En İyi Ekran Kartı Ürünleri ve Markası (2023 Sıralaması ve Önerileri)

En iyi ekran kartı kullanıcının deneyimlerine göre tercih ettiği modellerdir. Ekran kartını kullanma aralığı ve hangi ekipman için kullanacağı da oldukça önemlidir. Ekran kartı elektronik cihazların olmazsa olmazı haline gelmiştir ve özellikle bilgisayar ve laptop gibi ekipmanlar için çok önemlidir. Ekran kartı dahili ve harici olarak satışa sunulabiliyor ve ekran kartı almadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekiyor. 2022 yılında en çok tercih edilen ekran kartlarını sizin için hazırladık.

Ekran kartı her yıl olduğu gibi 2022 yılında da en sık alınan ürünler arasında bulunmaktadır. 2022 yılında en çok tercih edilen ekran kartı marka ve modellerini sizler için derledik. Görüntü aktarımını sağlayan ve işletim sisteminin birçok oyuncusu ile hareket eden ekran kartları özellikle dijital içerik üreten herkes için son derece önemlidir. Harici olarak satışa sunulan en iyi ekran kartlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2022 en iyi ekran kartı ürünleri:

 1. GAINWARD Geforce Rtx 2060
 2. TURBOX Nvidia Gt740
 3. Arktek GT730
 4. INNO3D RTX 30 Twin x2 OC
 5. ASUS Geforce Tuf-rtx3060
 6. ASUS GT1030 2GB
 7. BIOSTAR GT210
 8. ASUS Geforce Dual Rtx3060
 9. XFX Speedster Qick 308
 10. MSI GeForce GT 1030
 11. INNO3D GTx1650 Twin
 12. ASUS Getforce GTX1650 Phoenix

GAINWARD Geforce Rtx 2060 Ekran Kartı

GAINWARD GeForce rtx 2060 model ekran kartı 1 HDMI girişlidir. 1 DV-d’si bulunan ekran kartı iki fanlıdır. Türkiye’de distribütör garantisi bulunan ekran kartının garanti süresi 2 yıldır. 8 GB ekran hafızasının yanı sıra 2022 yılı içerisinde en sık tercih edilen ürünlerden biridir. GAINWARD GeForce Rtx 2060 ekran kartı güvenilir bir kullanıcı deneyimi sunar. Ekran kartı almak isteyen kişiler GAINWARD ekran kartlarını daha yakından inceleyebilir.

TURBOX Nvidia Gt740 Ekran Kartı

TURBOX’a ait NVIDIA altyapılı GT720 model ekran kartı, HDMI girişi destekleyen yapısı ile dikkat çeker. Bunun yanı sıra maksimum 4 GB’lık olan hafızası, 128 ve 256 bit arasında değeri ve GDDR5 fonksiyonu onu değerli kılıyor. Cihazınız ile uyumlu olup olmadığını cihaz ayarlarından ve ekran kartı özelliklerinden anlayabilirsiniz.

Arktek GT730 Ekran Kartı

Arktek GT730 ekran kartı 4 GB’lık hafızası ile dikkat çekmektedir. 128 bit’e kadar desteklenen sistemi, minimum 64 bit’e kadar düşebiliyor. NVIDIA’ya ait olan ekran kartı GT720 modeli ile DDR3 olarak karşımıza çıkmıştır. HDMI giriş sayısı 1 ve standart tek boyut olarak üretilmiştir.

INNO3D RTX 30 Twin x2 OC Ekran Kartı

2 yıllık garanti süreci bulunan INNO3D ekran kartı, 2 fanlı olarak sunulmuştur. Kullanıcı deneyimlerine bakıldığında 2022’nin en beğenilen ekran kartları arasında yer aldığı görülüyor. Döviz kurundaki dalgalanmalar INNO3D’nin fiyatını etkilese de 4 GB olması ve 128 bit’e kadar desteklemesinden dolayı ekonomik fiyatlara sahiptir.

ASUS Geforce Tuf-rtx3060 Ekran Kartı

ASUS’un önemli ekran kartı modellerinden biri olan GeForce ruf 12 gb’lık belleği ve 192 bit’lik modeli ile dikkat çekiyor. 3 fanlı olarak satışa sunulan ekran kartı 30,1 x 14,3 x 5,4 cm ölçülerinde satışa sunulmuştur. Siyah renk ile satılan Geforce Tuf ekran kartı hızlı kurulum imkanı da tanıyor.

ASUS GT1030 2GB Ekran Kartı

ASUS GT1030 2 GB ekran kartı, fiyat ve performans ürünü olarak kabul edilir. Performansı kullanıcılar tarafından onaylanan ve beğenilen ASUS ekran kartları sıkça kullanılır. 2022 yılında ASUS ekran kartları en çok satışı yapılan ekipmanlar arasında bulunuyor. Ayrıca ürünü öne çıkaran bir diğer özelliği ise 3 yıllık garanti kapsamında olması. Bu neden ile de birçok kullanıcı tarafından memnuniyet ile kullanılıyor.

BIOSTAR GT210 Ekran Kartı

BIOSTAR markasına ait GeForce 210 1 GB NVIDIA destekli GDDR3 kodlu ekran kartı uygun fiyatı ile ön plana çıkar. 1 GB’lık hafızası ise yetersiz gibi görünse de ek destek için kullanılabilir. 64 bit’lik hafıza yolunu destekleyen 1000 MHz frekans hızı da bulunur. Full HD kullanım yapılmasına da uygun olan BIOSTAR’da entegre televizyon ayarlayıcısı yer almaz.

ASUS Geforce Dual Rtx3060 Ekran Kartı

ASUS Geforce Dual ekran kartı 8 GB’lık hafızası ve çift fanlı olması ile dikkat çekiyor. Open GL desteği ile sunulan ASUS Geforce Dual ekran kartında 2 HDMI girişi bulunur. Bit değer aralığı ise minimum 256 bittir ve arttırılabilir. ASUS’a ait olan Geforce Dual Rtx 3060 ekran kartı NVIDIA desteklidir. 52 x 136 x 269 mm boyutlarında olan en iyi ekran kartı Asus GeForce 4 görsele kadar destekler.

XFX Speedster Qick 308 Ekran Kartı

XFX’in Speedster Qick 308 model ekran kartı özellikle oyuncular, grafik tasarımcılar ve içerik üreticiler tarafından satın alınır. Ekran hafızası 8 GB olan bu ürün, 128 ila 256 bit arasında arttırılabilir özelliği bulunur. Tek ve standart boyutta gönderilen ekran kartının HDMI girişi ise 1 adettir. AMD Radeon Rx destekli kullanılabilir olan ekran kartı Windows 10’u da destekler.

MSI GeForce GT 1030 Ekran Kartı

MSI Geforce GT 1030 ekran katı MSI’nın farklı kart tiplerinden biridir. Uygun fiyatı nedeni ile de sıkça tercih edilir. Ekran kartı 2 GB’lık belleği ve NVIDIA desteği ile sunulur. Hafızası 64 bit’e kadar desteklenen MSI GeForce GT ekran kartının işlemci frekansı 1265 MHz’dir. Satışa siyah rengi ile sunulmuştur.

INNO3D GTx1650 Twin Ekran Kartı

 

INNO3D Gtx 1650 model twin ekran kartı 4 GB’lık özelliği ile dikkat çeker. 128 bit olan ekran kartı, oyuncular ve grafik tasarımcıların da ilgi odağıdır. Uygun ekonomik fiyatı ve güncel sürümleri desteklemesi dolayısı ile de 2022’nin sıkça tercih edilen ürünlerinden biri haline gelmiştir. GDDR5 bellek teknolojisine sahip olan ürün, 2 tane fandan oluşur.

ASUS Getforce GTX1650 Phoenix Ekran Kartı

ASUS Phoenix, ekran kartı 2 GB’lık özelliği ile özellikle oyun oynayanlar tarafından sıkça tercih edilen bir modeldir. IP5X sertifikası bulunan ekran kartı tek modelden oluşur. Bütün bilgisayarlar ile uyum içerisinde çalışabilen ve Intel Core uyumu olan Asus Phoenix ekran kartı uygun fiyatı ile de dikkat çeker.

Ekran Kartları Hakkında Merak Edilenler

Ekran Kartı Ne İşe Yarar?

Ekran kartı işletim sisteminde yer alan birçok unsurun bir araya gelerek görüntüleri monitöre yansıtmasına yardımcı olur. Ekran kartı oldukça elzem bir üründür ve eğer dahili değil ise harici olarak da satın alınabilir.

Ekran Kartı Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Ekran kartı alırken bütçenize en uygun kartı almaya özen göstermelisiniz. Her bütçeye ve kullanım amacına uygun ekran kartı olsa da güvenilir marka ve mağazalardan alışveriş yapılmalıdır. Eski nesil üreticiler yerine yeni nesil üreticilerin ekran kartlarını almak daha makul bir seçenektir.

Ekran Kartı Fiyatı Ne Kadar?

Ekran kartı fiyatları, kartın özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ekran kartı fiyatlarının sabit olmaması hem ürün özelliklerine hem de markaya göre belirlenmesinden dolayıdır. Döviz kurunun da fiyatlandırma üzerinde etkisi bulunur.

Ekran Kartı Resetlenir Mi?

Ekran kartını sıfırlamak isteyen kullanıcılar bunu yapabilir. Her ekran kartının sıfırlanma yöntemi marka ve özelliğin bağlı olarak değişir. Kullanma kılavuzu içerisinde nasıl resetleneceğine dair bilgiler yer alır.

Ekran Kartı Nasıl Alınır?

Ekran kartı almak için en iyi ekran kartı listesinde yer alan ürünlere karar verdikten sonra ürünü alabilirsiniz. Ekran kartı her yerde satışı yapılan bir üründür ancak güvenilir yerlerden alınması oldukça önemlidir.

Mesaj Bırakabilirsiniz