En İyi Buzdolabı Markaları ve Modelleri 2023 (Ucuz, Pahalı, Büyük, Geniş ve No Frost Ürünler)

En iyi buzdolabı özelliklerine baktığımızda boyutlarının pratik olması ve buz tutmaması gibi maddelerin yer aldığını görüyoruz. Kalabalık aileler için daha büyük boyutlardaki buzdolapları tasarlanırken yalnız yaşayanlar için daha minimal tasarımlar karşımıza çıkıyor. Bir buzdolabını kaç kişinin kullanacağından çok buzdolabının temel özellikleri ise tüketicilerin daha çok dikkatini çekiyor. 2022 yılında en sık tercih edilen en iyi buzdolabı modellerini sizler için derledik.

Buzdolabı sadece ürünleri soğuk tutmak ve bozulmasını önlemek ile kalmamalı, doğa dostu ve sürdürülebilir elektrik tüketimi de yapmalı. Çevre dostu olan beyaz eşyaların sayısında artış yaşanırken buzdolabı markaları da sürdürülebilir buzdolabı üretimine yönelmiş durumda. Yemeklerinizi muhafaza ederken enerji tasarrufu yapan ve buzlanma gibi problemlerin önüne geçen yılın en iyi buzdolaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2022 En iyi buzdolabı makaları ve modelleri

 1. Vestel NF 480001 No- Frost Buzdolabı
 2. Altus Al 328 B Buzdolabı
 3. Regal NF 30010 Buzdolabı
 4. Vestel NFK 48001 Buzdolabı
 5. Samsung RB50RS334SA Kombi Buzdolabı
 6. Regal NFK 48020 Buzdolabı
 7. Samsung Çift Kapılı Buzdolabı
 8. Profilo Kombi Buzdolabı
 9. Regal ST 47010 Buzdolabı
 10. Altus AL 370 N Model Buzdolabı
 11. Vestel NF 52001 S No-Frost Buzdolabı
 12. Profilo BD 2155 WFNN Model Buzdolabı
 13. Silverline R12072x01 A Çift Kapılı Buzdolabı

Vestel NF 480001 No- Frost Buzdolabı

Vestel’in buzdolapları 2022 yılında enerji tasarrufu ve buzlanma önleyici özelliği taşıyanlar sıkça tercih edildi. Tüketicilerin birçoğu uygun fiyatlı olmasından dolayı da Vestel’e ait buzdolabı modellerini satın alıyor. NF 48001 model No Frost Buzdolabı üstte buzluk ve altı buzdolabı olarak satışa sunulmuştur. Kapı açık uyarı sistemi bulunmayan Vestel NF model buzdolabında dolap içi aydınlatma yer alır ve 434 litredir.

Altus Al 328 B Buzdolabı

E sınıfı enerji grubuna dahil olan Altus marka 328 B buzdolabı modeli, dondurucuyu ve standart alt bölmeyi ayıran çift kapıdan oluşur. Dondurucu kısmı 200 litre iken alt bölmenin iç hacmi ise 400 litredir. Ekonomik fiyatı ile dikkat çeken buzdolabı beyaz renk ile satışa sunulur.

Regal NF 30010 Buzdolabı

Regal’e ait olan NF 30010 model buzdolabı, no frost olma özelliği taşır ve 251 litredir. Standart buzdolabı ölçülerine sahip olan buzdolabının dahil olduğu enerji sınıfı ise F olarak belirlenmiştir. 4 farklı soğutucu rafı bulunur ve cam rafları ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Kapı açılış yönü eğer istenir ise değiştirilerek tüketicinin belirleyeceği tarafa kapı alınabilir.

Vestel NFK 48001 Buzdolabı

Kombi buzdolabı olarak da bilinen Vestel’in ters buzdolabı modellerinden biridir. Derin dondurucusu altta yer alır ve dijital bir ekrandan dereceyi ayarlamak mümkündür. Geniş raf aralığı ve rahat iç dizaynı sayesinde birçok ürünü muhafaza etmek daha kolaydır. Beyaz ve gri renkte satışa sunulmuştur. 3 yıl geçerli olan bir garanti süresi bulunur ve 10 yıllık kompresör garantisi de yanında verilir.

Samsung RB50RS334SA Kombi Buzdolabı

No-frost buzdolabı modellerinden biri olan Samsung’un RB50RS334SA kombi buzdolabı dijital kontrol ekranına sahiptir. F sınıfı enerji grubunda yer alan buzdolabının dondurucu alanı alttadır. 600 litrelik büyük iç hacmi ile dikkat çeken Samsung’un buzdolabı genellikle kalabalık aileler tarafından sıkça tercih edilir. İstenir ise kapı yönü değiştirilebilir ve iç temizliği oldukça kolay yapılır.

Regal NFK 48020 Buzdolabı

No-forst buzdolaplarından biri olan NFK 48020 model buzdolabı, 427 litrelik iç hacmi ile ön plana çıkıyor. Buzluğu en alta yer aldığı için kombi tipi dolaplardan biri olarak kabul ediliyor. Enerji grubunda F sınıfında yer alan ürün uygun fiyatları ve garanti kapsamı gibi nedenlerden dolayı sıkça tercih edilen modeller arasındadır.

Samsung Çift Kapılı Buzdolabı

Samsung’un RT46K6000S8 model buzdolabı çift kapılı olarak atışa sunulur ve toplam 600 litrelik bir iç hacmi vardır. Dondurucu üstte yer alan buzdolabının enerji sınıfı F’dir. Enerji tasarrufu bulunmayan ürün; geniş rafları ile dikkat çeker. Sebze ve meyveler için en altta yer alan saklama haznesi ise ürünün tercih edilme sebeplerinden biridir.

Profilo Kombi Buzdolabı

Profilo markasına ait BD3086IFAN, en iyi buzdolabı modellerinden biridir ve enerji sınıfı doğa dostudur. A++ sınıfına ait olan enerji grubu ile dikkat çeken Profilo kombi buzdolabında, dondurucusu altta bulunur. 600 litreden daha fazla olan iç hacmi ve dijital kontrol ekranı ile oldukça kullanışlı bir deneyim sunar.

Regal ST 47010 Buzdolabı

Statik buzdolabı olarak da bilinen bu model, uygun fiyatı ve 432 litrelik iç hacmi ile dikkat çekiyor. Dondurucusu üstte bulunan ürünün, beyaz ve siyah renkleri satışa sunulmuştur. Renkler arasında genellikle fiyat farkı ile karşılaşsak da Regal’de herhangi bir fiyat farkı gözlenmiyor. Her iki rengi de aynı fiyattan satışa sunan Regal, doğa dostu ürünleri ile dikkat çekiyor.

Altus AL 370 N Model Buzdolabı

Ücretsiz kurulum desteği sunan Altus markasına ait AL 370 N model buzdolabı A+ enerji sınıfına dahildir. Elektrik tüketiminde tasarruf yapmaya imkan tanıyan buzdolabı, çift kapılıdır ve kapı yönü eğer istenir ise değiştirilebilir. Buzluğu ise üst bölümde yer alan standart buzdolabı tipine sahiptir.

Vestel NF 52001 S No-Frost Buzdolabı

Koyu ve mat siyah tonu ile dikkat çeken buzdolabı, rengi için bile satın alınabilir duruyor. 600 litrelik iç hacmi ve toplam da 6 kapak rafı ile dikkat çeken ürün oldukça geniştir. En alt bölümünde yer alan sebze ve meyve muhafaza alanları ise ürünlerin uzun ömürlü olması için tasarlanmıştır.

Profilo BD 2155 WFNN Model Buzdolabı

Standart bir görünüme sahip olan Profilo buzdolabının enerji sınıfı F’dir. 600 litrelik iç hacmi ile geniş ve ferah bir kullanıcı deneyimi sunar. Hantal görüntüsüne rağmen içerisinin genişliği ve kullanılabilir alanın pratik olması da ürünü tercih edilebilir kılıyor.

Silverline R12072x01 A Çift Kapılı Buzdolabı

A+ enerji sınıfı ile dikkat çeken Silverline marka buzdolabı, 400 ila 600 litre aralığında ürün alabiliyor. Derin dondurucusu üstte bulunuyor ve eğer istenir ise buzdolabı kapaklarının yönü değiştirilebiliyor. Temizliği ve bakımı oldukça kolay olan Silverline buzdolabı uygun fiyatları ile de tüketicinin dikkatini çekmekte.

BUZDOLABI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Buzdolabı Litre Ne Demek?

Buzdolabı litresi, buzdolabının içerisinin derinliğini anlatmak için kullanılır. Buzdolapları farklı litrelerde satılır ve litreler, ürünün hacmini anlatmak için kullanılan terimlerdir. Buzdolabı almak istediğinizde 100 litrelik, 600 litrelik ve 60 litrelik modellere bakabilirsiniz. 600 litrelik buzdolapları en büyük modellerden oluşurken 60 ila 300 litre arasındaki modeller ise standart modelleri oluşturur.

Buzdolabı Fiyatı Ne Kadar?

Buzdolabı fiyatları; birçok farklı özelliğe göre farklılık gösterir. Buzdolabının temel özellikleri, litresi, boyutları ve diğer teknolojik özelliklerinin yanı sıra marka ve modele göre de fiyat belirlenir.

Buzdolabı Nasıl Çalışır?

Günümüzde kullanılan tüm buzdolapları ve beyaz eşyalar elektrik kullanarak çalışır. Çevre dostu olan modeller de elektrik kullanır ancak tasarruf özellikleri bulunur.

Buzdolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Buzdolabı alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında tescilli ve güvenilir marka ve modelleri almak yer alır. Mutfağın ölçülerine uygun buzdolabı almaya da dikkat etmek gerekir. Enerji sınıfına bakılması ve çevre dostu olan, tasarruf modeli bulunan beyaz eşyaları tercih etmek önemlidir.

Buzdolabı Buzlanma Yapar Mı?

Buzdolapları eğer doğru ayarlanmaz ise bir süre sonra buzlanma gibi problemler ile karşılaşılmasına neden olabilir. Bunun için en iyi buzdolabı markasını tercih etmeniz ve ürünün temizliğine ve ayarlarına özen göstermeniz buzlanmanın önüne geçecektir.

Mesaj Bırakabilirsiniz