En İyi Bebek ve Yenidoğan Şampuanı Markaları 2023 (Doğal, Sağlıklı ve Güzel Kokan)

Bebekler için üretilen tüm ürünler oldukça önemlidir. Bu neden ile hijyen ürünleri seçerken de en iyi olan modellere yönelmek gerekir. En iyi bebek şampuanı yazımızda bebekler için üretilen özel şampuanları sizler için araştırdık. Alerjen uyarısı olmayan, doğal içeriğe sahip, göz yakmayan ve kolayca kullanabileceğiniz bebek şampuanları 2022’de de sık sık tercih edildiler.

Bebek şampuanları, ebeveynler ve bebekler için son derece önemlidir. Kullanım esnasında yakmaması ve iyi hissettirmesi gerekir. Bebek şampuanı alırken dikkat edilecek birçok husus bulunur. Bu hususların başında ise şampuanın kalitesi ve onaylanmış olması yer alır. 2022’nin en iyi bebek şampuanlarını bu listeden bulabilirsiniz.

2022 En iyi bebek şampuanı ürünleri ve markaları

 1. Uni Baby Bebek Şampuanı ve Saç Tarama Spreyi
 2. Dalin Bebek Şampuanı
 3. Eyüp Sabri Tuncer Bebek Şampuanı
 4. Babe Pediatrik Cradle Şampuan
 5. Uni Baby Bebek Şampuanı
 6. Sebamed Bebek Şampuanı
 7. Johnson’s Baby Bebek Şampuanı
 8. Johnson’s Baby Unisex Bebek Şampuanı
 9. Mustela Bebek Şampuanı
 10. Mustela Yeni Doğan Bebek Şampuanı
 11. Sebamed Bebe Şampuanı

Uni Baby Bebek Şampuanı ve Saç Tarama Spreyi

Bebeklerin saçları bazen zor taranabiliyor. Hem hareketli yapıları hem de canlarını acıtmamak önümüzdeki engellerden sadece ikisi. Bebeklerin saçlarını yıkamadan sonra kolayca tarayabilmek için üretilen kolay tarama spreyi Uni Baby tarafından hazırlanmıştır. Uni Baby bebek şampuanının yanı sıra saç tarama spreyi ile de ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Dalin Bebek Şampuanı

900 ml’lik büyük ölçüsü ile dikkat çeken Dalin bebek şampuanı bebekler için özel olarak tasarlanmıştır. Parabn ve boya içermeyen ürün aynı zamanda SLS, SLES e alkol de içermez. Bebeklerin güvenle duş almasını sağlayan şampuan son derece kullanışlıdır. Doğal bileşenlerden hazırlanan Dalin şampuanları yüzde 98 koruma sağlar.

Eyüp Sabri Tuncer Bebek Şampuanı

Eyüp Sabri Tuncer markası tarafından üretilen bebek şampuanının zeytinyağlı çeşidi son derece popülerdir. Zengin bileşenei, göz yakmaması ve bebek gelişimini desteklemesi de onu tercih edilebilir kılar. 600 ml ölçüsünde satılan zeytinyalı bebek şampuanı birçok ebeveynin tercihidir. Saç ve vücut için kullanılan ürün son derece kullanışlıdır ve bebeklerin rahatsız hissetmesini engeller.

Babe Pediatrik Cradle Şampuan

Babe markası tarafından üretilen pediatrik cadle cap şampuan, bebek ve çocuklar için kullanılır. Konak önleyici bir şampuan olduğu için de son derece kullanışlıdır. Güvenle kullanılan bu ürün 200 ml’lik şişesinde satılır ve sade tasarımı ile de dikkat çeker. Uygun fiyatlı olması da ebeveynlerin tercih etmesindeki en önemli sebeplerden biridir. Ayrıca içerisinde herhangi bir zararlı madde, alkol ve parfüm bulunmaz. Koruyucu madde de bulundurmayan ürün güvenle kullanılabilir.

Uni Baby Bebek Şampuanı

Uni Baby tarafından üretilen bu şampuan son derece kullanışlıdır. İçerisinde herhangi bir boya, parfüm, alkol ve koruyucu madde bulunmaz. Bu neden ile bebeklerin kullanımı için son derece önemlidir. Titizlikle hazırlanan ürünler geniş kalıplarda 200 ml olarak satılır ve şişeleri pratik kullanım sunmak için pompalı olarak tasarlanmıştır. Kullanıcı deneyimlerine bakıldığında da olumlu yorumları bulunan ürün en iyi bebek şampuanı olarak kabul edilir.

Sebamed Bebek Şampuanı

Farklı ölçülerde satılan bebek şampuanının genellikle 500 ml olan şişesi satın alınır. Bebeklerin saç derisinin sağlıklı kalmasına ve herhangi bir bozulma yaşamamasına özen gösteren ürün, son derece güvenlidir. Klinik ortamda test edilen ve onaylanan Sebamed bebek şampuanı ayrıca mikrobiyolojik kontrollerden de geçirilerek satışa sunulur.

Johnson’s Baby Bebek Şampuanı

Johnson’S Baby markasına ait olan bebek şampuanı son derece kullanışlıdır. Saçların ışıldamasını sağlarken parlak bir görünüm verir ve saç telini ve derisini koru. Saçın doğal parlaklıklığını arttıran bileşenleri ile dikkat çeken ürün, boya ve sabun içermez. Göz yakmayan formülü ile tüm bebeklerin kullanımı için uygundur. 750 ml şişede satılır.

Johnson’s Baby Unisex Bebek Şampuanı

Cinsiyet yargılarını ortadan kaldırmayı hedefleyen markanın unisex bebek şampuanı aileler tarafından sıkça kullanılır. Bebeklerin saç derisi ve tellerini korurken aynı zamanda bütçe dostu oluşu ile de dikkat çeker. Altın satısı rengi ve pompalı şişesi de bebeklerin ilgisini çekiyor. 950 ml olarak satılan ürün, saçların yumuşamasını sağlarken aynı zamanda ciltlerini de korur. Bebekler olduğu kadar çocukların kullanımı için de uygundur.

Mustela Bebek Şampuanı

Bebeklerin kullanımı için uygun koşullarda hazırlanan Mustela bebek şampuanı da sık sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Fiyatları diğer ürünlere göre daha pahalı olsa da birçok ebeveyn içinde bulunan bileşenlerden dolayı Mustela’yı tercih ediyor. Özellikle zorlu saçların yıkanmasında oldukça etkilidir.

Mustela Yeni Doğan Bebek Şampuanı

Konak önleyici özelliği ile ön plana çıkan ürün, 150 ml’lik şişesinde sunulur. Dermatolojik olarak da onaylanmış olan ürün yüzde 99 doğal maddelerden oluşur ve konaklardan saçları ve deriyi korur. Bebekler ve çocuklar için uygun olan ürün kimyasal madde içermez. Bu neden ile de ebeveynler tarafından çocukları için sık sık tercih edilir.

Sebamed Bebe Şampuanı

Bebe şampuanı olarak da geçen ürün, bebek ve çocukların kullanımına uygundur. Saç ve saç derisini korumak ile kalmayıp aynı zamanda nefes almasını ve nemlenmesini de sağlar. Gözleri yakmayan formülü ile dikkat çeken ürün etkin korumalı yapısı ile de 2022’de adından sıkça söz ettirmiştir. Ebeveynlerin ilk tercihlerinden biri olan ürün aynı zamanda laboratuvar onaylıdır. Bebeklerin hassas ciltlerini koruyan ürün alerjik reaksiyon gösterilebilecek maddeleri içerisinde barındırmaz.

BEBEK ŞAMPUANLARI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebek şampuanı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bunlar arasında kesinlikle kimyasal madde içermemesi ve cilt dostu olması yer alır. Bebeğin saçlarına iyi gelmesi ve yumuşatması da önemlidir. Aynı zamanda saç derisini besleyen ve cilde zarar vermeyen ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Ph değeri yüksek olmayan ve mümkünse nötr ürünlere yönelmek gerekir.

Alkolsüz Bebek Şampuanları Var Mı?

Piyasada bulunan ve üretimi devam eden birçok bebek şampuanı içerisinde paraben, alkol, parfüm, boya ve sabun içermez. Alerjen reaksiyon gösterilebilecek kimyasallara ise nerede ise hiçbir bebek şampuanında karşılaşılmaz. Bebek şampuanları doğal maddelerden ve daha organik hammaddeler kullanılarak hazırlanır. Bebek şampuanı seçerken alkol ve paraben gibi zararlı maddelerin yer almadığı ürünlere bakmak ise bebek sağlığı için önemli bir davranıştır.

Bebek Şampuanları Nasıl Kullanılır?

Bebek şampuanları oldukça kolay kullanılır. Yetişkinlerin şampuanları nasıl kullanılıyor ise bebek şampuanları da aynı şekilde ancak daha kontrollü kullanılmalıdır. Bebeklerin şampuanları her ne kadar cilt dostu, deriyi güçlendiren ve göz yakmayan içeriklerle hazırlansa da kullanım aşamasında hassas davranma önemlidir.

Bebek Şampuanları Saç Taramak İçin De Kullanılır Mı?

Bebek şampuanları saçları yumuşattığı için durulandıktan sonra rahatlıkla saçların taranmasına neden olur. Ancak bazı zorlu saçlar için bebek şampuanlarının yanı sıra bebekler için kolay saç tarama spreyleri de bulunur. Listemizde de yer alan saç tarama spreyi 2022’de en sık tercih edilen ürünlerden biridir. En iyi bebek şampuanı ürünleri genellikle zorlu saçların kolay taranması için de ek özelliklere sahiptir.

Bebek Şampuanı Yutulursa Ne Olur?

Bebek şampuanı yutulur ise midenin hızlı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Mide temizlendikten sonra ise bebeğe su takviyesinde bulunulması önemlidir. Düşen vücut değerlerini toplamak ve mümkün ise banyo esnasında bebeği yalnız bırakmamak gerekir. Bebeklerin banyoda uzun süre vakit geçirmelerinin de önüne geçilmelidir. Sıcak ve buharlı olan ortam bir süre sonra bebeklerde farklı problemlere neden olabilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz