En İyi ve Ucuz Ankastre Fırın Önerileri ve Tavsiyeleri! 2023 Ürünleri ve Yorumları

Fırınlar birçok çeşide ayrılır ancak şık ve olduğu yeri en estetik gösteren modeller en iyi ankastre fırın modelleridir. En iyi ankastre modelleri hem elektrik tasarrufu yaparak çevreyi düşünür hem de bulunduğu ortama yalıtım sağlar. Kullanışlı ve pratik olmasından dolayı da birçok kişi tarafından sıkça tercih edilir. Ankastre fırınları sizin için araştırdık.

2022 En iyi ve ucuz ankastre fırın ürünleri

 1. Altus Ala 133 B Ankastre Fırın
 2. Alveus MFA 604 Ankastre Fırın
 3. Esty Beyaz Cam Set Ankastre Fırın
 4. KUMTEL Turbo Fanlı Ankastre Fırın
 5. KUMTEL MT Ankastre Fırın
 6. KUMTEL KO – A6SF2 Ankastre Fırın
 7. KUMTEL Ankastre Fırın Seti 3’lü
 8. SİMFER Beyaz Ankastre Set 3’lü
 9. Arçelik Ankastre Fırın Seti 3’lü
 10. BOSCH Ankastre Mikrodalga Fırın
 11. VESTEL AF 7648 Ankastre Fırın

Ankastre fırınların kulanım amacı diğer fırınlar ile aynıdır. Ankastre fırınlar için özel üretilen dolaplar ve bölmeler sayesinde olduğundan daha şık ve konforlu bir görünüm kazanır. Pratik yapısı nedeni ile kullanıcı dostu ürünlerdir. Elektrik tasarrufunda bulunan A sınıfı modeller olduğu gibi dolaplı ve dolapsız modeller de bulunur. Birbirinden farklı ve bütçe dostu A sınıfı modellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Altus Ala 133 B Ankastre Fırın

6 fonksiyonu olarak tasarlanan fırın, 65 litre iç hacme sahiptir. Üç bölmeden oluşur ve farklı tuşlar ile rahatça kullanılabilir. Siyah renk ile satışa sunulan ürün, 5 kademeli pişirme bölmesine ve ayarına sahiptir. Buharlı temizlik yapılmasını sağlar ve böylelikle daha kolay temizlik yapılır. El yakmayan kapağı ile özellikle çocukların yaşadığı evlerde güvenli bir ortam yaratır.

Alveus MFA 604 Ankastre Fırın

Siyah renkte satışa sunulan ürün oldukça pratiktir. İki tuş ile yönetilir ve ayarları oldukça basittir. Üzerindeki yönlendirme ve açıklamalar ile de bilmeyen herkes kolayca adapte olarak kullanmaya başlayabilir. 80 litrelik iç hacminin yanı sıra 3 fonksiyonu bulunur. Enerji sınıfı A’dır ve böylelikle elektrik tasarrufu yapılması da sağlanır. Uygun fiyatları ile dikkat çeken ürünün hem siyah hem de beyaz rengi bulunur.

Esty Beyaz Cam Set Ankastre Fırın

Set halinde satılan Esty marka ankastre fırın oldukça kullanışlıdır. Fırının yanı sıra ocak ve davlumbaz ile satışa sunulur. 60 cm’den oluşan Davlumbazı 3462 Wo1 modeldir. Cam ocağı ise dört gözlü olup her birinin ayarı pratik bir biçimde yapılıp kullanıma hazır hale getirilebilir. 3 yıllık garanti süresi ile dikkat çeken ankastre fırın seti, resmi distribütör garantisine sahiptir.

KUMTEL Turbo Fanlı Ankastre Fırın

Kumtel markasına ait Turbo serisi 2022 yılında sıkça tercih ediliyor. 4 profesyonel fonksiyonu bulunan ve 3 ana düğme ile yönetilen fırın, ergonomik bir seçenektir. A+ enerji sınıfında yer alması ve çevreyi düşünmesi de son derece kullanışlı olduğunu gösterir. Aynı zamanda 60 litrelik iç hacmi sayesinde pratik bir deneyim sunar. En iyi ankastre fırın ürünleri arasında yer alan KUMTEL marka ürünler güvenli kullanım imkanı sağlar.

KUMTEL MT Ankastre Fırın

Kumtel’in farklı bir ankastre fırın modeli olan MT ise siyah renkte satışa sunulur ve dış yüzeyi camdır. 45 ila 60 litre arasındaki iç hacmi ve 60 cm’lik genişliği ile yer kaplamaz. A+ enerji sınıfında yer alır ve siyah rengi satılır. 3 farklı pişirme ayarı vardır ve ayrıca yüzde 40 enerji tasarrufu sağlar.

KUMTEL KO – A6SF2 Ankastre Fırın

Siyah ve altının birleşimi olan blackgold modeli ile satışa sunulmuştur. Kumtel tarafından üretilen ankastre fırınlar sıkça tercih edilir. 60 litrelik iç hacmini destekleyen sağlam yapısı ve artırılmış fonksiyonel özellikleri de kullanıcıların dikkatini çeker. Dijital ekranı ile kolay kontrol ve kurulum yapılmasını sağlayan cihazın 2 düğmesi bulunur. Toplam da 8 ayar ile yemek pişirilmesini sağlar ve temizliği son derece kolaydır.

KUMTEL Ankastre Fırın Seti 3’lü

Davlumbaz, ocak ve ankastre fırın olarak satışa sunulan set, son derece ekonomik fiyata sahiptir. Mat siyah renkte satışa sunulur ve davlumbazı ile dikkat çeker. Eğimli davlumbazın kurulması oldukça pratiktir ve DA6 – 833 model davlumbaz havayı hızlıca temizler. Cam ocağın dört gözü bulunur. Doğal gaz ile çalışan bir modeldir ancak istenir ise LPG’ye geçiş yapılabilir.

SİMFER Beyaz Ankastre Set 3’lü

Simfer tarafından üretilen 80 litrelik ankastre fırın yanında dört gözlü ocak ve davlumbaz ile satışa sunulmuştur. Ekonomik fiyatlarının yanı sıra farklı renkleri ile de dikkat çeker. Bej ve beyaz renklerde satışa sunulan SİMFER ankastre set bir hayli kullanışlıdır. El yakmayan kullanma kapağı, 2 yıllık garanti süresi ve ücretsiz kurulum desteği ile tüketicilerin dikkatini çekiyor.

Arçelik Ankastre Fırın Seti 3’lü

Arçelik tarafından üretilen ankastre fırın, günümüze set olarak daha uygun fiyata alınabiliyor. Dört gözlü ve basit kontrol edilebilir ocağı, T tipi davlumbazı ve ankastre fırını ile satışa sunulmuştur. Mat siyah rengin, gri ile desteklenmesi de birçok tüketici tarafından şık ve modern bir görünüm olarak kabul edilmiştir. Gaz emniyet sistemi bulunan ürün 72 litrelik iç hacmi ile dikkat çeker. Aynı zamanda A sınıfı enerji grubunda yer alması da çevre dostu bir ürün olduğunu gösteriyor.

BOSCH Ankastre Mikrodalga Fırın

Ankastre kullanıma uygun hazırlanan mikrodalga fırın Bosch tarafından üretiliyor. BFL 623 MB3 kodu ile üretilen ürün, dijital ekranı ile kullanıcı dostu bir deneyim yaşatmakta. 3 yıllık garanti süreci ve 20 litrelik iç hacmi ile hızlı kullanım sunuyor. Serie 2 ürün ailesinde yer alması ve şık görünümü nedeni ile de güvenli kullanım sağlayan Bosch, 2022’de sıkça tercih edildi.

VESTEL AF 7648 Ankastre Fırın

Vestel tarafından üretilen ankastre fırın, Vestel yetkili bayi kontrolündedir. Ayrıca online bayi ile de destek alınabilir. 80 litrelik iç hacmi, A enerji sınıfında yer alması ve kolay kurulumu nedeni ile özellikle aileler tarafından sıkça tercih edilmekte. Ücretsiz kurulum sunulması ve gümüş – siyah renkleri de tercih edilme oranını arttırıyor. Şık ve klasik bir görünüme sahip olan ankastre fırın aynı zamanda dijital ekrana da sahip.

ANKASTRE FIRIN HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Ankastre Fırın Nedir?

Ankastre fırın daha küçük boyutlu olan ve dolap içinde kullanılan fırınlardır. Özerk fırınlar yerine daha şık ve modern görünümü nedeni ile sıkça tercih edilir ve yer tasarrufu sağlar. Mutfak içi alanın daha verimli kullanılmasını sağlayan ankastre fırınlar, oldukça pratik beyaz eşya ürünleridir.

Ankastre Özelliği Nedir?

Ankastre özelliği beyaz eşyaların sabitlenerek kullanılması anlamına gelir. Tezgaha, vitrine ya da dolaba sabitlenerek ya da yerleştirilerek kullanılan beyaz eşyalar için ankastre kalıbı kullanılır. Ankastre fırınlar da bir dolabın içerisinde kullanılan fırınlar için geçerli olan bir terimdir.

Ankastre Fırın Ölçüsü Nedir?

Ankastre fırınların ölçüsü dolap ebatlarına da bağlı olarak değişir. Genellikle ebatları 75 cm x 51 cm ölçülerindedir. Ancak modele ve markaya bağlı olarak bu boyutlar değişebilir.

Ankastre Fırın Dolapsız Kullanılır Mı?

Ankastre fırınlar dolap içine yerleştirilen dolaplardır. Ancak günümüzde kapalı dolapların yanı sıra açık vitrinler de sık sık kullanılır hale gelmiştir. Bu neden ile vitrin tarzı platformlar ile de ankastre fırınlar kullanılabilir. Ancak ankastre fırının asıl kullanım yeri, üretilmesine de sebep olan dolap içi kullanımdır.

Ankastre Fırın Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Ankastre fırın alırken dikkat edilmesi gereken birçok özellik bulunur. Bunların başında ise dolap ölçülerinin tam alınması ve dolabın nereye konumlandırılacağına karar verilmiş olması gelir. Kendileri için yaratılan alana sığıp sığmamaları son derece önemlidir. Ölçülerin tam alınması ve mümkünse önce fırının sonra dolabın alınması en iyi ankastre fırın kullanımı için gereklidir.

Mesaj Bırakabilirsiniz