5000 TL’lik Telefon Önerileri 2023! En İyi Telefon Tavsiyeleri

En iyi 5000 TL altı telefonlara bakıldığında gayet kullanışlı ve dayanıklı telefonlar ile karşılaşılmakta. Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin temel bir ihtiyaç haline gelen telefonlar, her bütçeye uygun olarak satışa sunuluyor. Ekonomik dalgalanmalara rağmen hala alınabilir fiyatta olan bu ürünleri sizin için araştırdık. 5000 TL ve altındaki cep telefonlarını incelemek ve bütçenize uygun olanı almak için yazının geri kalanına bakmanızı öneriyoruz.

2022 yılında en çok tercih edilen akıllı cep telefonlarına aşağıda yer verilmiştir. En çok tercih edilen telefon markaları ve modelleri, içerikleri ve neden 2022 yılında da sıkça satın alındıklarına dair bilgiler yer almakta. Tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik alabilecekleri en uygun modellere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda listelenen tüm akıllı telefonlar 5000 Türk Lirası ve altındaki fiyatlara göre araştırılmıştır.

5000 TL telefon önerileri 2022

 1. Oppo A74 Siyah Cep Telefonu
 2. Xiaomi Red Mi Note 10 S Cep Telefonu
 3. Oppo A54 Siyah Cep Telefonu
 4. Samsung Galaxy A12 Cep Telefonu
 5. Xiaomi Red Mi 9 T Cep Telefonu
 6. Samsung Galaxy A52 Cep Telefonu
 7. Oppo A15 S Cep telefonu
 8. Xiaomi Red Mi 9 C Cep Telefonu
 9. Real Mi C25 Model Cep Telefonu
 10. Samsung Galaxy M21 Çift Sim Kartlı Cep Telefonu
 11. Samsung Galaxy A32 Cep Telefonu

Oppo A74 Siyah Cep Telefonu

Oppo’ya ait A74 model cep telefonu siyah renk ile satışa sunulmuştur. Dahili hafızası 128 GB olan telefonun fiyatı da ortalamadır ve bu neden ile 2022’de en sık tercih edilen telefon olmuştur. 4 GM’lık RAM kapasitesi, 7900 pil gücü ve 6,5 inçlik ekran boyutu ile dikkat çeker. Oppo A4 model cep telefonunun hem ön hem de arka kamerası bulunur.

Xiaomi Red Mi Note 10 S Cep Telefonu

Xiaomi teknoloji devi olma yolunda attığı adımları güçlendirmek adına tüm ürünlerini kaliteli ve sürdürülebilir bir biçimde üretmekte. Uygun fiyatı ve farklı renkleri ile dikkat çeken, zarif görünümlü Xiaomi RED Mİ serisine ait Note 10 S cep telefonu oldukça dikkat çekicidir. 64 GB ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri ile dikkat çeken mobil cihaz, 6,5 inçlik ekranı ile geniş bir deneyim sunar.

Oppo A54 Siyah Cep Telefonu

Farklı renklerde satışa sunulsa da en çok siyah rengi tercih edilen ürünün 5000 mahlık şarjı dikkat çekicidir. Android işletim sistemine sahip olan telefon 6 inçlik bir ekrana sahiptir. Dahili hafızası 128 GB olan telefon 2022 yılında sıkça satışı yapılan telefonlar arasında yer alır.

Samsung Galaxy A12 Cep Telefonu

64 GB ve 128 GB olmak üzere farklı dahili hafıza seçenekleri ile satılan Galaxy A12; mavi, siyah ve beyaz renklerdedir. Tüketiciler istedikleri rengi tercih edebilir. 64 GB’lık versiyonu 128 GB dahili hafızası olan modele göre daha ucuzdur ancak özellikleri aynıdır. Ram kapasitesi 4 GB olan telefonunun Samsung Türkiye garantisi bulunur. Ekran boyutu ise 6,5 inç olarak belirlenmiştir.

 

Xiaomi Red Mi 9 T Cep Telefonu

128 GB’lık modeli ile satışa sunulur. Xiaomi Türkiye garantisi kapsamında olup Türkiye içindeki garanti servisinden yararlanılabilir. 5000 mah ve üzerindeki pil gücü ile dikkat çeken ürün, 6,5 inçlik ekranı ile derin bir kullanıcı deneyimini de beraberinde getirir. Koyu gri renkte satılan Xiaomi Red Mi, Android işletim sistemine sahiptir ve ram boyutu ise 4 GB’dır.

 

Samsung Galaxy A52 Cep Telefonu

En iyi 5000 TL altı telefonlar listesinde en sık tercih edilen modellerden biri olan Galaxy’nin yeni nesil cep telefonu dikkat çekicidir. Galaxy A52 cep telefonu, siyah ve beyaz renklerde satışa sunulur ve dahili hafızası 128 GB’dır. 6,5 inç boyutunda olan telefon, 5000 mah’lık pil gücü ile satılıyor. Samsung’un Türkiye garantisi kapsamında olan ürün Türkiye sınırları içinde garanti servisine verilebiliyor.

Oppo A15 S Cep telefonu

64 GB dahili hafıza ile satışa sunulan ürün Android işletim sistemine sahiptir. Siyah ve mavi renkleri ile satılır ve 4000 mah’lık bir pil gücü bulunur. Oppo’nun önemli modellerinden biri olan A15 S, uygun fiyatı ile de dikkat çeker. 6 inçlik ekran boyutu ve tam gün giden şarjı ile birçok tüketicinin kullandığı bir ürün haline gelmiştir.

Xiaomi Red Mi 9 C Cep Telefonu

9 T ile benzer özellikler gösteren RED Mİ serisine ait 9 C model cep telefonu turuncu, mavi, beyaz, siyah, gri, kırmızı ve bu renklerin farklı tonları ile satılır. 64 GB’lık hafızası bulunsa da 32 GB’lık dahili hafızaya sahip modelleri de satışa sunulmuştur. Kamera çözünürlüğü 15 MP olarak tasarlanmıştır.

Real Mi C25 Model Cep Telefonu

Real Mi, C25 model cep telefonu ile oldukça dikkat çekicidir. Geçişli kapak rengi ve 5000 mah’lık tam gün giden pil gücü ile tüketicilerin sık tercih ettiği bir ürün haline gelmiştir. 6 inçlik boyutu ve zarif yapısı ile de kullanım kolaylığı sağlar. Arka kamerası 20 MP çözünürlüğün üzerindedir.

Samsung Galaxy M21 Çift Sim Kartlı Cep Telefonu

Samsung Galaxy M21 model cep telefonunun en önemli özelliği çift sim kart ile kullanılabilir olmasıdır. Özellikle hem iş hem de özel telefon numarası bulunan kişiler tarafından ekonomik fiyatları nedeni ile de sıkça tercih edilir. 64 GB’lık hafızası, 6 inçlik boyutu ve yaklaşık 12 saat yeten şarj ömrü ile de dikkat çeken bir model.

Samsung Galaxy A32 Cep Telefonu

Samsung’a ait Galaxy serisi A32 modeli ile de dikkat çekiyor. Ortalama bir fiyatı olan telefon 6,5 inçlik ekranı ile kullanıcılara açık bir alan yaratıyor. 128 GB’lık hafızası ve Android işletim sistemi ile beraber gelen güvenlik duvarı da ürünün tercih edilebilirliğini arttırıyor. Siyah renkte satışa sunulan ürünün ana kamerasında flaş özelliği de bulunuyor.  

5000 TL’lik TELEFONLAR HAKKINDA MERAK EDİLENLER

5000 TL Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Cep telefonu almak isteyen kişiler sanal mağazaları tercih edebileceği gibi fiziksel mağazalardan da alışveriş yaparak telefonlarını alabilir. Cep telefonları günümüzde zincir marketlerde dahi satılabilir bir hale gelmiştir.

5000 TL Cep Telefonuna Ekran Yaptırılır Mı?

Akıllı telefonların ekranları değiştirilebiliyor ve korunması için ekstra bir koruyucu kullanılabiliyor. Satın alma aşamasında ekran koruyucuyu da sepetinize ekleyebilir ya da daha sonra telefonunuza ekletebilirsiniz. Ekran koruyucular telefonları düşme ve baskı gibi unsurlara karşı koruyarak hasar görme oranını en aza indirger.

5000 TL Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Cep telefonu alırken güvenilir markaları tercih etmeye özen gösterilmelidir. Bunun yanı sıra telefonu aldıktan sonra garanti sürecinin satın alımla başlamasına ve kapsamına da dikkat edilmelidir. Cep telefonu alırken telefonda hasar olup olmadığına da bakılması önemlidir. Markaların farklı türlerde modelleri ve ürünleri bulunur. Bu ürünlerin inceleme ve karşılaştırmasını yaparak bütçe dostu ve işlevine yönelik ürünleri tercih edebilirsiniz.

5000 TL Cep Telefonu Taksitle Satın Alınabilir Mi?

Cep telefonu taksitle satın alınabilir. En iyi 5000 TL altı telefonların özelliklerinden biri de hem nakit hem de taksitle satış yapılmasına izin vermeleridir. Cep telefonu almak isteyen kişilere yönelik taksitli ve peşin ödeme yapılmasını sağlayan yöntemler bulunur. Marka ve mağazalar tarafından taksit miktarı belirlenir.

Mesaj Bırakabilirsiniz