En İyi 4K Android TV Box Hangisi? (2023 Tavsiyeleri)

Mini bilgisayarlar olarak da bilinen en iyi Android TV Box’lar, kolay kullanıcı deneyimi sunması ve pratik yapıları nedeni ile sıkça tercih ediliyor. Televizyon izlemeye ve bunun yanı sıra yüksek çözünürlüklü ekranlar ile film izlemeyi de sağlarlar. Bulunan tüm kanalların takibini daha kolay yapmayı ve geçişleri de kolaylaştırır. Android TV Box’lar evlerde sıkça tercih edilen ürünler haline gelmiştir.

Android TV Box’lar 2022 yılında sıkça tercih edilmekte ve nerede ise her evde yer almaktadır. Standart televizyon kanallarının yanı sıra internete bağlanmak ve internet aracılığı ile evinde bir şeyler izlemek isteyenler tarafından sıkça tercih edilir. Rahat bir biçimde internete bağlanabilir, herhangi bir problem yaşamadan TV Box aracılığı ile seyrinize devam edebilirsiniz.

2022 en iyi 4K Android TV Box ürünleri:

  1. Xiaomi Mi Box S 4K
  2. Next My Boy 4K
  3. Mecool KM’ Android 4K TV Box T480
  4. Junglee 4K H96
  5. SIGHTZER 4K
  6. Yui TB-O1x Ulta HD
  7. Next Ye – 3003
  8. INKA X96 Mini V2
  9. HIREMCO
  10. ALPSMART AS575 – X3

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box

Xiaomi’in Mi Box serisine ait S Android TV Box’u 4K sunduğu 4K görüntü imkanı ile açık ara en sık tercih edilen ürün olmasını sağlamıştır. Android 8.1 güncellemesi ile satışa sunulan Xiaomi Mi Box S Android TV Box, dört çekirdeklidir. Fotoğraf ve video dosyalarını destekleyen Mi Box S, 5G Wifi özelliğine de sahiptir. Çoklu dil kullanımı sunması ve zengin paket içeriği ile de dikkat çeker. Güç adaptörü, uzaktan kumandası ve ana aygıt ile gönderilir. Kurulum kolay bir biçimde yapılabilir.

Next My Boy 4K Android TV Box

Next markasına ait My Box ve Media Box isimleri ile bilinen Android TV Box, Ethernet bağlantısına da izin vermektedir. Siyah rengi ile satışa sunulan Next My Box, Media Box 4K ultra HD görüntü kalitesine sahiptir. Ses sistemi ile de desteklendiğinde evde sinema geceleri yapmak oldukça keyifli bir hale gelecektir. USB girişinin yanı sıra wi-fi bağlantısı ve HDMI girişi de bulunan Android TV Box, birçok tüketici tarafından sıkça tercih edilir. Uzun kullanım ömrü sunar.

Mecool KM’ Android 4K TV Box T480

Next and Next Star’a ait olan Mecool KM2 TV Box, T480 modeli ile satışa sunulur. Kutu içerisinde uzaktan kullanıma uygun kumandası, Android TV Box ve ara kablosu yer alır. 4K çözünürlüğe sahip cihaz beyaz renktedir ve USB, wi-fi, HDMI ve Ethernet bağlantısına izin verir. Youtube başta olmak üzere EXXEN, Gain, Netflix, Blu TV, Puhu TV ve daha nicesine rahatça bağlanabilir ve seyir zevkinize devam edebilirsiniz.

Junglee 4K Android TV Box H96

H96 Max kısa adı ile de bilinen Android TV Box modeli, JUNGLEE tarafından gönderilir. Android 8.1 sürümüne sahip cihaz, uzaktan kumandası ile kargoya verilir. 4 GB’lık RAM seçeneğinin yanı sıra DDR3 bulunan ve dört çekirdekli olan Android TV Box, oldukça güvenilir bir medya oynatıcısıdır. Video ve fotoğraf oynatılmasına izin verir ve nerede ise tüm formatları destekler. USB, kablosuz internet, HDMI ve Ethernet bağlantısı ise Junglee 4K H96 modelde de bulunur. Siyah üzerine sarı, kırmızı, yeşil ve mavi renkleri olan modeli ile satışa sunulmuştur.

SIGHTZER 4K Android TV Box

4K görüntü kalitesi ile piyasaya sürülen Android TV Box, 8.1 Android sürümüne sahiptir. Ram özelliği 64 GB olan cihz sıkça ercih edilir ve V8 Max model olarak da bilinir. Birçok kullanıcı tarafından sıkça tercih edilen ürün, güvenilir garanti sistemi ile de dikkat çeker. 3D oyunları da destekleyen SIGHTZER 4K Android TV Box, Türkiye’deki kullanıcılarından tam puan almıştır. Uzaktan kumandasının yanı sıra paket içerisinde İngilizce kullanma kılavuzu, garantisi, güç kablosu ve HDMI bağlantısı bulunur. En iyi Android TV Box arasında yer alan SIGHTZER uygun fiyatı ile de dikkat çeker.

Yui TB-O1x Ulta HD Android TV Box

4K olmamasına rağmen ultra HD özelliği ile öne çıkan model, fiyat ve performans olarak da ekonomik bir seçenek sunar. Google Play, Amazon Prime ve Prime Video’nun yanı sıra tarayıcı üzerinden istenilen siteye girilmesine de olanak tanır. Android 10.0 sürümü ile satışa sunulmuştur. Kablolu bağlantının yanı sıra kablosuz bağlantısı ile de dikkat çeken TV Box, 4.0 bluetooth kullanır. 2.4 ve 5 GHz kablosuz internet bağlantısını destekler.

Next Ye – 3003 Android TV Box

Fiyatı diğer ürünlere göre daha uygun oluşu ile dikkat çeken Next Ye 3003 Android TV Box’un özellikleri oldukça fazladır. Ethernet, USB, kablosuz internet ve HDMI girişini destekler ve fotoğraf ve video slaytına izin verir. Güncelleme konusunda sorun çıkarsa da oyun oynanmasına ve film izlenmesine izin verir.

INKA X96 Mini V2 Android TV Box

Telefonunuzu ve bilgisayarınızı kolaylıkla bağlayabileceğiniz ve ekran yansıtabileceğiniz INKA serisi akıllı TV Box’lar kolayca kurulabilir. Bir şeyler izlemenin yanı sıra oyun oynamak için de tercih edilen INKA x96 mini V2 modeli dahili wi-fi bağlantısına da izin vermektedir. HDMI çıkışının yanı sıra AV çıkışı, USB ve Ethernet bağlantısına izin verir. 4K görüntü aktarımı mevcuttur.

HIREMCO Android TV Box

Siyah renk ile satışa sunulan Hiremco Android TV Box, X4 Nitro X3 + X modeli en sık tercih edilen Android TV Box’lar arasında yer alır. 2022 yılı içerisinde adından sıkça söz ettiren Hiremco, fiyat – performans ürünü olarak da karşımıza çıkar.

ALPSMART AS575 – X3 Android TV Box

4K görüntü kalitesinin yanı sıra 4 GB’lık RAM özelliği, 64 GB’lık hafızası ve Android 9.0 güncellemesi ile satışa sunulur. İlk satın alımda birçok dijital platformun süreli üyelik hediyesini de sunan ALPSMART, uzaktan kumandası ve güç kablosu ile birlikte satılır.

Android TV Box Hakkında Merak Edilenler

Android TV Box Nedir?

Android TV Box, içerisinde televizyon kanallarının yanı sıra internet desteğini de barındıran bir cihazdır. Farklı dijital içerik kanallarını da kullanarak izlenebilecek kanal sayısının arttırılması mümkündür.

Android TV Box Nasıl Çalışır?

Android TV Box’u çalıştırmak son derece kolaydır. Kurulumu yapıldıktan sonra internet bağlantısı ile dijital kanallar da takip edilebilir. Televizyon üzerinden kurulumunun yapılması gerekir akıllı TV özelliklerini barındıran bir aygıttır. Kurulum aşamasında hassas davranılması önemlidir.

Android TV Box Ekran Yansıtma Yapılır Mı?

Android TV Box ile ekran yansıtma yapabilirsiniz. Telefon, bilgisayar ya da diğer cihazlarınızı aygıta bağlayarak ekran yansıtma yapılması mümkün kılınmıştır.

Android TV Box Netflix’i Açar Mı?

Android TV Box kurulumu tamamlandıktan sonra dijital içerik üreten kanalları da kullanabilirsiniz. Bu kanallar arasında yer alan Netflix, Blu TV, Puhu TV, Youtube ve Amazon Prime gibi platformlara üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Sadece örnek olarak verilen platformlar değil internetteki tüm platform ve sitelere Android TV Box ile bağlanabilmeniz mümkün.

Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box alırken güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra ürünün işlemcisinin yüksek olması ve hafıza aralığının da geniş olması önemlidir. RAM özelliğine gelindiğinde ise en az 2 GB’lık bir alanı barındırması elzem bir özelliktir. İşlemcisi ve RAM oranı yüksek olan en iyi Android TV Box’lara bakmanızı tavsiye ederiz.

Mesaj Bırakabilirsiniz