En İyi Saç Düzleştirici Markası, Ürünleri ve Kullanıcı Yorumları (2023 Önerileri)

Bayanların yoğun olarak kullandığı erkeklerin ise zaman zaman kullandığı Saç düzleştirici modelleri her geçen gün artmaktadır. Markaların ve modellerin oldukça artış göstermesiyle birlikte bu ürünlere ihtiyacı bulunan kişiler tüm marka ve modelleri değerlendiremiyor. Yazımızda sizler için en beğenilen saç düzleştirici markaların ve bu marklara ait modelleri araştırdık.

2022 en iyi saç düzleştirici ürünleri:

 1. Babyliss ST387E Diamond i-Pro
 2. Fakir Lon Jet
 3. Braun Satin Hair 7 Sensocare
 4. Dyson Corralle
 5. Arzum AR582 Siyah Buka İyonlu
 6. Arzum AR 5025
 7. Rowenta Power Straight
 8. Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra
 9. Rowenta SF1312 Elit
 10. Arzum AR583

Babyliss ST387E Diamond i-Pro Saç Düzleştirici

Babyliss ST387E Diamond i-Pro Saç Düzleştirici

Saç düzleştirici hızlı ısınma özelliği, ısı ayar kilidi, iyonlu özelliği bulunmaktadır. Ayrıca plaka malzemesi seramikten oluşmuştur. Isı ayarı 6 kademe şeklinde ayarlanabilmektedir. Plaka uzunluğu 110 metre iken 235 dereceye kadar en yüksek ısıya ulaşıyor. En küçük ısısı ise 140 derece olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürünün soğuk duvar muhafazası bulunmaktadır. Üründe aşırı ısınma koruması yer alırken, ürünün tabak genişliği 2,4 santim, ürünün tabak derinliği 12 santim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fakir Lon Jet Saç Düzleştirici

Fakir Lon Jet Saç Düzleştirici

Fakir saç düzleştiricisi ürünün kullanım cinsiyeti unisex’ dir. Dijital ekran, hızlı ısınma, plaka kilidi, iyon özelliği bulunmaktadır. Plaka malzemesi Seramikten üretilmiştir. Kablo uzunluğu 180 santimdir. Plaka genişliği 27 milimetre, plaka uzunluğu 120 milimetre, en yüksek ısı derecesi 200 derece, en düşük ısı derecesi ise 120 derece olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürünü kullanan kişiler genellikle sorunsuz ve kolay bir şekilde kullanım olduğunu belirtmektedir. Ürünün hızlı ısınma özelliği bulunmaktadır.

Braun Satin Hair 7 Sensocare Saç Düzleştirici

Braun Satin Hair 7 Sensocare Saç Düzleştirici

Braun saç düzleştirici saç şekillendirmeyi hızlandırır ve saçımızı daha fazla düzleştirir. 9 farklı sıcaklık ayarı ile 5 sıcaklık ayarlaması yapmanız mümkündür. Saçınıza maksimum şekillendirme sağlarken sağlıklı şekil alması için de sıcaklık ayarını kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Minimum sıcaklık ayarı 120 iken, maksimum sıcaklık ayarı 200 olarak kullanılmaktadır. Ürünün kısa sürede ısınma sistemi bulunurken ürün 30 saniye içerisinde ısınır. Ürünün sıcaklık hafıza işlemi otomatik kapanma işlemi bulunuyorken kablosu 2 metredir.

Dyson Corralle Saç Düzleştirici

Dyson Corralle Saç Düzleştirici

Ürünün hızlı bir şekilde saç şekillendirme ve az ısı kullanım özelliği ile tanınmaktadır. Ürünün kablosuz kullanım seçeneği de yer almaktadır. OLED ekran olan ürün şarj ile kullanılmaktadır. Ürünün hassas ayarı bulunurken her saç tipi için uygundur. 30 dakikaya kadar kablosuz bir şekilde kullanım fırsatınız bulunmaktadır. Daha uzun süreli kullanımlar için kablolu kullanımı tercih edebilirsiniz. Otomatik kapanma ve güvenlik kilidi özelliği vardır. Seyahatlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Arzum AR582 Siyah Buka İyonlu Saç Düzleştirici

Arzum AR582 Siyah Buka İyonlu Saç Düzleştirici

Arzum saç düzleştirici dijital ekranı ve seviyesi mevcuttur. Soğuk ve hızlı ısınma özelliği yer almaktadır. En düşük ısı 150, en yüksek ısı ise 230 derecedir. Isı kademesi 6 kademelidir. Kablosu 2 metredir. Kaplama malzemesi ise titanyumdur. Ayrıca ürünün iyon özelliği, buhar özelliği, çıkarılabilir tarak özelliği ve koruma çantası bulunmamaktadır. Ürünün nemli kullanma ve otomatik kapanma özelliğinin mevcut olup olmadığı belirtilmemiştir.

Arzum AR 5025 Saç Düzleştirici

Arzum AR 5025 Saç Düzleştirici

Arzum saç düzleştirici  fırça özelliği bulunurken, ılık teknolojide bu işlevi sağlamaktadır. Ayrıca üründe saç düzleştirme, saç kurutma, iyon koşullanma, seramik ısıtma sistemi, ayarlanabilir termostat özelliği bulunmaktadır. Ürünün en düşük ısı seviyesi 140 derece, en yüksek ısı seviyesi ise 220 derece olarak bilinmektedir. Ürünün tabak malzemesi seramiktir. Üründe dahili ekran entegre açma ve kapatma düğmesi, otomatik kapatma düğmesi ve kablosuz özelliği bulunmaktadır.

Rowenta Power Straight Saç Düzleştirici

Rowenta Power Straight Saç Düzleştirici

Rowenta düzleştirici ürün düzleştirme fırçası olarak bilinmektedir. Ürün ılık sistemde çalışmaktadır. Seramik Isıtma Sistemi, hazır ikazı, iyon koşullanma özelliği bulunmaktadır. Saç kıvırma saç şekillendirme ayarlanabilir. Termostat özellikleri bulunmamaktadır. 3 kademeli ısı ayarı yapılabilmektedir. En yüksek ısı ayarı 200, en düşük ısı ayarı ise 160’ tır. Isınma süresi 45 saniye olarak bilinmektedir. Ürünün genişliği 284 mm, derinliği 74 mm, yüksekliği ise 40 mm olarak biliniyor. Ağırlığı 585 gramdır. Ürünün yeşil ve siyah renkleri bulunmaktadır.

Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici

Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici

Ürünün dijital ekran, hızlı ısınma, ısı ayar kilidi, plaka kilidi mevcuttur. Plaka malzemesi seramiktir. Isınma süresi 15 saniyedir. Plaka uzunluğu 110 milimetredir. En düşük ısı derecesi 150 derece, en yüksek ısı derecesi ise 230 derece olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ürünün ısı ayar özelliği sayesinde saç düzleştirme sıralarında saç zarar görmez. Ürünün plakalarının yüksek ısıya dayanıklı olduğu bilinirken turbo özelliği ile ısınma sağlaması dikkat çekmektedir.

Rowenta SF1312 Elit Kablosuz Saç Düzleştirici

Rowenta SF1312 Elit Kablosuz Saç Düzleştirici

Rowenta kablosuz  düzleştirici ürünü dijital ekran ve ısı ayar özelliği mevcuttur. Plaka malzemesi seramiktir. Isınma süresi 60 saniye olarak bilinirken 2 kademede ısıtma özelliği vardır. Kablo uzunluğu 180 santim olarak bilinmektedir. Plaka uzunluğu 32 milimetre, maksimum ısı düzeyi 200 derece, minimum ısı düzeyi ise 160 derecedir. Ürün tost modeli saç ve düz saçlar için kullanılabilir. Ayrıca kablosuz kullanılıyor olması büyük kolaylık sağlamaktadır.

Arzum AR583 Saç Düzleştirici

Arzum AR583 Saç Düzleştirici

Arzum  düzleştirici üründe dijital ekran, hızlı ısınma, ısı ayar kilidi, iyonlu özelliği, plaka kilidi mevcuttur. Plaka malzemesi titanyum olarak bilinmektedir. Ürünün kablo uzunluğu 2 metre, plaka uzunluğu 115 mm, maksimum ısı derecesi 230, minimum ısı derecesi de 150 derecedir. Ürünün sesli uyarı özelliği bulunmamaktadır. Ürünün dönebilen kablo özelliği mevcuttur. Ürünün otomatik ısı ayarı mevcuttur. Ürün saç düzleştirici olarak kullanılmaktadır. Uygun fiyatlarla alıcılarına sunulmaktadır.

Saç Düzleştirici İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Saç düzleştirici fiyatları nelerdir?

Markaların farklı türde modelleri vardır. Marka ve istediğiniz özelliklere göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Satıcılar tarafından farklı fiyat politikalarını da dikkate almanız gerekecektir.

Hangi marka saç düzleştirici daha iyi?

Her üründe olduğu gibi bu ürün için de kişisel ihtiyacınızın tam olarak ne olduğu önemlidir. Her kişiye göre farklı marka ve model düzleştirici ideal olabilir. Bu sebeple araştırma yapıldıktan sonra kendinize göre değerlendirmenin yapılması gerekecektir.

Saç düzleştirici alırken nelere dikkat edilmeli?

 • Titanyum
 • Seramik
 • Turmalin
 • Keratinli

Olarak düzleştirici modelleri bulunmaktadır. Saç uzunluğunuza göre ve beklentilerinize göre bu çeşitlerden birisini tercih edebilirsiniz.

Saç düzleştirici ısı ayarı nasıl yapılır?

Saç, kağıt ile benzer derecede, 232 derecede yanmaktadır. Bu sebeple, saç düzleştirici ısı ayarı 180 derecede en fazla olması gerekmektedir. Fakat saçınız zor şekil almakta olan, kalın telli olarak tabir edilen saç olmaması durumunda, ince telli bir saçınız bulunuyorsa, kullanmanız gerekmekte olan en yüksek sıcaklık 160 olmalıdır.

Saçların düz olması için ne yapmalıyız?

Saç düzleştirmek için saç düzleştirici kullanmanın yanı sıra doğal olarak kullanılmakta olan bir takım yöntemlerde bulunmaktadır. Birçok uzman bu noktada bir takım tavsiyelerde bulunmuştur. 1/2 fincan ısıtılabilir yağ ile birlikte aloe vera jeli karıştırılarak saçınıza sürmek bu yöntemlerden birisidir.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz