En İyi Akıllı Bileklik Modelleri ve Markaları 2023 (Erkek, Kadın, Çocuk)

Teknolojinin ilerlemesi ve yeni ihtiyaçların ortaya çıkması ile tüketicilerin en iyi akıllı bilekliklere olan ilgisi de paralel bir artış gösterdi. Akıllı bilekliklerin nerede ise günü kolaylaştırması ve sadece bluetooth üzerinden çalışması ise büyük bir pratiklik sağlıyor. 2021 yılı içerisinde kendini geliştiren birçok akıllı bileklik markası, 2022 yılında da kendinden çokça söz ettirecek. Sadece attığınız adımı değil kalp atışınızı, ve nabız durumunuzu gösteren akıllı bileklikler ile sağlık takibinizi daha kolay yapabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz yıllarda adından sıkça söz ettiren teknoloji ürünleri akıllı saatlerdi. Katlanabilir cep telefonları, gittikçe küçülen tabletler, uçak ile seyahat ederken internete bağlanma gibi birçok gelişmenin yaşandığı 2021 yılında açık ara akıllı bileklikler en önde yer alıyordu. Akıllı bileklikler kişisel sağlık takibinizi yapabilmeniz için büyük bir destek sağlarken günlük rutinlerinizi gerçekleştirmenize de yardımcı oluyor.

2022 en iyi akıllı bileklik ürünleri:

  1. Xiaomi Mi Band 6
  2. Samsung Galaxy Fit 2
  3. Xiaomi Mi Band 5
  4. Huawei Band 6
  5. Huawei Honor Band 5
  6. Xiaomi Mi Band 3
  7. Yui H8 Metal
  8. Lenovo HX11
  9. Xiaomi Rexso Elephone Smart Band W6
  10. Xiaomi Poco X3 NFC

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik (Çocuk – Yetişkin)

Xiaomi Mi Band bileklikler 2021 yılında da kendinden sıkça söz ettirmişti. 2022 yılında da kullanılmaya devam eden Xiaomi Mi Band akıllı bileklikler, farklı renk ve özelliklerde satışa sunulmaktadır. Xiaomi’ye alt Mi Band serisinin 6 numaralı akıllı bilekliği 2022’de en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Uygun iade koşulları ve garanti kapsamı nedeni ile de oldukça güvenilir bir marka haline gelen Xiaomi, akıllı bileklik tercihinde öncü olan markalardandır.

Samsung Galaxy Fit 2 Akıllı Bileklik

En iyi akıllı bileklikler arasında yer alan Samsung’a ait Fit 2 akıllı bileklikler de 2022 yılı içerisinde sıkça tercih edilmektedir. İnce kordonu ile dikkat çeken Fit 2, telefonunuzun sağlık uygulaması ile eş zamanlı hareket edebiliyor. Bunun için bluetooth üzerinden bağlantı kurmak ise sadece birkaç saniye sürüyor. Titreşim özelliğini takip eden alarm, adım sayma, su ve toza karşı dayanıklı oluşu ise onu öne çıkaran özellikleri arasında bulunuyor. Antrenmanlarda sorun çıkarmadan kullanabilir ve nabız, kalp atışı ve kalori takibi yapabilirsiniz. Yüzerken kullanmaya da uygun olan Fit2 yaklaşık 50 metrelik derinliğe kadar problem yaşamadan kullanılabiliyor.

Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklikler de fiyat ve performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Kordonu değiştirilebilen Mi Band 5 akıllı bilekliklerin özellikleri de bir hayli dikkat çekici. Özel şarj aleti, kullanım kılavuzu ve saat kordonu ile gönderilen Mi Band 5, küçük boyutlarına rağmen oldukça işlevli bir bileklik. Uyku takibinin yanı sıra nabız ölçen ve çalar saat kurulmasına da olanak tanıyan bir akıllı saat. Telefonu uzaktan kamera ile kontrol edilmesine izin veren özelliği ile de diğer saatlere göre kendini ön plana çıkarıyor. Zamanlayıcısı ve kronometresi ile de özellikle sporcular ve saat ile beslenen kişilerin dikkatini çekiyor.

Huawei Band 6 Akıllı Bileklik

Huawei Band 6 model akıllı bileklikler şık tasarımı ve pastel tonları ile kendinden sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Sportif bir görüntü istemeyen ve teknolojiyi şık bir görüntü olarak üstünde taşımak isteyen kişilerin tercihi 2022 yılında Huawei Band 6 oldu. Şık ve zarif tasarımının yanı sıra elektriksel kalp sensörlü oluşu suya ve toza karşı dayanıklı olması ve temel akıllı bileklik özelliklerini taşıması da dikkat çekici. İçerisinde yer alan 96 farklı egzersiz türünden istediğinizi seçip kalori, nabız ve kalp atışı takibi yapabilirsiniz. Fullview ekrana sahip Huawei Band 6, diğer akıllı saatlere göre daha geniş bir ekran deneyimi sunuyor.

Huawei Honor Band 5 Akıllı Bileklik

Su geçirmeyen ve zarif görüntüsü ile dikkat çeken Honor Band 5 akıllı bileklik fiyat ve performans olarak da oldukça uyumlu. 1 ila 2 saatlik tam şarjın ardından 15 günlük bir kullanıcı deneyimi sunuyor. En dikkat çeken özelliği de bir saatlik tam şarj ile uzun süre kullanım sunması ve hafifliği. 23 gram ağırlığında olan Honor Band 5 ile uyku takibi yapılabilir ve alarm kurulabilir. Temel akıllı bileklik özelliklerini de barındıran Honor Band 5, en iyi akıllı bileklik modelleri arasında yer alıyor.

Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik

Xiaomi’nin herkes tarafından sıkça tercih edilen Mi Band 3 modeli fiyatının uygun oluşu ile de dikkat çekiyor. Birçok akıllı bilekliğin yarı fiyatına alınabilecek olan Mi Band 3, bu neden ile en sık tercih edilen bileklikler arasında bulunuyor. Uzun kullanım ömrü, suya ve toza karşı dayanıklı olmasının yanı sıra temel akıllı bileklik özelliklerini de barındırıyor.

Yui H8 Metal Akıllı Bileklik (Kadın)

Şarj aleti, kordonu ve kullanma kılavuzu ile gönderilen Yui H8 akıllı bileklik; zarif görünümü ile dikkat çekiyor. “Teknolojinin en zarif hali” sloganı ile kendini gösteren ve piyasaya sürülen Yui H8; kalp atış hızı, yağ yakımı, oksijen seviyesi ve tansiyon ölçümü yapıyor. Sağlık açısından son derece gelişmiş özellikleri bulunan Yui H8, mobil cihazınıza bluetooth aracılığı ile bağlanıyor ve veri paylaşımı sağlanıyor.

Lenovo HX11 Akıllı Bileklik

Dizüstü bilgisayar ve tabletleri sıkça tercih edilen Lenovo’nun ürettiği HX11 akıllı bileklik de oldukça dikkat çekici. Güvenli kullanıcı deneyimi sunan Lenovo; IOS ve Android ile uyumlu çalışıyor. Kalp ritmi ölçme, uyku takibi, adım sayma, titreşim ile bildirim aktarma gibi temel özelliklere yer verilmiş. Kutusunda gönderilen şarj cihazı ile kolayca şarj ediliyor ve 10 günlük ekstra şarj istemeden kullanıcı deneyimi sunuyor.

Xiaomi Rexso Elephone Smart Band W6

Xiaomi’nin akıllı bileklik konusunda öncü olduğundan bahsetmiştik. Fiyat – performans ürünü olarak sunulan ve tasarımı diğer akıllı bilekliklere göre daha farklı olan bu model de sıkça tercih ediliyor. GPS özelliğinin olması, kordonunun değiştirilebilmesi ve ek spor seçeneklerinin olması Rexso Elephone Smart Band W6’yı özel kılıyor.  

Xiaomi Poco X3 NFC Akıllı Bileklik

M4 olarak da bilinen dijital akıllı bileklik markanın sıkça tercih edilen ürünleri arasında bulunuyor. Mi Band serisi ve Rexso’nun yanı sıra sıkça tercih edilen zarif bilekliklerden biri. Bileğe rahat oturan kayışı ve nabız, kalp ritmi, oksijen takibi yapması ile de ön plana çıkıyor.

Akıllı Bileklikler Hakkında Merak Edilenler

Akıllı Bileklik Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir?

Akıllı bileklik seçerken garanti sürecine ve Türkiye’nin garanti kapsamında olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Eğer düzenli spor yapan biriyseniz alacağınız saatin, egzersiz programının geniş olması ve su geçirmemesi önemlidir.

Akıllı Bileklik Fiyatları Nelerdir?

Akıllı bileklik fiyatları, bilekliklerin özelliklerine ve markalara göre farklılık göstermektedir. Fiyat – performans ürünleri daha ekonomik fiyatlar ile kullanıcıya sunulmaktadır.

Akıllı Bileklik Kordon Değişimi Yapılıyor Mu?

Tüm akıllı bileklikler tek kordon ile gönderiliyor ancak dilerseniz farklı renklerde kordonlardan alarak kendiniz değişim yapabilirsiniz.

Akıllı Bileklik Nasıl Şarj Edilir?

Akıllı bilekliklerin yanında gönderilen özel şarj kabloları ile şarj edilir.

Akıllı Bileklik Bluetooth ile Mi Kullanılır?

Akıllı bilekliği kullanabilmek için öncelikle bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlamanız gerekir. Ardından özelliklere bağlı olarak çevrim dışı kullanımda da bulunabilirsiniz. En iyi akıllı bileklik modelleri veri aktarımı için bluetooth’a ihtiyaç duyar.

Mesaj Bırakabilirsiniz