En İyi Sessiz ve Güçlü Saç Kurutma Makinesi Markası ve Ürünleri (2023 Önerileri)

Saç kurutma makinesi her evde bulunan bir alettir. Gerek kendimiz için gerek evimizde bulunan küçük çocuklar için kullanılmaktır. Birçok ürün ve marka bulunmasından dolayı saç kurutma makinesi alacak olacak kişiler tam olarak karar verememektedir. Sizler için piyasada bulunan ve en fazla beğenilen ürünleri ayrıntılı bir şekilde inceledik.

2022 en iyi saç kurutma makinesi ürünleri (sessiz ve güçlü):

  1. Hairens 2500w Turboo 3555
  2. ValeraSwiss Nano 9400 İyonik
  3. Braun Satin Hair 7 Iontec HD710
  4. Siemens PH5767D Extremelon
  5. Powertec Tr-901 Turbo
  6. Philips Hp8233
  7. Xiaomi Mi İonic
  8. Grundig HD 4880
  9. Remington D3190 Travel
  10. Braun Satin Hair 5 PowerPerfection HD585

Hairens 2500w Turboo 3555 Saç Kurutma Makinesi

Hairens 2500w Turboo 3555 Saç Kurutma Makinesi

Hairens 2500W Turboo 3555 saç kurutma makinesi sağlam, kaliteli ve güçlü bir makine. Evde kullanacaklar için ömürlük bir makinedir. Hiç kuaföre gitmeden evde kendi kendi ize fonunuzu kolay bir şekilde çekebilirsiniz. Aslında bu makine kuaförler için  üretilmiş özel bor üründür. Hız ayarı iki kademeli olan makinenin gücü 2500W olarak tasarlanmış. Aynı şekilde ısı ayarı da iki kademeli olarak tasarlanmıştır. Üstelik kullanımına çok kolaydır. Isı ve motor gücüne gayet dengeli  bir şekilde çalışır.

ValeraSwiss Nano 9400 İyonik Saç Kurutma Makinesi

ValeraSwiss Nano 9400 İyonik Saç Kurutma Makinesi  

Valera Swiss Nano 9400 İyonik 2400 W gücünde  profesyonel bir saç kurutma makinesi. Bu saç kurutma makinesi uzun ömürlü olup gayet profesyonel kullanıma sahiptir. Dolaşmayı önleyen rotocord özellikleri ve patentli 3 metre kablosu var. İyonik özelliği sayesinde saçlarınızın elektriklenmesini önler ve parlaklık verir. Üstelik bu saç kurutma makinesi saç renginizi de korumaktadır. Makinenin 3 hız ayarı 2 ısı ayarı bulunmaktadır. Isınmayan, eli yakmayan çift kat korumalı üfleme başlığı var.

Braun Satin  Hair 7 Iontec HD710 Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin  Hair 7 Iontec HD710 Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 7 Iontec HD710 saç kurutma makinesi yüzde 100 zarar vermeyen kurutma içi tasarlanmış bir makinedir. Iontec özelliği sayesinde parlaklığı artırmak ve bukleleri çözmek için  saçınızı iyon  yağmuruna tutar. Profesyonel başlığı ve eşit ısı dağılımı sayesinde kullanımı gayet kolaydır. Kızılötesi ısıtma sistemine sahip bir makinedir. Üstelik soğuk şok özelliğine de sahiptir. Braun Satin Hair 7 Iontec HD710 6 sıcaklık ve hava akış kombinasyonu bulunmaktadır.

Siemens PH5767D Extremelon Saç Kurutma Makinesi

Siemens PH5767D Extremelon Saç Kurutma Makinesi

Siemens PH5767D Extremelon  4 iyon kanalı ve ekstra geniş iyon yayılım iyonu sayesinde saçlarınızın oluşacak elektriklenmeleri gözle görülecek derecede azaltmaya sebep oluyor. Bu özelliğinin sonucunda ise ipeksi, parlak, güçlü ve elektriklenmeyen saçlar 4’lü iyonizasyon ile aktive edildiği zaman yanmaya başlayan kırmızı led ışıklar Sıcaklık ve hız ayarı içi  ayrı ayrı 2 ayar düğmesi ile her ağaç tipine uygun 6 farklı ayar yapma imkanı bulunmaktadır. Saç modelini göre sabitlenen soğuk hava akımı ile yumuşak dokulu tutma yeri ile çok ideal bir saç kurutma makinesidir.

Powertec Tr-901 Turbo Saç Kurutma Makinesi

Powertec Tr-901 Turbo saç kurutma makinesi 2500 w gücü ile piyasalarda satışa sunulmaktadır. Isı ayarı özelliği sayesinde istediğiniz ısıda kullanabilirsiniz. Bu saç kurutma malikanesinin dar başlığı sayesinde ısı etrafa dağılmaz direk saçınıza gider. Aynı zamanda Powertec Tr-901 Turbo saç kurutma makinesinin soğuk hava özelliği de bulunmaktadır. Hız ayarı ise iki kademeli olarak tasarlanmıştır.  Powertec Tr-901 Turbo saç kurutma makinesi ile saçlarınıza istediğiniz gibi çok rahat olarak şekil verebilirsiniz.

Philips Hp8233 Saç Kurutma Makinesi

Philips Hp8233 Saç Kurutma Makinesi

Philips Hp8233 saç kurutma makinesi saçınızı hem koruyor hem de çok çabuk kurumasını sağlıyor. Philips Hp8233 makinesinin fon çekmek içi  farklı sıcaklık ve hız ayarı bulunmaktadır. Ayrıca Philips Hp8233 sac kurutma makinesinin İyonik Bakım ve turbo boost gibi özellikleri ile sabit sıcaklığı sayesinde de saçınızı çok hızlı kuruyacaktır. Saç kurutma makinesiyle düşük sıcaklıkta hızlı kurutmanın yanın masaj yapan difüzör ile 11 mm daraltıcı başlığı da bulunmaktadır.

Xiaomi Mi İonic Saç Kurutma Makinesi

Xiaomi Mi İonic Saç Kurutma Makinesi

Xiaomi Mi İonic saç kurutma makinesi saçınıza hiç zarar vermeden hızlı ve güçlü bir hava üretebilen ve yüksek güçlü motoruyla piyasada yer almaktadır. Bu makine saçınızı kurutan ve koruyan en son teknolojiye sahip. Makinede 3 adet mod var. Bu modlar ile saçınızı durumuna göre yavaş ya da hızlı olarak kurutabiliyorsunuz. Hızlı kurutma etkisi için makineye 1,6 m³ hava debisi bulunmaktadır. Sıcaklık ve soğuk hava üfleme zamanını otomatik olarak ayarlayan bir tane NTC akıllı sıcaklık kontrolüne bulunmaktadır.

Grundig HD 4880 Saç Kurutma Makinesi

Grundig HD 4880 Saç Kurutma Makinesi

Yüksek çıkış gücü ile profesyonel saç kurutma makinesi düzeyinde bir hava akışı sağlamaktadır. Aynı zamanda Grundig HD 4880 saç kurutma makinesi  iki kademeli üfleme hızına sahiptir. Böylece çok daha etkili kurutma performansına sahip oluyor. Aynı zamanda soğuk hava üfleme özelliğine sahip olan makinedir. İyonik teknolojisi sayesinde havadaki nemi, nano su iyonuna çevirdiği için saçlarınızın doğal nem dengesini de korumuş oluyor. Makinenin seramik kaplaması hava çıkış ızgaraları sayesinde ısının eşit bir şekilde yayılmasını sağlar.

Remington D3190 Travel Saç Kurutma Makinesi

Remington D3190 Travel saç kurutma makinesi katlanabilir sapı sayesinde az yer kaplayarak seyahat esnasında da çok kolay bir şekilde taşıyarak, kullanım kolaylığı sunmaktadır. Söz konusu olan bu makinenin 2 farklı kombine ısı ayarı ve fan kademesi bulunmaktadır. Remington D3190 Travel, 1400 w gücü sayesinde saçlarınızı çok kısa sürede kurutma şansı sunmaktadır. Ayrıca makinenin saç şekillendirme kademeleri bulunmaktadır. Çok sık seyahat edenler için katlanabilir özelliği sayesinde bir vazgeçilmez oluyor.

Braun Satin Hair 5 PowerPerfection HD585 Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 5 PowerPerfection HD585 Saç Kurutma Makinesi

PowerPerfection serisinin en güçlü saç kurutma makinesi olan ve olası en iyi saç kurutma özelliği ile 2500 w gücüyle piyasalarda yerini almaktadır. Kullanımı gayet kolay ve ergonomik olan bu makine saçınızı daha çabuk ve kolay bir şekilde kurutmak için gayet idealdir. Üstelik çok hafif ve kompakt olmalısın yanı sıra evde ya da evden uzakta gayet kullanışlı bir üründür. Braun Satin Hair PowerPerfection HD585 makinesinin şekillendirme ağzı kuaför salonlarına bedeldir. Pürüzsüz ve hacimli saçlar yapmanıza olanak sağlarken, dağıtıcı özelliği ile saç köklerinize hacim sağlamaktadır.

Saç Kurutma Makinesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Saç kurutma makinesi tercih ederken nelere dikkat edilmeli?

Saç kurutma aleti alırken ihtiyacımıza uygun bir ürün almak en doğrusu olacaktır. Ayrıca garanti süresi en uzun olan markanın da tercih edilmesi gerekmektedir. Servis ağının yaygın olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Aksi taktirde muhatap bulmak oldukça zor olacaktır.

Çocuklar için nasıl bir saç kurutma aleti alınmalı?

Çocuklar için radyasyonu direk olarak çocuklara yansıtmayacak ve bununla ilgili bir takım önlemler almış olan markalar tercih edilmelidir. Son zamanlarda çocuklara özel olarak üretilmekte olan markalar bulunmaktadır.

En sağlıklı saç kurutma aleti hangisi?

Direk olarak bir markanın en sağlıklı maka olarak işaret edilmesi doğru değildir. Markalar birçok ürünü zamanla piyasaya sürmektedir. Her birisinin kendisine göre bir takım özellikleri bulunmaktadır. Kişiler kendi sağlık durumlarına göre tercih yapmalıdır.

Saç kurutma makinesi fiyatları neler?

Yüzlerce çeşit kurutma makinesi bulunmaktadır. Her birisinin fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca satıcılar arasında da aynı ürünler arası farklılıklar bulunmaktadır.

Saç kurutma makinesi zararları nelerdir?

Başınıza çok yakın bir şekilde kullanım olması durumunda radyasyona maruz kalmanız olasıdır. Bu durumda bağışıklık sistemi kötü etkilenmektedir. Uzun süreli yanlış kullanım kanser hastalığına sebebiyet vermektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz