En İyi Bebek Maması Hangisi? Doğal ve Ucuz 2023 Bebek Maması Markası Önerileri

En iyi bebek maması özelliklerine bakıldığında anne sütüne en yakın tadı olan ve içerisinde katkı maddesi bulunmayan mamalar öne çıkmakta. Bebek mamaları son derece hassas bir konudur ve bebeğin gelişim evresi için de önemlidir. Bu neden ile alınan mamaların içindekiler bölümü incelenmeli, katkı maddesi ve bebeğe zarar verecek herhangi bir içeriği bulunan ürünler alınmamalıdır. 2022 yılında en çok kullanılan ve tercih edilen bebek mamalarını sizler için araştırdık.

Bebek mamaları bebeklerin en önemli besin ögelerini oluşturur ve bu neden ile içeriğine özen göstermek gerekir. Bebek maması almak isteyen kişiler eğer hangi ürünü alacaklarına karar veremiyor ise yazımıza bakabilirler. 2022’de en çok tercih edilen iyi ve kaliteli bebek mamalarını araştırdık ve sizler için derledik.

2022’nin En iyi bebek bebek maması ürünleri markaları

 1. Bebelac 2 Numara Devam Maması
 2. Golden Goat Keçi Bebek Maması 2 Numara
 3. Bebelac Bebek Sütü 1
 4. Ketbox Organik Bebek Maması
 5. Evolvia Nutri Pro Plus 2 Bebek Maması
 6. Aptamil 4 Bebek Devam Maması
 7. SMA 3 Opti Pro Probiyotik Bebek Maması
 8. Aptamil 2 Bebek Maması
 9. OG Natural Organik Bebek Maması
 10. Aptamil PRO NUTRA 1 Bebek Maması
 11. HİPP 1 Organik Bebek Maması

Bebelac 2 Numara Devam Maması

Bebelac markasına ait olan devam maması, bilişsel gelişimi destekleyen önemli besinlere yer veriyor. 500 gramlık paketi ile satışa sunulan ürün bebelerin 6. Ayı itibari ile kullanabilecekleri bir ürünüdür. Devam sütü olarak da geçen mamanın içerisinde kalsiyum, B1 – B2 – B5 ve B12 vitaminleri, demir, A – C – D – E – K vitaminleri ve çinko bulunuyor. Bebelac 2 numaralı devam sütü ebeveynlerin en sık tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Golden Goat Keçi Bebek Maması 2 Numara

Golden Goat adı ile satışa çıkarılan ürün bebek sütü olarak da biliniyor. 400 gram olarak satışa sunuan ürün bebeklerim gelişim sürecini destekliyor ve organik olması ile de dikkat çekiyor. Golden Goat keçi bebek maması, 2022’de en sık alınan bebek mamalarından biridir.

Bebelac Bebek Sütü 1

900 gram olarak satışa sunulan ürün, bebeklerin kalsiyum ihtiyacını gideren önemli bir besin değerine sahiptir. Bebelac ürünleri, ebeveynler tarafından sık sık tercih ediliyor. Bunun nedeni ise markanın sunduğu zengin besin değerleri ve içeriklerin sağlıklı oluşu. Bebelac ürünleri, bebeklerin severek tükettiği mamalar haline gelmiş durumda.

Ketbox Organik Bebek Maması

Ketbox markasına ait olan organik bebek maması, aynı zamanda bebek irmiği olarak da geçiyor. Katkısız olan ürün 300 gramlık paketlerde satılıyor ve 6 aydan sonra kullanılması tavsiye ediliyor. Doğal olan ürünün içerisinde herhangi bir katkı maddesi ise bulunmuyor. Ayrıca ürünün içerisinde herhangi bir koruyucu madde de yer almıyor ve GDO kullanılmadan üretilen buğdaylar kullanılarak hazırlanıyor. Ebeveynlerin GDO içermeyen ürünleri daha sık tercih ettiği ise bilinen bir gerçek.

Evolvia Nutri Pro Plus 2 Bebek Maması

Evolvia markasına ait olan ürün Nutri Pro Plus serisine aittir ve 2 numaralı olarak satışa sunulur. 800 gram ağırlığındaki bu ürün devam sütü olarak da bilinir. 6 ayı tamamlayan bebekler tarafından kullanılmasına izin verilir. Evolvia ürünleri bebeklerin gelişimlerini destekleyen ve bilişsel gelişimlerine katkı sunmayı hedefleyen bir markadır.

Aptamil 4 Bebek Devam Maması

Aptamil markasına ait 4 numaralı bebek devam maması, devam sütü olarak da biliniyor. 1 yaştan itibaren kullanılmaya başlanmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. Aptamil çocuk devam sütü olarak da bilinn ürün bağışıklık sistemini destekliyor. Paket içerisinde iki farklı poşet halinde satışa sunulan ürün 900 gramdır. Kemik gelişimini de desteklemeyi hedefleyen ürün özel beslenme olarak geçer.

SMA 3 Opti Pro Probiyotik Bebek Maması

SMA markasına ait olan OPTI PRO serisinden Probitiyok devam sütü, 800 gramlık paket ile satışa sunulur. 1 ve 3 yaş arasında bebeklerin kullanımı için hazırlanmıştır. İçerisinde yer alan vitamin ve minerallerin yanı sıra saf ve kaliteli olması da dikkat çekicidir. SMA ürünleri her sene olduğu gibi 2022’de de sıkça kullanılmıştır. Devam sütü olarak bilinen ürün içerisinde yeterli düzeyde protein de yer alır.

Aptamil 2 Bebek Maması

900 gramlık seçeneği en çok tercih edilen ürünü olmuştur. 6 ila 9 aylık bebekler için uygun olan ürün devam sütü olarak da bilinir. Çerisinde yer alan C ve D vitamini, protein ve probiyotik bileşenler bebekler için oldukça iyidir. Koruyucu madde içermeyen ve bebek sağlığına yönelik hazırlanan bu ürünler de sıkça tercih ediliyor.

OG Natural Organik Bebek Maması

OG Natural tarafından hazırlanan her bebek maması ve bebek ek gıda setleri organik sertifikasına sahiptir. Kullanılan tüm hammaddeler, organik ürünlerden seçilir ve özenle hazırlanır. Bebek irmiği, pirinç unu, tarhana ve yulaf unu ise bebek maması için kullanılan önemli besinlerdir. Her biri bebekler için özel olarak kavanozlara yerleştirilir ve satışa hazırlanır. En iyi bebek maması organik ve doğal ürünlerden oluşur.

Aptamil PRO NUTRA 1 Bebek Maması

900 gramlık paket ile satışa sunulan ürün yeni doğan ve 6 aylık bebekler için uygundur. 6 aydan sonra ürünün bırakılması ve 6 aydan büyük bebekler için uygun olan bebek mamasına geçiş yapılması gerekir. Paket üzerinde mamanın nasıl hazırlanması gerektiğine de yer veren marka, içerikleri de detaylı bir şekilde açıklamıştı. Aptamil ürünlerinin içerisinde çok sayıda vitamin ve mineral yer alır.

HİPP 1 Organik Bebek Maması

Doğumdan itibaren kullanılabilir olan bebek sütünün içerisinde sadece laktoz bulunur. Bebeklerin eğer laktoza karşı hassasiyetleri yok ise HİPP organik bebek sütünü sorunsuz kullanabilirler. Hipp tarafından üretilen tüm besinler organik ve katkı maddesizdir. Anne sütüne en yakın tada sahip ürünlerden bir ide HİPP’e aittir.

BEBEK MAMALARI HAKKIDA MERAK EDİLENLER

Bebek Maması Ne Kadar?

Bebek maması fiyatları mamaların özelliğine ve ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Mama fiyatlarında sabitleme bulunmadığı için tüm markalar istedikleri fiyatı belirleyerek satışa sunabilirler.

Bebek Maması Kaç Kilo Satılır?

Bebek mamaları genellikle 300 gram ile 1 kilo üzerinde bir ağırlığa sahiptir. Genellikle aylık ya da haftalık olarak alınan bebek mamaları olduğu gibi günlük tüketim için belirlenen dozlarda satış da yapılır.

Bebek Maması Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Bebek maması alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu gıdanın onaylı olmasıdır. Sağlık Bakanlığının onayladığı mamaların alınması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra gıdanın içinde katkı maddesi olmaması, koruyucu içermemesi, organik olması da önemli kıstaslardır. Bebek maması seçerken içerik listesine mutlaka bakılmalı ve bebekler için en uygun olan seçenek tercih edilmelidir. Ayrıca bebeklerin alerjen uyarı gösterebilecekleri gıdalara karşı da hassas davranılmalıdır.

Bebek Maması En İyi Marka Hangisi?

Bebek maması en iyi marka, bebeğe kendini iyi hissettiren ve gelişimini destekleyen ürünlerdir. Bebek maması alırken öncelik bebeğin sağlığı olmalıdır. Devam sütü ve devam mamalarında da en önemli özellik bebek için uygun olmasıdır.

Evde Bebek Maması Yapılır Mı?

En iyi bebek maması evde yapılan mamalardır. Kişiler evdeki ürünlerden mama yapabileceği gibi hazır olarak satılmayan ancak toz olarak satılan bebek mamalarını da evde hazırlayabilir. Bebek mamalarının yapılışında hassas davranılması da bebek için oldukça önemlidir. Hazırlanan mamayı bebeğe vermeden önce sıcaklığının kontrol edilmesi gerekir. Sıcaklığı kontrol edildikten sonra bebeğe mama verilebilir ve hazır ısıtma yöntemlerinden uzak durmak da gerekir.

Mesaj Bırakabilirsiniz