En İyi Bulaşık Makinesi Markası ve Modelleri (2023 Önerileri ve Tavsiyeleri)

Bulaşık makineleri, günümüzde su tasarrufu yapılması için önemli beyaz eşyalar arasında yer alıyor. En iyi bulaşık makinesi özelliği ise ürünün enerji sınıfının A olması; su ve enerji tasarrufuna özen göstermesi. Bulaşık makinesi denildiğinde sadece su ve enerji değil, zamandan da tasarruf yapılması da akla geliyor.

Özellikle günümüzdeki kültür ve geleneksel yapı nedeni ile ev işleri ile kadınlar daha aktif ilgileniyor. Onların yükünü hafifletmek için kullanılabilecek beyaz eşya çeşitlerinden biri de bulaşık makinesidir. Erkekler, tek yaşayanlar, aileler ve aslında herkes tarafından eşit iş paylaşımı yapılarak kolayca kullanılabilir beyaz eşyaları derledik.

2022 yılında en çok tercih edilen bulaşık makinelerini sizi için araştırdık. Burada yer alan ürünler 2022 yılında da sıkça kullanılan ve tüketicilerin ilk tercihleri arasında yer alan bulaşık makinelerinden oluşuyor. Ev işlerinde adil paylaşımın yapılması ve kişilerin birbirini desteklemesi gereken bir düzeni yaratmak için bulaşık makinesi iyi bir başlangıçtır.

2022 En iyi bulaşık makinesi markaları ve modelleri

 1. Windsor WS 3514 Bulaşık Makinesi
 2. Altus AL 434 A Bulaşık Makinesi
 3. Hoover HFDN 1L360oW – 17 – Bulaşık Makinesi
 4. Vestel BM 4202 Bulaşık Makinesi
 5. REGAL BM 410 Bulaşık Makinesi
 6. Altus AL 413 A Model Bulaşık Makinesi
 7. REGAL BM 310 S Bulaşık Makinesi
 8. LG DFC325 HD Bulaşık Makinesi
 9. ALTUS AL 445 NSX Bulaşık Makinesi
 10. Hoover HF3F54L0NW 17 Bulaşık Makinesi
 11. Arçelik 6144 Bulaşık Makinesi
 12. VESTEL BM 3111 3 Programlı Bulaşık Makinesi

Windsor WS 3514 Bulaşık Makinesi

Beş programlı olan Windsor WS, ücretsiz kurulum sağlaması ile de ön plana çıkıyor. Tüketicilerin en sık tercih ettiği modellerden biri olan Windsor WS 3514, kolay temizlenebilir bir makinedir. Çıkarılabilir bulaşık alanı sayesinde hızlı yerleştirme ve toplama yapılmasına da izin veren makine E sınıf enerji grubunda yer alır. 3 yıllık garanti süresi ve taksitli alınabilir oluşu da kolaylık sağlıyor.

Altus AL 434 A Bulaşık Makinesi

Beyaz ve gri renkte kullanıma sunulan bulaşık makinesi 4 programlıdır. Enerji ve su tüketimi diğer ürünlere göre fazla olan Altus AL 434 model bulaşık makinesi kolay kurulabilir. Resmi distribütör garantisi bulunan ürün 13 kişilik bulaşığa kadar yıkama yapabiliyor. Çelik gövdesi ise pas tutmamasından dolayı kullanıcılara kolay temizlik imkanı yaratıyor.

Hoover HFDN 1L360oW – 17 – Bulaşık Makinesi

Beş programlı olan bulaşık makinesi kolayca alınabilir ve kullanılabilir. Ücretsiz kurulum desteği Sunan Hoover’in bu bulaşık makinesi 13 kişilik kapasiteye sahip. Enerji sınıfı E olan ürünün genişliği ise 60 cm’i bulabiliyor.

Vestel BM 4202 Bulaşık Makinesi

Kablosuz internet bağlantısı olan bulaşık makinesi, ekonomik fiyatı ile de dikkat çekmekte. 4 programlı olması ve içinin kolay temizlenebilir oluşu birçok tüketicinin tercih sebebi. LED ekran sunması, su tüketiminin yıllık 12 litre oluşu ve 4 programda hızlı ve tam yıkama sunması da onu diğer ürünlerden ayırıyor. Bardakları tam yıkayan ve hiçbir bulaşığın içerisinde leke kalmasına izin vermeyen VESTEL BM 4202 model bulaşık makinesi 2022’nin favori ürünlerinden biridir.

REGAL BM 410 Bulaşık Makinesi

E sınıfı enerji kullanan bulaşık makinesinin dört programı bulunuyor. Ayarlanabilir bardak, fincan ve kupa bölümü ise derin temizlik yapılmasını sağlıyor. Çevrilebilir tek düğme ile çalışan Regal BM 410 model bulaşık makinesinin ayrıca 3 yıllık garanti süreci de var.

Altus AL 413 A Model Bulaşık Makinesi

Altus’a ait olan AL serisi bulaşık makinesinin 3 programı bulunuyor. Hızlı, tam ve orta derecede yıkama yapabilen ürün birçok tüketici tarafından sıkça tercih edildi. 2022 yılında da kullanılmaya devam eden ürün için ALTUS tarafından ücretsiz kurulum sağlanıyor.

REGAL BM 310 S Bulaşık Makinesi

A++enerji sınıfına dahil olan ürün son derece titiz bir işçilik ile hazırlanmıştır. 60 cm’lik derinliği ve 14 litrelik kapasitesi ile dikkat çeken ürün ücretsiz kurulum ile alıcıya teslim ediliyor. 3 programı bulunmasına rağmen son derece kolay kullanılabilen ve 12 kişilik kapasiteye sahip olan Regal BM 310 S bulaşık makinesi gri renk ile satışa sunulmuştur.

LG DFC325 HD Bulaşık Makinesi

14 kişilik kapasitesi ve üç katlı pratik yapısı ile çalışan LG bulaşık makinesinin enerji sınıfı D’ir. 4 program ile çalışan ve kolay kurulumu yapılabilen ürün, solo şekilde kullanılabilir. Ücretsiz kurulum desteği sunan markanın en sık tercih edilen ürünlerinden biri de DFC325 HD bulaşık makinesidir. Makinenin 3 yıllık LB garantisi bulunur.

ALTUS AL 445 NSX Bulaşık Makinesi

5 programlı olmasına rağmen en bütçe dostu ürünlerden biridir. En iyi bulaşık makinesi grubunda yer alan Altus ürünleri kullanıcı dostu tasarımlara sahiptir. Daha kompakt bir tasarıma sahip olan ürün çok fazla yer kaplamaz ve alanın verimli kullanılmasını sağlar. E sınıfı enerji kullanan ürün gümüş renktedir ve 14 kişilik kapasitesi vardır.

Hoover HF3F54L0NW 17 Bulaşık Makinesi

13 kişilik kapasitesi ve 2 yıllık garanti süreci bulunur. Ürün beyaz renktedir ve 5 program ile çalışabilir. A+ enerji sınıfında yer alan ürün birçok tüketici tarafından 2022 yılında da sıkça tercih edilmiştir. Su ve elektrik tasarrufuna dikkat eden ve çevre dostu olan bu ürün bütçe dostu bir fiyata da sahiptir.

Arçelik 6144 Bulaşık Makinesi

Arçelik tarafından üretilen 6144 model bulaşık makinesinin 4 programı bulunur ve kullanıcılar istedikleri ayarda makineyi kullanabilir. E sınıfı enerji grubunda yer alan ürünün toplam su tüketimi yıl içerisinde 11 ila 14 litre arasındadır. Toplam 14 kişilik kapasitesi ile çalışan ürün son derece kullanışlı ve şık tasarımı ile dikkat çeker.

VESTEL BM 3111 3 Programlı Bulaşık Makinesi

Dijital ekranı ile kalan süreyi gösteren ve hızlı işlem yapılmasını sağlayan VESTEL’e ait BM 3111 model bulaşık makinesi oldukça kullanışlıdır. 3 programlı kullanılabilir ve düğmeler ile kolayca sıfırlanabilir. Yıllık su tüketimi 14 litreden daha az olan ürünün; beyaz ve gri renk seçenekleri bulunur.

BULAŞIK MAKİNELERİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Bulaşık Makinesi Ne Kadar Su Harcar?

Bulaşık makineleri ortalama olarak yılda sadece 15 litre su harcar. Ancak bulaşık elde yıkandığında bunun nerede ise 3 – 4 katı kadar su kullanılır. Bunun önüne geçmek için A sınıfı ürünlerin tercih edilmesi ve zaman, su ve elektrikten tasarruf edilmesi önemlidir. Doğal kaynakların sürdürülebilir olarak kullanılmasında önemli etkenlerden biri de beyaz eşya tercihidir.

Bulaşık Makinesi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Bulaşık makinelerinin harcadığı elektrik miktarı enerji sınıfına göre belirlenir. A grubunda yer alan enerji sınıfları daha az elektrik harcarken harf yükseldikçe kullanılan elektrik miktarı da artar. Bu neden ile A, A+, A++ ya da A+++ enerji sınıfında yer alan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Nasıl Kullanılır?

Bulaşık makinesi modeli ve markası ne olur ise olsun iç bölümü doldurularak kullanılır. Marka ve modellerin ayarları ve kullanım türleri birbirinden farklı olsa da bulaşık makineleri toplu bulaşık yıkarlar. Kapasiteleri kadar ürünü içerisine yerleştirip hızlı bir biçimde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunuyor. Kapasitesi, enerji sınıfı ve garanti kapsamı son derece önemlidir. Enerji sınıfına ek olarak yıl bazlı kullanılan su ve elektrik tüketimine de dikkat edilmelidir. Tasarrufa özen gösteren beyaz eşyalar tercih edilmeli ve sürdürülebilir çevre dostu ürünlere yönelim gösterilmelidir.

Bulaşık Makinesi Fiyatı Ne Kadar?

Bulaşık makinelerinin fiyatları model ve özelliklerine bağlı olarak değişiyor. 2022 yılında tercih edilen en iyi bulaşık makinesi incelemesinde yer alan ürünler daha bütçe dostu modellerden oluşuyor.

Mesaj Bırakabilirsiniz