1000 TL’lik Telefon Önerileri 2023! Bin liraya hangi telefon alınır?

Cep telefonu marka ve modellerinin gün geçtikçe artması ile en iyi 1000 TL’lik telefonlara ulaşmak da bir hayli zorlaştı. Nokia gibi tuşlu telefon üreticilerinin telefonlarına hala rağbet gösterilirken ekonomik akıllı telefon bulmak da bir hayli zorlaştı. Ancak telefonların sadece akıllı olmaması, onların iyi olmadığı anlamına gelmiyor. Bütçe dostu cep telefonu almak isteyen kişiler ise genellikle tuşlu telefonlara yöneliyorlar. Sadece arama yapmak ve mesajlaşmak gibi temel özellikler için kullanılan telefonların satışları 2022 yılında da devam etmekte.

Cep telefonlarına her yıl ve nerede ise her altı ayda bir yüklenen yeni özellikler ve sürümler nedeni ile birçok marka ve model türemeye başladı. Markaların model sayısını arttırması ve her geçen gün model numarasını değiştirerek yeni telefonları piyasaya sürmeleri ise yetişilecek bir hızda değil. Bu neden ile sadece fonksiyonuna bağlı olarak telefon almak ve bunu daha ekonomik modelleri tercih ederek gerçekleştirmek isteyen birçok kullanıcı mevcut. 1000 Türk Lirası ve altındaki fiyatları ile dikkat çeken ve sık sık kullanılan en iyi cep telefonlarını sizler için hazırladık.

1000 TL’lik telefon önerileri 2022

  1. Anka M9 Cep Telefonu
  2. Nokia 6300 Kameralı Cep Telefonu
  3. General Mobile Discovery Cep Telefonu
  4. Nokia C7 – 00 Kamerasız Cep Telefonu
  5. Samsung Kapaklı Cep Telefonu
  6. Nokia Asha 5130 Uyumlu Tuşlu Cep Telefonu
  7. Samsung Galaxy J1 Mini Prime Cep Telefonu
  8. Nokia 2100 Kamerasız Cep Telefonu
  9. Samsung B310 Dual Sim Tuşlu Cep Telefonu
  10. Nokia 515 Yeşil Kameralı Cep Telefonu

Anka M9 Cep Telefonu

1.8 inch TFT model ekranı ile dikkat çeken Anka M9, oldukça kolay kullanılabilir bir telefondur. Tek tuşla arama yapılmasına izin verir ve hızlı arama listesi oluşturulabilir. Paket içerisinden şarj cihazı, telefon ve kullanma kılavuzu çıkar. Acil yardım tuşu ile zor anlarda tek tuşla yetkiliye bağlanmak ise son derece kolaydır. Ayrıca tuşların boyutları son derece büyüktür ve bu neden ile tüketiciler rahatça kullanabilir.

Nokia 6300 Kameralı Cep Telefonu

Yeni nesil Nokia ürünü olarak karşımıza çıkan 6300 model kameralı telefon tuşludur. Kullanımı son derece basit olan telefon tek ebat ile satışa sunulur. Rengi gridir ve dahili hafıza için ek alan sunulmaz. Hafıza kartını harici olarak alıp telefonun içine entegre etmek ise son derece kolaydır. Böylelikle kişiler hafıza kartının genişliğine ise kendileri karar verebilir. 104 gramlık ağırlığı ile kolay taşınabilir bir telefon olan Nokia 6300 uygun fiyatı ve dayanıklı yapısı ile 2022 yılında da tercih ediliyor.

General Mobile Discovery Cep Telefonu

Dokunmatik ekranı ile kolay bir kullanıcı deneyimi sunan General Mobile, uygun fiyatı ile dikkat çeker. 16 GB’lık bir hafızay sahiptir ve Android işletim sistemi ile kullanılır. Maksimum 1800 mAh’lık bir pil gücü bulunur ve ekran boyutu ise 4,5 inç olarak tasarlanmıştır.

Nokia C7 – 00 Kamerasız Cep Telefonu

Nokia’nın kamerasız modellerinden biri olan C7 – 00’ın pili uzun ömürlüdür ve tek şarj ile 3 güne kadar bir kullanım sunar. 1500 mAh ve altında bir pil gücü bulunur. Siyah ve turkuaz olarak iki renkte satışa sunulan C7 – 00 model cep telefonu tuşlu telefonlar arasında bulunur ve düşmelere karşı son derece dayanıklıdır.

Samsung Kapaklı Cep Telefonu

Samsung’a ait kapaklı cep telefonları aynı zamanda tuşludur. Dahili hafızası bulunmamasına rağmen harici hafıza kartı için yeri bulunur ve kullanıcılar kendi hafıza kartlarını kullanabilir. Beyaz renkte satışa sunulan Samsung kapaklı cep telefonu DLP görüntü teknolojisine sahiptir.

Nokia Asha 5130 Uyumlu Tuşlu Cep Telefonu

Siyah renkte satışa sunulan en iyi 1000 TL’lik telefonlardan biri olan ASHA 5130 model cep telefonu uzun şarj ömrü sunar. İthalatçı tarafından garantilenen ve dahili hafızası bulunmayan telefon tuşlu bir modeldir. Temel telefon özelliklerine bünyesinde yer verir ve ekonomik fiyatı ile dikkat çeker. 2022 yılında sıkça kullanılan telefonlardan biridir.

 

Samsung Galaxy J1 Mini Prime Cep Telefonu

Beyaz rengi ile satışa sunulsa da gri ve siyah renkleri de sık sık satın alınmıştır. 8 GB’lık dahili hafızası, kullanıcı dostu ekranı ve hızlı şarj olması ile dikkat çeker. Samsung Galaxy J1 mini prime Android işletim sistemi ile çalışır ve LCD ekrana sahiptir. 4,5 inç boyutundaki ekranı ve SD ekran teknolojisi ile birçok tüketicinin ilk tercihleri arasında bulunur.

Nokia 2100 Kamerasız Cep Telefonu

Nokia’nın yine yeni nesil telefonlarından biri olan 2100 model cep telefonu tuşlu telefondur. 512 mb’lık veri girişi, 1500 mAh’lık şarj kapasitesi ve 4 mb’lık desteği ile dikkat çeker. Tek ebatta satılır ve koyu gri rengi bulunur.

Samsung B310 Dual Sim Tuşlu Cep Telefonu

Samsung’a ait cep telefonu markasının dahili 8 GB hafızası bulunur. Siyah ve beyaz renkte üretilen ve kenarları açık yeşil olan bu telefon, uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. 2800 mAh’lık pil gücü ise uzun süre kullanılmasına izin veriyor. Ayrıca telefonun micro USB girişi de bulunmakta.

Nokia 515 Yeşil Kameralı Cep Telefonu

Dahili hafızası bulunmayan ancak harici hafıza kartı desteği sunan Nokia 515 model telefon, tek sim kartı kullanılmasına izin veriyor. Yeşil rengi ile dikkat çeken model tek boyutta satışa sunuluyor ve dayanıklı ekranı ile kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Ürünün ayrıca ithalatçı garantisi de tüketicilere sunulan bir diğer özelliktir.

1000 TL’lik TELEFONLAR HAKKINDA MERAK EDİLENLER

1000 TL’lik Cep Telefonu Fiyatları Ne Kadar?

Cep telefonu fiyatları marka ve modele göre farklılık gösterir. Bu listede belirtilen fiyatlar 2022 yılı için geçerlidir ve hepsi 1000 Türk Lirası ve altındaki fiyatlardan oluşur.  Cep telefonu almak için ilgili telefonun orijinal ve yasal sitesinden fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz.

1000 TL’lik Cep Telefonu Alırken Neye Dikkat Edilir?

Cep telefonu alırken dikkat edilecek en önemli hususlardan biri telefonun orijinal olmasıdır. Orijinal faturası ve kodu olan telefonları tercih etmelisiniz. Cep telefonu alırken herhangi bir kırık, çizik ya da hasarı olup olmadığının da kontrol edilmesi gerekiyor. Mümkünse kutu açılışını ilk olarak alıcının yapması ise yine önemli olan unsurlar arasında bulunur.

1000 TL’lik Cep Telefonu Nereden Alınır?

Cep telefonu markanın belirleyeceği satış noktalarından alınabilir. Cep telefonu alırken güvenilir mağazalardan alışveriş yapmaya özen göstermelisiniz. Günümüzde çevrim içi satış platformlarından da orijinal cep telefonu alımı yapılabilmekte.

1000 TL’lik Cep Telefonu Nasıl Kullanılır?

Cep telefonu kullanımı son derece basit olmasına rağmen işlevi arttırıldıkça karışık bir yapısı olduğu düşünülebilir. Ancak cep telefonları modeli ve markası ne olursa olsun genellikle piyasaya ortak kullanım metodu ile sunuluyor. Bu neden ile de tüketiciler, zorluk çekmeden telefonlarını kullanmaya başlayabilir.

1000 TL’lik Cep Telefonu Taksit ile Alınır Mı?

Cep telefonları satış yapılan mağazanın belirleyeceği kurallar çerçevesinde satılır. Bu satışların nakit mi yoksa taksitli mi olacağına marka ve mağaza karar verir. Ancak günümüzde birçok cep telefonu hem nakit hem de taksitli olarak alınabiliyor.

1000 TL’lik Cep Telefonu Camı Değiştirilir Mi?

Cep telefonlarının birçoğunun camı değiştirilse de modele göre bu özellik farklılık gösterir. Tuşlu telefonların camı eskiye göre daha zor değiştirilirken dokunmatik ekranı olan telefonların camı daha rahat değiştirilebiliyor. En iyi 1000 TL’lik telefonlara baktığımızda genellikle tuşlu telefonlar karşımıza çıkıyor. Ancak bu telefonların ekran camları ise son derece kaliteli ve güçlüdür bu neden ile hasar almaları oldukça zordur.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz