En İyi ve Ucuz Bebek Bezi Ürünleri ve Markaları (2023 Sıralaması ve Anne Yorumları)

Ebeveynlerin en iyi bebek bezinden beklediği temel özellik sızdırma yapmaması ve bebeğin pişik olmasını engellemesi. Bebeğin içinde rahat edebildiği ve kısıtlanmadığı bebek bezleri, ebeveynler tarafından daha sık tercih ediliyor. Tüm bunların yanı sıra ürünün bütçe dostu olması da ebeveynler için önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. 2022 yılında hem fiyat hem de özellikleri ile ön plana çıkan bebek bezlerini sizler için derledik.

Bebek bezleri, doğumun ardından en masraflı olan ürünlerden sadece biri. Ebeveynler bebek bezi alırken hem maliyet hesabı yaparken hem de bebeklerinin rahatlığını düşünüyorlar. Ekstra fırsat paketi sunan ve bebeği kısıtlamayan bebek bezleri ise 2022’de en sık tercih edilen modeller. En iyi bebek bezi modellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2022’nin En İyi Bebek Bezi Ürünleri 

 1. Sleepy Natural Bebek Bezi 160
 2. Sleepy Natural Bebek Bezi 192
 3. Molfix Bebek Bezi Utra Avantaj Paketi Junior 5
 4. Sleepy Natural Bebek Bezi 2 Numara
 5. Önlem Botanika Bebek Bezi
 6. Sleepy Natural Bebek Bezi 1 Numara
 7. Sleepy Natural Bebek Bezi 4 Numara
 8. Sleepy Bebek Bezi 5 Plus 110
 9. Baby Turco Doğadan Avantajlı Paket Bebek Bezi
 10. Sleepy Extra Günlük Aktivite Bebek Bezi
 11. Sleepy Natural Külot Bez

Sleepy Natural Bebek Bezi 160

İçerisinde 160 adet satılan bu ürün; saf, doğal ve organik başlıkları ile hazırlanıyor. Ultra hassas olduğu için bebeğin içinde daha rahat hareket etmesi sağlanabiliyor. Sleepy markasına ait olan bu paket ultra fırsat paketi olarak satışa sunuluyor. Yanlarından cırtları bulunan bu ürün, bebeklerin pişik olmasının da önüne geçiyor. Ortalama bir fiyata sahip olan Sleepy Natural Bebek Bezinin x – large modeli 15 ila 25 kg aralığında olan bebekler için daha uygundur.

Sleepy Natural Bebek Bezi 192

Sleepy markasına ait olan bebek bezleri aileler tarafından 2022 yılında sıkça tercih edildi. Natural serisinden olan ve ultra hassas özellikler sunan ürünün birçok bedeni bulunuyor. Junior bedeni 11 ila 18 kg ağırlığındaki bebekler için daha uygun olup 2022’de en çok junior bedeni satılmıştır. Ultra fırsat paketlerinden biri olan bu model ise bez adeti daha fazla olmasına rağmen 160’lık paketten daha uygun fiyata satılıyor.

Molfix Bebek Bezi Utra Avantaj Paketi Junior 5

2022’de ve geçtiğimiz diğer yıllarda adından sıkça söz ettiren Molfix bebek bezleri de oldukça ekonomik fiyatlara satılıyor. Bakteri tutmayan ve hassas bir konfora sahip olan ürün ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Juior modeli 5 beden olarak satılıyor ve 11 ila 18 kg ağırlığındaki bebekler için daha uygun bir deneyim alanı yaratıyor.

Sleepy Natural Bebek Bezi 2 Numara

2 numara bebek bezi 3 ila 6 kg arasındaki bebekler için kullanılıyor ve mini kategorisinde yer alıyor. İçerisinde 210 adet bez bulunan paket hassas yapısı ile dikkat çekiyor. Saf su, doğal bambu ve organik pamuk kullanılarak üretilen bu bez bebeklerin sağlığını da düşünüyor. Aynı zamanda vegan, helal ve organik olan bu ürün ebeveynler tarafından 2022’de sıkça tercih edildi.

Önlem Botanika Bebek Bezi

Önlem markasına ait olan Botanika bebek bezleri deneme paketi ile de satılıyor. Önlem bezlerinin deneme paketleri yıl içerisinde en çok satın alınan ürünlerden biri. İçerisinde 7 adet bulunan bu ürün, 11 ila 18 kg ağırlığındaki bebekler için daha uygun. Junior beden olarak geçen 5 numaralı bebek bezleri, ipeksi bir yumuşaklığa sahip.

Sleepy Natural Bebek Bezi 1 Numara

Yeni doğan bebekler için özenle hazırlanan Sleepy natural bebek bezi modeli 2 ila 5 kg ağırlığındaki bebekler için son derece uygundur. Paket içerisinde 210 adet bez bulunur ve 1 numaralı beden ile satışa sunulur. Ayrıca helal sertifikasının yanı sıra organik sertifikası da bulunan ürün sağlığa zarar vermeyen maddelerden üretilir.

Sleepy Natural Bebek Bezi 4 Numara

Maxi kategorisinde satılan ürün 7 ila 14 kg aralığındaki bebekler için tasarlanmıştır. 4 numara ile satışa sunulur ve içerisinde 240 adet bebek bezi vardır. Organik yapısı ile dikkat çeken ürün aynı zamanda doğal içeriklere de yer verir.

Sleepy Bebek Bezi 5 Plus 110

İçerisinde 110 adet bez bulunan ürün, cırtlı kenarları ile dikkat çeker. Oldukça kolay kullanılan ve koku, nem, kaşıntı yapmayan bebek bezi saf malzemelerden üretilir. Junior plus olarak kategorize edilen ürün 13 – 20 kg arasındaki bebekler için uygundur. En iyi bebek bezi markalarından biri olan Sleepy birçok ürünü ile ebeveynlerin dikkatini çekiyor.

Baby Turco Doğadan Avantajlı Paket Bebek Bezi

2022 içerisinde en çok tercih edilen ürünlerden biri de Baby Turco markasına ait olan Doğan Bebek Bezleri oldu. Avantajlı paketi ise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Üreticiden direkt olarak tüketiciye sunulan ürün hem yerel işletmeyi tercihlerken hem de adil ticaret yapılmasını sağlıyor. Paket içerisinde 120 adet bez bulunuyor.

Sleepy Extra Günlük Aktivite Bebek Bezi

Sleepy markasına ait olan cırtlı bezlerden bir diğer model ise ekstra günlük model. Aktivite esnasında sızdırma yapmayan ve bebeğin pişik olmasını önleyen günlük aktivite bebek bezi de sıkça tercih ediliyor. İçerisinde 120 adet bulunan bebek bezi yarı fiyatına satışa sunuluyor. Beden kalıbı ise 5 numara olup 11 – 18 kg’daki bebeklerin kullanımına uygundur.

Sleepy Natural Külot Bez

6 beden olarak satılan ürün x – large grubuna dahildir. 15 ila 25 kg arasındaki bebekler için uygundur. Paket içerisinde 160 adet ürün bulunur ve kenarları cırtlı değildir. Ürün normal külot giydirir gibi giydirilir ve bebeğin hareketini kısıtlamaz. Külot gibi olmasından dolayı cırtında yırtılma ya da aniden düşme gibi özellikleri bulunmaz. Bebekler de içerisinde daha rahat hissederler ve özgürce hareket edebilirler.

BEBEK BEZLERİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Bebek Bezi Numaraları Nedir?

Bebek bezlerinin numaraları bebeklerin kilolarına göre belirlenir ve toplam da 7 numara vardır. 2 kilo ile başlayan numaralar, 25 kilo ve üzerine kadar çıkabilir. Her markanın bebek bezi numarası ve bunun için belirlenen kilo aralığı benzer olsa da farklılıklar olabilir. Örneğin toplam 7 numara olmasına rağmen 8 numaralı bebek bezlerini üreten marka ve firmalar da bulunur.

Bebek Bezi Taksitle Alınır Mı?

Bebek bezleri eğer mağaza ve marka tarafından izin veriliyor ise peşin ya da taksitle alınabilir. Taksitli ödeme yapılmasına günümüzde çoğu mağaza ve online satış platformları izin vermektedir. Mağaza üzerinden fiziksel alışveriş yapılırken peşin ödeme de tercihe bağlı olarak gerçekleştirilebilir.

Bebek Bezi Fiyatı Ne Kadar?

Bebek bezlerinin fiyatları markaya, adete ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ancak ebeveynler sıklıkla avantajlı ve indirimdeki ürünleri tercih ederler. Bunun nedeni ise tek paket yerine çok sayıda paketli bebek bezi almalarıdır.

Bebek Bezi Nasıl Kullanılır?

Bebek bezlerinin kullanımı son derece basittir. Bazı bezlerin kenarları cırt cırtlı ya da lastikliyken bazıları ise külot şeklindedir ve direkt bebeğe giydirilir. Bebek bezi kullanımı, bez paketlerinin üzerinde genellikle ebeveynler için belirtilir.

Bebek Bezi Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Bebek bezi alırken dikkat edilecek en önemli hususlardan biri emici olması ve sızdırma yapmamasıdır. Bebeğin içerisinde rahat etmesi de önemlidir. Daha organik ve çevre dostu bebek bezi ürünlerinin tercih edilmesi ve mümkün ise üreticiden direkt alınması da şeffaf bir alışveriş imkanı tanıyacaktır. En iyi bebek bezi markaları 2022 yılında oldukça sık tercih edilmişlerdir.

Mesaj Bırakabilirsiniz