En İyi ve Ucuz Akıllı Telefon Önerileri! Uygun Fiyatlı 2023 Önerileri (Küçük ve Büyük Boyutlu)

2022 yılında tercih edilen en iyi akıllı telefonlar birçok işleve sahip olan ve uzun şarj süresi bulunan modellerdir. Tüketicilerin 2022 yılında en çok tercih ettiği akıllı telefon modellerini sizler için araştırdık ve hangi özelliklere dikkat ettiklerini öğrendik. 2022 yılında en çok tercih edilen akıllı telefonlarda tüketiciler fiyat ve performans bağlamına da dikkat ediyorlar. Akıllı telefon almadan önce mutlaka orijinal olduğuna ve garanti kapsamına bakılması gerekir.

Akıllı telefonlar, günümüzde sadece iletişim amaçlı değil birçok farklı işlevi nedeni ile sıkça kullanılan ürünlerdir. Gün içerisinde bize en yakın olan ve sık sık kullanılan tek ürün akıllı telefonlardır. İletişim için kullanıldığı gibi sağlık takibi, haber okuma, içerik geliştirme, görüntülü konuşma ve daha birçok amaç için kullanılabiliyor. Öyle ki bazen ikinci bir akıllı telefona dahi ihtiyaç duyulması şaşırtmıyor. Bu yazıda 2022 yılında en çok tercih edilen ve en iyi olarak nitelendirilen akıllı telefonları bulacaksınız.

2022’nin en ucuz ve uygun fiyatlı iyi akıllı telefonları

  1. Apple iPhone 11 – 64 GB
  2. Apple Iphone – 128 GB
  3. Apple Iphone SE
  4. Samsung Galaxy A12
  5. Xiaomi Red Mi Note 10S
  6. Samsung Galaxy Note 20
  7. Oppo A74
  8. Oppo A54
  9. Samsung Galaxy Note 20 Ultra
  10. Apple Iphone 12 Pro Max

 

Apple iPhone 11 – 64 GB

Apple markası tarafından üretilen Iphone model telefonlar neredeyse her 6 ayda bir yeni bir sürüm ortaya çıkarıyo. Iphone 11 ise 2022 yılında en sık tercih edilen modellerden sadece biridir. 64 GB olan modeli 2022’de en çok satan model olmuştur ve ardından 128 GB’lık modeli gelir. Sarı, gri, mor, yeşil, kırmızı ve siyah renklerde satışa sunulan ürünün pil gücü 4000 mAh seviyesindedir. IOS işletim sistemi ile çalışan ürün 6 inçlik boyutu ile de dikkat çeker.

Apple Iphone X – 128 GB

128 GB’lık modeli ile kendinden sıkça söz ettiren ürünün bir de 256 GB’lık dahili hafızası olan modeli bulunur. 64 GB ile aynı renklere ve özelliklere sahip olan Iphone 11’in tek farklı dahili belleğinin daha yüksek oluşudur. 4000 mah seviyesindeki pil gücü, 6 inçlik geniş ekranı ve çift arka kamerası ile dikkatleri üzerine toplayan ürün 2022’de sıkça kullanıldı.

Apple Iphone SE

64 GB, 128 GB ve 256 GB olarak üç farklı dahili hafıza seçeneği ile sunulan ürün aynı zamanda 3 farklı renge de sahipti. Kımızı, beyaz ve siyah renklerinde satılan Apple Iphone SE’nin fiyatlandırması dahili hafıza miktarına göre değişir. 4,5 inçlik ekranı, 10 ve 15 MP’lik kamera çözünürlüğü de ürünü tercih edilebilir kılar. IOS işletim sistemine sahiptir ve kutu içerisinde telefona ek olarak orijinal şarj kablosu da yer alır. Bunun yanı sıra Apple tarafından 2 yıl garanti ile sunulur.

Samsung Galaxy A12

64 GB ve 128 GB olarak karşımıza çıkan dahili hafızasında genellikle daha uygun fiyatlı olmasından dolayı 64 GB tercih edilir. Beyaz, mavi ve siyah renklerde satışa sunulan ürünün dört farklı kamerası bulunur. 5000 mah seviyesindeki pil gücü ise neredeyse tam günlük kullanım imkanı tanır. Samsung’a ait olan marka A125 A12 mode olarak bilinir ve tüketiciler genellikle siyah rengini tercih eder.

Xiaomi Red Mi Note 10S

Siyah renkte satışa sunulan ürün 6,5 inçlik geniş ve uzun ekranı ile dikkat çeker. Dahili hafıza için birçok marka gibi Xiaomi de iki seçenek sunar; 64 GB ve 128 GB. Android işletim sistemine sahip olan telefonun ekran cinsi ve görüntü teknolojisi ise AMOLED’e aittir. FHD+ ekran kalitesine sahip olan Red Mi Note 10S’in arkada 4 ve önde ise 1 adet kamerası bulunur.

Samsung Galaxy Note 20

256 GB’lık modeli sık sık satışa sunulan ürün pembe – gold, su yeşili ve mat gri renkleri ile satışa sunulmuştur. Ön kamerası 1 adet olup aynı zamanda flaş özelliği de yer alır. Arkasında is üç farklı kamera ve flaş bölmesi yer alır. Kalem ile de kullanılabilen cihaz, 6,7 inçlik uzun ekanı ile dikkat çeker. Kutu içerisinde şarj kablosu, sim kartın çıkarılıp yerleştirilebilmesi için sim iğnesi, kulaklık ve garanti belgeleri bulunur. Samsung tarafından 2 yıllık garanti süresi de telefon alındığı andan itibaren kullanılabilir.

Oppo A74

Oppo’nun A74 modeli 2022’in en iyi telefonları arasındadır. Görece daha uygun bir fiyata sahip olan telefonun RAM kapasitesi 4 GB’dır. Dahili hafızası ise 128 GB olarak belirlenmiştir. 7900’e kadar yükselen pil gücü de uzun kullanım süresi olarak avantajlı bulunur.

Oppo A54

128 GB’lık dahili hafızası ile dikkat çeken ürün Android işletim sistemine sahiptir. 6,5 inçlik ekranı ve parlak yansımaları ile tüketicilerin sık sık kullandığı bir ürün haline gelmiştir. 5000 mah’lık pil gücü seviyesi ve 15 mp’lik kamera kalitesi de ürünün tercih edilebilirliğini arttırır. HD+ ekran teknolojisine sahiptir ve görüntü teknolojisi ise LCD sınıfında yer alır. CPU aralığı 2,5 Ghz olan ürün 2022’De sıkça tercih edilmiştir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung markasına ait olan Galaxy serisi birçok farklı model ile karşımıza çıkar. Note 20 modele ek olarak sunulan Ultra tipi ürün ise 256 GB’lık hafızası ile dikkat çekiyor. 77.2 mm x 164,8 mm x 8.1 mm’lik boyutları ile dikkat çeken ürün 6,9 inçlik ekran boyutuna sahiptir. Dahili hafızası bulunsa da harici hafıza kartı için de ek bölmesi bulunur. En iyi akıllı telefonlar arasında bulunan ürün aynı zamanda Dynamic AMOLED ekran tipine de sahiptir.

Apple Iphone 12 Pro Max

128 GB’lık modeli en sık tercih edilen ürün uzay grisi ve beyaz renklerde tüketiciye sunulur. Arkasında üç farklı kamerası bulunur ve önünde ise 1 kamera yer alır.  IOS işletim sistemine sahip olan telefonun ekran cinsi ise OLED’dir. Kulaklık ve şarj girişi aynı olan telefonun NFC özelliği de bulunur. Arkada yer alan ana kameraların çözünürlüğü ise 20 mp’den fazladır. 4500 mah’lık pil gücü ise uzun kullanım süresi olarak karşımıza çıkar.

AKILLI TELEFONLAR HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Akıllı Telefon Taksitle Alınır Mı?

Akıllı telefonlar taksit ve peşin ödeme ile kolayca satın alınabilir. Mağazalar tarafından sunulan ödeme seçenekleri, online ödeme gibi farklı türlere de sahiptir.

Akıllı Telefon Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Akıllı telefon alırken ürünün orijinal olmasına, şarj süresine, batarya ömrüne ve kullanım amacına dikkat etmek gerekir. Garanti kapsamı da son derece önemlidir.

Akıllı Telefon Nasıl Seçilir?

Akıllı telefon seçerken, ürünü ne için kullanacağınıza karar vermiş olmalısınız. Fotoğraf çekmek için telefon alınıyor ise kamera özelliği iyi olmalı; hafızası için alıyorsanız yüksek hafızası bulunmalıdır. İçerik üretimi için alıyorsanız farklı uygulamaları çalıştırabilecek RAM kapasitesi olmalıdır. Ürünü ne için alacağınızı bilirseniz telefon seçmek daha kolay ve ekonomik olur.

Akıllı Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefonun orijinal olduğunu anlamak için yetkili bayiden ya da bayinin yetkilendirdiği yerden almak gerekir. Aynı zamanda telefonların özel kodları bulunur ve sistemde arama yapıldığında ürünün orijinal olup olmadığı ortaya çıkar.

Akıllı Telefon İnternetten Alınır Mı?

En iyi akıllı telefonlar internetten de alınabilir. Fiziksel alışveriş yapılabileceği gibi online siteler aracılığı ile de telefon almak mümkündür.

Mesaj Bırakabilirsiniz