En iyi Bebek Arabası Modelleri ve Markaları 2023 (Baston ve Travel Sistem)

Bebek arabaları birçok ebeveynin vazgeçilmezi haline gelen son derece önemli araçlardır. Hem ebeveynlerin işini kolaylaştırması hem de bebeğe alan tanıması nedeni ile oldukça pratiktir. Bebek arabasının güvenilir olması, kilitlerinin bulunması ve tekerlek sisteminde frenlerin yer alması da pozitif bir kullanıcı deneyimi sunar. 2022 yılında en sık tercih edilen bebek arabası modellerini sizin için derledik.

En iyi bebek arabası modelleri, ebeveynlerin tercihleri ve 2021 yılı içerisindeki satış miktarlarına göre belirlenmiştir. Ebeveyn yorumları ve kullanıcı önlemleri göz önünde bulundurularak 2022’nin en iyi bebek arabalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bebek arabası almak istiyor ancak karar veremiyorsanız en iyi bebek arabası modelleri size yardımcı olacaktır.

2022 en iyi bebek arabası ürünleri:

 1. Diamond Baby Antrasit Sapphire Çift Yönlü
 2. 4 Baby Active
 3. Olimpos
 4. Prego Travel
 5. Sunny Baby Air Force
 6. Quero S-line Travel Sistem Çift Yönlü
 7. Olimpos Antrasit Çift Yönlü
 8. Kiwi
 9. Chicco Goody Plus Stroller
 10. Tommy Babby Elegant Çift Yönlü
 11. ALDEBA Çift Yönlü
 12. F-Go Kabin

Diamond Baby Antrasit Sapphire Çift Yönlü Bebek Arabası

Gri, siyah, mavi, kırmızı, bej ve pembe gibi renklerde satışa sunulan Diamond Baby ürünü Sapphire bebek arabası sıkça tercih edilir. 18 kg’lık taşıma kapasitesinin yanı sıra geniş sepeti, frenli tekerlekleri ile de oldukça kullanışlıdır. Su geçirmeyen tentesi ve güneşliği ile ekstra koruma sağlar. Sadece bebek arabası olarak satılır ve çift yönlü kullanıma uygundur.

4 Baby Active Bebek Arabası

Kendi ağırlığı 10 kg olan araç maksimum 18 kg taşıyabiliyor. Bunun yanı sıra puseti ile beraber satışa sunulur ve ebeveynlere güvenli kullanım deneyimi sunar. Arka tekerlerde yer alan fren sistemi, kemer koruması ve çıkarıp takılabilen ön barı da tercih edilme nedenleri arasında bulunur. 48 aylık bebeklerde dahi rahatça kullanılabilir.

Olimpos Bebek Arabası

Set halinde satışı yapılan bebek arabası, puset ve termal çanta ile satılır. Emniyet kemerinin beş farklı noktada yer alması, çift yönlü kullanım özelliği sunması ve altındaki sepetin genişliği ergonomik bir alan yaratır. Four Baby’e ait olan Olimpos bebek arabası modeli 8 kg ağırlığındadır.

Prego Travel Bebek Arabası

Prego’ya ait Urban Gold model bebek arabası puset ve bebek arabası şeklinde satılır. Koltuk eğer istenirse puset olarak da kullanılabilir. Ebeveynlere ve bebeklere rahat kullanıcı deneyimi sunan Prego Urban Gold bebek arabasının koltuğu çift yönlü kullanılabilir. Havalı tekerleklerinde yer alan fren sistemi de oldukça önemlidir.

Sunny Baby Air Force Bebek Arabası

Puset ve bebek arabası olarak kullanılan Sunny Baby Air Force model birçok ebeveynin dikkatini çekmektedir. Bebeğe konforlu bir alan sağlarken güneşten ve yağmurlu havalardan da korunmasını sağlayacak olan güneşliği ile satışa sunulur. Maksimum 18 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan Air Force bebek arabası, alüminyum gövdeye sahiptir. Aracın kendi ağırlığı ise 14 kg’dır.

Quero S-line Travel Sistem Çift Yönlü Bebek Arabası

Puset, taşıma çantası ve taşıma koltuğu ile satışa sunulan bebek arabası ebeveynlerin işini kolaylaştırmak için çantasına ek bölmeler yerleştirmiştir. Sadece bebek arabası almak istemeyen ve aldığı araçtan maksimum performans bekleyen ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Bebek 36 aylık olana kadar rahatlıkla kullanılabilen araç emniyet kemeri ile de korunaklı hale getirilmiştir.

Olimpos Bebek Arabası Antrasit Çift Yönlü

Taşıma kapasitesi 36 kg’a kadar yükselen Olimpos bebek arabası, gri renk ile satışa sunulmuştur. Puset, termal çanta ve araç olarak set halinde satılır. Termal çanta doğumdan itibaren kullanılabilir ve hem sıcak hem de soğuk tutma özelliği son derece mühimdir. Bebeklerin sadece güvenle taşınması değil aynı zamanda beslenmeleri için de doğru ekipmanlar ile ebeveynleri destekler. Ekstra iç pedinin yanı sıra 8 kg’lık ağırlığı bulunur. Kolay taşıma yapılabilir ve çift yönlü kullanım imkanı sağlar.

Kiwi Bebek Arabası

25 kiloya kadar taşıma kapasitesi bulunan aracın kendisi 7 kg’dır. Çift yönlü bir kullanım deneyimi sunmasının yanı sıra aracın katlanması ve kucak olarak da taşınması mümkündür. Bebek malzemelerinin kolay taşınmasını sağlayan alt sepeti, frenli tekerlekleri ve güneşliği ile dikkat çeker. Mat siyah renginde satışa sunulsa da alternatif renkleri de mevcuttur.

Chicco Goody Plus Stroller Bebek Arabası

Katlanması ve güvenlik sistemi oldukça pratik olan Chicco Goody Plus Stroller bebek arabası, tek araç olarak satılır. Puseti olmayan ve sadece bebek arabası olarak kullanılabilen Chicco Goody uygun fiyatları ile de dikkat çeker. Sürüş kolaylığı sağlayan ve bebeğin içinde rahat hareket etmesine izin veren Plus Stroller model bebek arabası fiyat açısından da ekonomiktir. Ebeveynlerin tek el ile kullanabilmesine de olanak tanır. En iyi bebek arabası tercihlerinden biri olan Chicco Goody kullandığı kumaşlarda da bebeklerin sağlığını düşünmektedir.

Tommy Babby Elegant Çift Yönlü Bebek Arabası

Farklı renkler ile satışa sunuan Tommy Babby Elegant bebek arabası güvenli deneyim sunar. 14 kg’lık kendi ağırlığının yanı sıra 30 kiloya kadar ek ağırlık taşıyabilir. 2 sene geçerli olan garanti kapsamı Türkiye’de de geçerlidir. Birçok ebeveynin ilk tercihlerinden biri olan Tommy Babby Elegant çift yönlü bebek arabaları farklı renklerde satışa sunulmuştur. Fren sistemi bulunan bebek arabası tek bir sisteme sahiptir.

ALDEBA Çift Yönlü Bebek Arabası

0-36 aylık bebekler için kullanılabilir olan ALDEBA bebek arabası, çift yönlüdür. Kırmızı rengi ile satışa sunulan araç, 3 seviyeden oluşan sırt ayarına da yer verir. Bebek çantasını ve biberon gibi eşyaların yerleştirilebilmesi için özel bölmeleri ve altında sepeti bulunur. Birçok ebeveyn tarafından sıkça tercih edilir.

F-Go Kabin Bebek Arabası

Ayarlanabilir sırt bölmesi olan ve altındaki geniş sepeti ile dikkat çeken bebek arabası 2022’nin dikkat çeken modellerinden biridir. 25 kiloya kadar taşıyabilen araç, en fazla 36 aylık bebekler için kullanılabilir.

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Arabası Fiyatları Ne Kadar?

Bebek arabalarının fiyatları, ürünlerin özelliklerine ve markalara göre değişkenlik göstermektedir. Tek bebek için kullanılabilir olan bebek arabalarının yanı sıra iki, üç ve dört bebek için kullanılabilen bebek arabaları da bulunur. Kaç bebek için kullanılacağına göre de fiyatta farklılıklar olabilir.

Bebek Arabası Nasıl Olmalı?

Bebek arabaları konforlu ve güvenilir olmalıdır. Bebeğin rahat etmesine imkan tanırken ebeveynin aracı hakimiyeti altına almasına da izin vermelidir. Çift taraflı dönüş sağlayan araçlar ebeveynler tarafından daha sık tercih edilir. Tekerleklerin dönerken zorluk çıkarmaması ve rahat dönüş imkanı sağlaması da önemlidir.

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek arabası alırken dikkat edilecek noktalardan biri de frenlerin çalışmasıdır. Aracı almadan önce mutlaka frenlerinin denenmesi ve kontrol edilmesi gerekir. Bebeğin güvende kaldığından emin olunması, çift yönlü dönüş imkanı tanınması da bebek arabalarının özelliklerindendir. Katlanabilir araçlar ebeveynler tarafından daha sık tercih edilir.

Bebek Arabası Nasıl Katlanır?

Bebek arabalarının katlanması modellere göre farklılık gösterse de genellikle katlanma için özel bir bölüm bulunur. Tuş yardımıyla ya da açılıp kapanabilen kanatlar aracılığı ile bebek arabaları katlanır.

Bebek Arabasında Süspansiyon Ne işe yarar?

Bebek arabasında süspansiyon olması, aracın dengesini sağlamasına neden olur. Zorlu yollarda kullanıldığında daha kolay bir kullanıcı deneyimi yaşatır. Süspansiyonu sağlam olan bebek arabaları en iyi bebek arabası olarak kabul edilir ve bebeğin güvende kalmasına da yardımcı olur.

Mesaj Bırakabilirsiniz