En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Ürünleri ve Kullanıcı Yorumları (2023 Uygun Öneriler)

Kurutma makinesi kısa bir zaman öncesine kadar lüks olarak değerlendirilse de bayanların iş hayatında daha etkin olmasından sonra her evde bir zaruri ihtiyaç olarak değerlendirilmeye başlandı. Birçok marka bu alanda çeşitli ürünlerini piyasaya sürdüler.

Her markanın sunmuş olduğu ürünlerin birbirinden farklı birçok özelliği bulunmasından dolayı kullanıcılar araştırma yaparak ürünleri tercih etmektedir. Yazımızda en fazla tercih edilen kurutma makinesi markaları ve bu markalara ait olan modeller sizlere izah edilecektir.

2022 en iyi çamaşır kurutma makinesi ürünleri:

  1. Samsung DV90M5000QW
  2. Arçelik 3887 KTY
  3. Beko D 91 HPS
  4. Siemens WT45W410TR
  5. Altus AL 80 IC
  6. Beko Km 90
  7. Arçelik 2773 KT
  8. Hoover DX C10DCE-S 10 Kg
  9. Electrolux EW7H4824EB
  10. Bosch WTW85410TR Serie 6

Samsung DV90M5000QW Kurutma Makinesi

Samsung DV90M5000QW Kurutma Makinesi

Kurutma makinesi kapasitesi 9 kilo ağırlığında, enerji sınıfı ise A++, kurutma makinesinin ses seviyesi 65 desibel, çocuk kilidi bulunmakta, zaman erteleme ayarı bulunmakta, makinenin genel özellikleri ise kullanım tipi solo tiptir. Yüksekliği 85.0 milim, genişliği 60.0 milim, derinliği 64.0 milim, 50 kilo hızlı kurutma özelliği bulunmaktadır ve zaman erteleme seçeneği de yer almaktadır. Çocuk kilidi bulunur. Su tankı dolu uyarısı verir, makinenin kırışık önleme özelliği de bulunmaktadır.

Arçelik 3887 KTY Kurutma Makinesi

Arçelik 3887 KTY Kurutma Makinesi

Kurutma makinesinin özellikleri, makinenin çocuk kilidi, ısı pompalı bulunmaktadır. Makinenin kapasitesi 8 kilogramken program sayısı ise 16 programdır. Kurutma  makinesi genel tambur hacmi 118 litre, ses seviyesi ise 66 desibeldir. Genişliği 59.7 santim, derinliği ise 64.3 santimdir. Yükseklik 84.6 santimdir. Arçelik kurutma makinesi ile yıllık enerji tüketimi ise 159 kilovat olmaktadır. Makinenin enerji sınıfı A+++ olarak karşımıza çıkmaktadır.

Beko D 91 HPS Kurutma Makinesi

Beko kurutma makinesi özellikleri, öncelikle makinenin enerji sınıfı A++, program sayısı 16 program bulunuyor. Yıkama kapasitesi 9 kilogram ağırlığındadır. Makinenin ısı pompalı ve çocuk kilidi yer almaktadır. Makinenin tambur hacmi 118 litre, ses seviyesi 65 desibel, genişliği 59.7 santim, derinliği ise 65.4 santim olarak karşımıza çıkmaktadır. Makinenin yüksekliği 84.6 yıllık enerji tüketimi 259 kilowatt’ dır.

Siemens WT45W410TR Kurutma Makinesi

Siemens WT45W410TR Kurutma Makinesi

Siemens çamaşır kurutma makinesi ısı pompalı, çocuk kilidi, hızlı kurutma özelliği ile tercih edildiği bilinmektedir. Ayrıca makinenin çamaşır kapasitesi 8 kilogram,  program sayısı 15, program genişliği 59.8 santim, derinliği 59.9 santim, yüksekliği ise 84 santim olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurutma makinesinin yıllık enerji tüketimi 336 kilovat, makinenin tambur hacmi 112 litre, ses seviyesi 64 desibel, enerji sınıfı özelliği ise A++ olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altus AL 80 IC Kurutma Makinesi

Altus AL 80 IC Kurutma Makinesi

Altus çamaşır kurutma makinesi özellikleri, makine 8 kilogram kapasitesinde ısı pompalı ve çocuk kilidi bulunmaktadır. Kurutma  makinesi 15 programlı bir makinedir ve tambur hacmi 102 litredir. Makinenin genişliği 59.7 santim, derinliği ise 56.8 santimdir. Makinenin yüksekliği 84.6 santim olarak karşımıza çıkarken, makinenin yıllık enerji tüketimi 297 kilovat olarak bilinmektedir. Makine A Plus enerji sınıfına sahiptir. Makinenin 8 kilogram yıkama kapasitesi, kırışıklık önleme fonksiyonu bulunur. Performansı da yüksek seviye olarak yer almaktadır. Ayrıca kurulama program sayısı da 15’tir.

Beko Km 90 Kurutma Makinesi

Beko Km 90 Kurutma Makinesi

Beko çamaşır kurutma makinesi özellikleri, kurutma makinesi 9 litre kapasiteli ve A++ enerji sınıfına sahiptir. Özellikle makinede yer alan çocuk kilidi, ısı pompalı, makinenin en çok tercih edilme sebebidir. 15 programlı olan makinenin genişliği 59.7 santim, derinliği 59.9 santim, yüksekliği 84.6 santim, yıllık enerji tüketimi ise 258 kilovat olarak karşımıza çıkmaktadır. Makinenin tambur hacmi 110 litre, ses seviyesi 65 desibeldir. Makine elektrik tüketim konusunda çok avantajlı bir makine olduğu belirtilirken makine nem sensörlü ve ıslaklık durumuna göre kurutma işlemi yapmaktadır.

Arçelik 2773 KT Çamaşır Kurutma Makinesi

Arçelik 2773 KT Çamaşır Kurutma Makinesi

Arçelik çamaşır kurutma makinesinin özellikleri B sınıfı enerjiye sahip olması,  hızlı kurutma özelliği, çocuk kilit ayarı ve 7 kilo kapasitesi ile kullanıma sunulmaktadır. Makinenin program sayısı 15 programdır. Ayrıca tambur hacmi ise 102 litre olarak bilinmektedir. Ses seviyesi 65 desibelken, genişliği 59.7 santim, derinliği 56.8 santim, yüksekliği ise 84.6 santim olarak bilinmektedir. 1 yıllık enerji tüketimi 504 kilovat’ dır. Akıllı nem sensörü özelliği herkes tarafından bilinirken makinenin güvenlik sistemi de gayet kullanışlıdır.

Hoover DX C10DCE-S 10 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Hoover 10 kilo çamaşır kurutma makinesi özellikleri, kurutma makinesi kullanım kapasitesi 10 kilogram, program sayısı 16 programlı, kurutma makinesinin tambur hacmi 115 litre, ses seviyesi 68 desibel, makinenin genişliği 59.6 santim, derinliği 58.5 santim, yüksekliği 85 santim, yıllık enerji tüketimi 670 kilowatt, enerji sınıfı b sınıfı’ dır. Makinenin yükleme tipi önden yüklemeli, kurutma sistemi ise yoğuşmalıdır. Makinede ayarlı çalıştırma zamanlayıcısı, yakın zaman ayarı, gecikmeli başlangıç özelliği, ayarlanabilir ayağı bulunmaktadır.

Electrolux EW7H4824EB Çamaşır Kurutma Makinesi

Electrolux çamaşır kurutma makinesi özellikleri, A plus enerji sınıfına sahip olan kurutma makinesi ısı pompalı özelliği ve 8 kilogram çamaşır kurutma kapasitesi ile sunulmaktadır. 12 programlı olan makinenin genişliği 59.6 santim  derinliği 63.8 santim  yüksekliği ise 85 santim, yıllık enerji tüketimi tambur hacmi 118 litre, ses seviyesi 66 desibel’ dir.

Bosch WTW85410TR Serie 6 Çamaşır Kurutma Makinesi

Bosch WTW85410TR Serie 6 Çamaşır Kurutma Makinesi

Bosch çamaşır kurutma makinesi özellikleri, makinenin hızlı kurutma özelliği, çocuk kilidi ve ısı pompalı ile kullanışlı bir makine olduğu bilinmektedir. Makinesinin çamaşır kurutma kapasitesi 8 litre, program sayısı 15 programlı ve A++  enerji sınıfına sahiptir. Genişliği 59.8 santim, derinliği 59.9 santim yüksekliği ise 84.2 santim. Makinenin yıllık enerji tüketimi 236 kilo kilovat, tambur hacmi 112 litre, ses seviyesi 64 desibeldir.

Kurutma Makinesi İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Kurutma makinesi tercih ederken nelere dikkat edilmelidir?

Kurutma makinesi tercih ederken genel olarak hangi kumaları kurutacağınız önemlidir. Ürünlerin bir kısmı bazı kumaşlara daha hassas olabilmektedir. Bunun dışında alerji durumu yaşamakta olan kişilerin de bu anlamda özel bir takım ürünler kullanması gerekmektedir. Hassasiyetler dikkate alınarak tercih yapılmalıdır.

Kurutma makinesi fiyatları nelerdir?

Birçok çeşit ürün çeşidi bulunmaktadır. Ürünlerin özelliklerine göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ayrıca güncel olarak dolar kurunda olan değişikliklerden dolayı zaman zaman fiyatlarda oynamalar olabilir. Birçok firma ile görüşerek en uygun fiyat tercihinde bulunabilirsiniz.

Alerji için kurutma makinesi nasıl tercih edilmeli?

Alerjik rahatsızlığı bulunan kişilerin özel kurutma makinesi tercihi olabilir. Markalar bu hassasiyeti dikkate alarak özel olarak üretimler yapmaktadır. Markaların ne gibi özelliklerinin olduğunu araştırarak istediğiniz tercihi yapmanız mümkündür.

Yoğuşmalı çamaşır kurutma makinesi nedir?

Özel bir havalandırmaya ihtiyaç olmayan son teknoloji bir üründür. Elektrik sarfiyatı noktasında da oldukça faydalıdır. Kurutma yapılırken elde edilen buhar bir alanda toplanmaktadır. Buharın toplanmış olduğu kabın belirli zamanlarda boşaltılması gerekmektedir.

Kurutma makinesi kalitesi nasıl anlaşılır

Kurutma makinesi kalitesi birçok özeliğe dikkat edilerek anlaşılabilir. Genel olarak kaliteli ve bilindik bir markanın ürünleri tercih edilmelidir. Ayrıca kullanıcı yorumlarından da kalite net bir şekilde tespit edilebilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz