satanlarından biri olan Mass Gainer farklı aromalara sahiptir. İçerisinde 17.800 mg protein yer alır ve tokluk hissi uzun süre devam eder. Ürün üzerinde belirtilen ölçekte tüketilmesi ise profesyoneller tarafından da tavsiye edilen günlük kullanım miktarıdır.

Multipower Mass Gainer Karbonhidrat Tozu

Multipower markasının mass gainer ürünü, form tutmak isteyenler için tasarlanmıştır. Ürün içerisinde servis başına 30,25 mg protein bulunduran ürün aynı zamanda bütçe dostudur. Yüksek enerji sağlar ve kilo alınmasını destekler.

Ronic Nutrition Gainer Ultimate Karbonhidrat Tozu

Çikolatalı ve çilekli paket ile gönderilen ürün 3000 gram olarak satışa sunulur. 4200 mg BCAA, 2500 mg keratin, 3400 mg glutamin barındıran ürünün içerisinde 19,500 mg protein bulunur. Karbonhidrat tozu içerisindeki protein miktarı son derece önemlidir. Dengeleyici olması için sık sık tercih edilen ürünlerden biri de Gainer Ultimate 3000 gramlık olan bu üründür. En iyi karbonhidrat tozu olarak kabul gören ürün, günde en fazla 3 porsiyon (ölçek) kullanılabilir.

Big Joy Sports Big Mass 1.2 Karbonhidrat Tozu

Çikolatalı olarak satışa sunulan ürün Big Joy Sports’a aittir. Big Mass alt kategorisi ile satışa sunulan ürünün içerisinde bol bmiktarda lif, protein, karbonhidrat, yağ, enerji ve tuz bulunur. Kreatin seviyesi ise 1000 mg dolaylarındadır. Kullanım bilgisi paketin arkasında yer alır ve günde 3 kere tüketilmesi tavsiye edilir.

SSN Sports Style Nutrition Karbonhidrat Tozu

Süt ve çikolata aroması ile satılan ürün 5000 gram olarak satışa sunulmuştur. İçerisinde 40 gram protein bulunur ve oldukça dengeleyici bir içeriğe sahiptir. SSN Sports Style Nutrition markasına ait olan ürün birçok sporcu tarafından tercih edilmeye devam ediyor. 110 gram ise karbonhidrat yer alıyor.

Body Max Mass Gainer Karbonhidrat Tozu

Body Max Nutrition markasına ait olan ürün Mas Gainer adı ile satışa sunulur ve Promass olarak da bilinir. Çikolata, çilek, süt ve muz aromalı seçenekleri bulunur. 2022 yılında en çok çilek aromalı ürünü tercih edildi. 3600 gram ağırlığındaki ürünün 120 gram için kalori değeri ise 513 olarak belirlenmiştir.

Big Mass +GH Factors Karbonhidrat Tozu

Big Mass markasına ait olan +GH factors karbonhidrat tozu çikolatalı aroması ile satılır ve toplam 3000 gramdır. Fiziksel aktivitenin arttırılmasını sağlayan ve 1000 mg’lık kreatini ile dikkat çeken ürün günde 3 ölçek kullanılabilir. Sabah, öğlen ve akşam öğünlerinde birer ölçek kullanılması tavsiye edilir.

Mass Gainer (Karbonhidrat Tozu) Hakkında Merak Edilenler

Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar?

Karbonhidrat tozu genellikle kilo almak isteyen kişilere tavsiye edilen ek besindir. Günlük karbonhidrat oranını tam olarak sağlayamayan kişiler de ek gıda takviyeleri ile beslenebilir. Ancak kullanılacak tozların, bir profesyonel kontrolünde tüketilmesi önemlidir ve alerjik reaksiyon gösterilmeyeceğinden emin olunmalıdır.

Karbonhidrat Tozu Nasıl Kullanılır?

Karbonhidrat tozları farklı biçimlerde kullanılabilir. Katı ya da sıvı gıda ile karıştırılarak kullanılabilirler. Bazı ürünler sadece su ile karıştırılarak tüketilir. Alınan karbonhidrat tozunun özelliğine bağlı olarak kullanım türü de değişebiliyor.

Karbonhidrat Tozu Kilo Yapar Mı?

Karbonhidrat tozu kilo yapan ürünler arasında yer alsa da doğru kullanıldığında kilo verimini de destekler. Önemli olan hangi amaç için kullanılacağıdır ve bu amaç doğrultusunda ölçüye dikkat edilmesidir. Karbonhidrat tozu genellikle kilo almak isteyenler tarafından farklı dozlarda kullanılır.

Karbonhidrat Tozu Fiyatı Nedir?

Karbonhidrat tozlarının fiyatı gramaj, içerik ve markaya göre farklılık gösterir. Beş kiloluk bir karbonhidrat tozu ile bir kiloluk farklı içeriğe sahip bir ürünün fiyatı aynı olmamakta. Bu neden ile de tüketicilerin, kendileri ve bütçeleri için en doğru seçimi yapmaları gerekiyor.

Karbonhidrat Tozu Nereden Alınır?

Karbonhidrat tozları her yerden alınabilir. Spor ürünleri ya da ek gıda, besin takviyesi satan yerlerden de satın alınabilir. Bunun yanı sıra karbonhidrat tozu almak isteyen kişiler online satış sitelerini de tercih edebilir. Orijinal internet sitelerinin kullanılması son derece önemlidir.

Karbonhidrat Tozu Sağlığa Zararlı Mı?

Karbonhidrat tozları yüzde 100 sağlıksız ürünler değildir ancak günlük kullanım dozuna dikkat edilmesi gerekir. En sağlıklı gıdaların dahi tüketim miktarı önemlidir. Bu neden ile bir profesyonel tarafından önerilen ya da karbonhidrat markası tarafından tavsiye edilen ölçünün geçilmemesi gerekir. En iyi karbonhidrat tozu doğru miktarda kullanıldığında daha verimli bir sonuç ortaya çıkarır.

Mesaj Bırakabilirsiniz