En İyi ve Kullaşılı Akıllı Saatler! Çok Satan ve Ucuz 2023 Önerileri

En iyi akıllı saat özelliklerine bakıldığında sağlık takibi yapabilen modellerin 2022’de daha sık tercih edildiği görülüyor. Akıllı saatler, teknolojinin de ilerlemesi ile günlük rutinleri daha kontrol edebilir hale gelmiştir. Günlük yapılacak işler için alarm ve hatırlatıcı kurulabilen akıllı saatler de ayrıca hava durumu, çalar saat, nabız ölçme, egzersiz takibi, kalori hesabı gibi ek özellikler de bulunur. Bu özellikler nedeni ile gün içerisinde insanların en çok kullandığı eşyalar arasına girmiştir.

Akıllı saatler, gün içerisinde tüketicilerin hayatına en çok temas eden ürünlerden biridir. Farklı özellikleri ve tasarımları ile dikkat çeken akıllı saatler 2022 yılında da sıkça satın alınmıştır. Bluetooth ile akıllı telefona bağlanmasından dolayı da telefon ile kolay entegre edilebilirliği tercih edilme oranını arttırıyor. Birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen ve severek kullanılan bu cihazlar ile sağlık takibi yapabilmek de mümkün. 2022’nin en iyi akıllı saatlerini sizler için araştırdık.

En İyi ve Kullanışlı Akıllı Saatler

  1. TWS M4 Akıllı Saat
  2. Haylou Solar LS 05 Akıllı Saat
  3. SMARTEST Supen Akıllı Saat
  4. TECHNODIA T500 Akıllı Saat
  5. Yui W26 Akıllı Saat
  6. Yui S2 Akıllı Saat
  7. A Plus Life Akıllı Saat
  8. TALOS T Akıllı Saat
  9. Apple Watch Seri 3

TWS M4 Akıllı Saat

TWS markasına ait olan bu akıllı bileklik M4 modeldir. Siyah renkte satışa sunulsa da daha sonra farklı renklerde kordon satın alınarak kullanılabilir. Adım sayma, çalar saat, zamanlayıcı ve nabız takibi gibi temel işlevlere sahiptir. Egzersiz takibi yapılmasına izin verir ve 2 saatlik şarj ile ortalama 5 gün kullanılabilir. Cihaz ne kadar sık kullanılır ise şarj ömrü paralel olarak daha kısa sürecektir.

Haylou Solar LS 05 Akıllı Saat

Haylou markasına ait olan Solar model LS 05 akıllı saat zarif görünümü ile dikkat çekiyor. Daire şeklindeki ekranı ise onu diğer akıllı saat tasarımlarından ayıran en önemli özelliklerinden sadece biri. Siyah ve metal rengin birleşimi ile oldukça şık ve sade bir görünüm vadeden LS 05; nabız ölçümü de yapabiliyor. Adım sayma, yakılan kaloriyi hesaplama, hava durumu bilgisi ve tarih bilgilerine de yer veriyor. Müzik kontrolü yapılmasına da izin veren cihaz, suya ve toza karşı da oldukça dayanıklıdır.

SMARTEST Supen Akıllı Saat

T500 model olan Supen akıllı saatler SMARTEST markasına aittir. Kenarları oval olan kare bir görünüme sahiptir. Somon pembesi, beyaz ve siyah renkteki kordonlar ile satışa sunulan ürün sportif ve şık bir görünüm vadediyor. Nabız ölçümünün yanı sıra tansiyon kontrolü de yapan T500 Supen akıllı saat, arama ve mesaj desteği ile de dikkat çekiyor. Konuşma uygulamalarının yanı sıra sosyal medya hesaplarından gelen bildirimlere de ekranından ulaşmak ise tek bir ayar ile mümkün kılınıyor.

TECHNODIA T500 Akıllı Saat

TECHNODIA markasına ait olan T500 model akıllı saat su ve toz geçirmeme özelliği ile dikkat çekiyor. Gri, metal, pembe ve beyaz renklerde satışa sunulan ürünün gümüş rengi de bulunuyor. Kasası (ekranı) 41 ila 45 mm’lik bir çapa sahip ve teme akıllı saat özelliklerini barındırıyor. Bildirim okuma, müzik kontrolü, hatırlatıcı, çalar saat, nabız takibi ve kalori hesabı yapabilen bir saat modelidir.

Yui W26 Akıllı Saat

6 Plus model ile karşımıza çıkan YUI’ye ait W26 akıllı saat oldukça dikkat çekici. Beyaz kordonu ve renkli ekranı ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. 41 – 45 mm’lik ekan çapı, bluetooth ile kolay kullanım sunması ve kordon için farklı renkler sunması da oldukça önemli. Su geçirmeme özelliğinin yanı sıra toz tutmama ve adım sayma gibi temel niteliklere de yer veriyor.

Yui S2 Akıllı Saat

Pembe ve gold rengi ile dikkat çeken ürün daire şeklinde olması ile de farklı bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Satın alım esnasında kasa çapı 20 mm altı ve 45 mm olmak üzere 2 seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Rengi ise pembe gold ya da siyah metal olmak üzere yine iki seçeneğe ayrılıyor. Su geçirmeyen ürün ise oldukça hafif ve birçok özelliği var. Ana ekranı üzerinden şarj oranını, saati ve hava durumunu görmeniz ise mümkün.

A Plus Life Akıllı Saat

A Plus Life’ye ait olan akıllı saat farklı renk ve kasa çapı ile satışa sunulmuştur. Kare şeklinde olan bu küçük saatin içerisinde 18’den fazla işlev bulunuyor. Egzersiz takibi, hatırlatıcı, oturma uyarısı, müzik takibi, telefon görüşmesi, bildirim okuma, adım sayma ve daha birçok özellik yer alıyor.

TALOS T Akıllı Saat

Kablosuz şarj olabilen bu cihaz oldukça popüler saatler arasında yer alıyor. Uygun fiyatı, su geçirmeme özelliği ve bildirimleri anında iletmesi ile oldukça dikkat çekicidir. 2022 yılında sıkça kullanılan ürünün birçok akıllı saatten daha fazla fonksiyonu bulunması da önemli. 6 farklı kordon rengi ile satışa sunuluyor.

Apple Watch Seri 3

Apple markasına ait olan ve IOS işletim sistemi ile uyumlu çalışan bu üründe de birçok temel özellik bulunuyor. Saate cinsiyet atanabilmesine de izin veren bir yapısı bulunuyor. GPS özelliği olması da ürünü daha tercih edilebilir kılan niteliklerden sadece biri. En iyi akıllı saat modelleri arasında yer alıyor.

TECHNOMEN Akıllı Saat 7 DT100 Plus

3 farklı renkte satışa sunulan ürünün kasa çapı 44 mm’dir. Türkiye garantisi bulunan ürünün ekranına istenilen fotoğraf veya resim yerleştirilebiliyor. Ekranda adım, kalp hızı, saat, gün ve tarihe yer verilebiliyor. Kadran seçenekleri ise 100’den fazla çeşidi ile kullanıcılara sunuluyor. İçerisinde 7 farklı egzersiz tipi ile spor takibi de yapabilen saat oldukça dikkat çekicidir.

AKILLI SAATLER HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı saatler, günlük yaşama entegre edilen kol saatleridir. Dijital ve analog saatlerden farkı ise teknolojinin son güncellemelerinden biri oluşudur. Klasik saatlerin yapamadığı birçok işlevi yerine getirir ve akıllı telefon ile entegre çalışır. Sağlık, uyku, beslenme ve daha birçok takibi yaparak günlük, haftalık ve aylık raporlar oluşturabilirler. Bu neden ile de akıllı saatler günümüzde sık sık kullanılır.

Akıllı Saat Fiyatı Ne Kadar?

Akıllı saatlerin fiyatları özelliklerine ve markalarına göre değişkenlik gösteriyor. Tek bir fiyat üzerinden satılmayan bu ürünler her bütçeye uygun modeller ile satışa sunulmuştur. Herkes kendisi ve bütçesi için en uygun modeli belirleyerek satın alabilir.

Akıllı Saat Taksit ile Alınır Mı?

Akıllı saatler taksit ve peşin ödeme ile alınabilen ürünlerdir. Dileyen müşteriler mağaza üzerinden fiziksel alışveriş yaparak peşin ödeyebilirler. Taksit miktarı ise mağaza ve kullanılan kredi kartına göre değişkenlik gösteriyor.

Akıllı Saat Nasıl Kullanılır?

Akıllı saatler oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Cihazı şarj ettikten sonra bluetooth aracılığı ile telefona bağlamak gerekir. Eğer akıllı saatin ek bir uygulaması var ise telefonunuza App Store ya da Google Play’den indirmeniz gerekir. Ardından yine var ise üyelik sürecini tamamlayarak akıllı saatinizi özelleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı Saat Her Yaş Grubu İçin Uygun Mu?

En iyi akıllı saat modelleri her yaş için uygundur. Ancak çoğu akıllı saat, akıllı telefon ile entegre çalıştığı için çocuklar tarafından kullanılamayabilir. Daha basit ve fonksiyonu düşük modeller çocuklar için daha uygundur. Akıllı saatleri her yaş grubundan insan rahatça kullanabilir.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz