En İyi, Kaliteli ve Popüler Güneş Gözlüğü Markaları 2023 (Erkekler ve Kadınlar)

Güneş gözlüğü ihtiyacı erkek ve bayan herkeste bulunur. Birçok marka her sene farklı modelleri çıkararak müşterilerin dikkatini çekmeye çalışmaktadır. Ürünlerin bazılarının özellikleri insanlar için göz sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle de gözlük ihtiyacı olan kişiler araştırma yapmaktadır. Sizler için yazımızda en fazla tercih edilen güneş gözlüğü markalarını ve modellerini ele aldık.

2022 en iyi güneş gözlüğü markaları:

  1. Ray-Ban
  2. Mustang
  3. Osse
  4. Fendi
  5. DKNY
  6. Dior
  7. Gucci
  8. Dolce & Gabbana
  9. Oliver Peoples
  10. Inesta

Ray-Ban Güneş Gözlüğü

Ray-Ban Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüklerinin yüksek kaliteli gözlük piyasasında lider bir konumda olduğu bilinmektedir. Dünyada satılan güneş gözlüğü markaları içerisinde yer alıyor. Ray-Ban Güneş gözlüğünün birbirinden şık modelleri bulunurken, uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır. Dönem, dönem indirimlerle kullanıcılara sunulmaktadır. Kişilerin yüz tipine uygun kadın, erkek, unisex, çocuk için ayrı ayrı güneş gözlükleri bulunmaktadır. Ray-Ban Güneş gözlüklerinin çocuklara özel eğlenceli tasarımları bulunmaktadır. Ray-Ban Güneş gözlüğünün piyasaya çıkma süresi 1980’ler olarak bilinmektedir.

Mustang Güneş Gözlüğü

Mustang Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü, cam özelliği sayesinde güneş ışınlarını yansıtan çeşitlerle kullanıcılara sunulmaktadır. Gözün özelliği ile gözlerin ışıktan rahatsız olması engellenmektedir. Mustang güneş gözlükleri araç kullananlara özel ideal bir seçim olmaktadır. Mustang güneş gözlükleri gelen güneş ışınlarını ve ışık yansımalarını gözlerden uzak tutarak, gözler için mükemmel bir koruma sağlar. Mustang güneş gözlükleri Amerika tarafından üretilen bir markadır. Mustang güneş gözlükleri kadınlara, erkeklere, çocuklara özel farklı çeşitlerle sunulmaktadır.

Osse Güneş Gözlüğü

Osse Güneş Gözlüğü

Dünyaca tanınmış gözlük markalarından biri olan Osse güneş gözlüğü 1988 yılında Fransız gözlük markası olarak çıkmıştır. 2000 yılında ülkemizde ve dünya çapında üretim ve dağıtım lisansı olarak sektördeki yerini almıştır. Osse güneş gözlüklerinin tasarımı İtalya’da gerçekleştirilmektedir. Kaliteli ve orijinal gözlük arayanlar yüzüne uygun gözlük arayanlara özel kullanılan materyallerin kalitesi ile bilinmektedir. Gözlüklerin UV ışınlarına karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Özellikle camlarındaki kalitesi, homojen oluşundan rahat bir şekilde anlaşılmaktadır. Göze taktığınızda bulanık görme olayı ortadan kalkar ve detaylar kaybolmaz.

Fendi Güneş Gözlüğü

Fendi Güneş Gözlüğü

Her cinsiyete özel üretilip sunulmaktadır. İster çerçeveli, ister çerçevesiz, cam rengi kendinize göre ayarlanabilen gözlüklerdir. Ayrıca gözde birçok UV ışınlarından koruyucu camlar kullanılmaktadır. Fendi güneş gözlüğü gözde modeller ile ön plana çıkarken insan göz sağlığını da koruma hedefli yüksek kalitede gözlükler üretilmektedir. Ayrıca gözlük camlarının, gözlük materyallerinin yüksek kaliteli malzemelerden tasarlandığı da herkes tarafından bilinmektedir. 7’den 77’ ye herkese uygun gözlük üretilmektedir.

DKNY Güneş Gözlüğü

DKNY Güneş Gözlüğü

Dünyaca bilinen markalardan birisidir. Bu markanın saati bulunmaktadır. Uygun fiyatlarla, yüksek kalite ile dünya genelinde satışa sunulur. Gözlükte birçok çerçeve çeşidi bulunurken sap uzunluğu, burun kemiği yapısı, cam tipi, çerçeve rengi, cam rengi, cam tasarımı kendinize uygun tercihler için seçim yapabilirsiniz. Her göze her yüze uygun isterseniz optik gözlüğü, isterseniz güneş gözlüğü şeklinde kullanabileceğiniz gözlükler hizmetinize sunulmuştur.

Dior Güneş Gözlüğü

Dior Güneş Gözlüğü

Güneş gözlükleri kişinin zevkine ve lüksüne uygun olarak üretilmektedir. Moda dünyasının önde gelen markaları arasında yer alıyor. Ayrıca güneş gözlüğü sektöründe en büyük başarıya imza atan markalardan birisidir. Özellikle aksesuar sektöründe bir çok takip edilen ürünü de bulunmaktadır.  Dior güneş gözlüğü İtalyan bir şirket tarafından üretilmektedir. Ayrıca bu markanın çanta ayakkabı gibi aksesuar ürünleri de bulunmaktadır. Gözün UV koruyucu özelliği bulunmaktadır. Ayrıca güneş gözlüğünün yanında optik gözlüğü olarak da kullanılmaktadır.

Gucci Güneş Gözlüğü

Gucci Güneş Gözlüğü

Bu marka kaliteli ve orijinal yapısıyla gözün yapısı yüzünüze tam oturma sağlar. Kullanılan materyallerin yüksek kaliteli olması gözlük camı içerisinde ve koruma özelliğinin yer alması göze olan ilgiyi artırmaktadır. Gözlüğün polarize özelliği ile camların iç kısmında film tabakası bulunmaktadır. Gucci gözlük her yüze, her cinsiyete, her yaşa uygun olarak üretilmektedir. Sizler bu güneş gözlüklerini satın almak istediğiniz zaman yüz hattınıza uygun gözlükleri seçmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Dolce & Gabbana Güneş Gözlüğü

Dolce & Gabbana Güneş Gözlüğü

Gözlük dünyaca ünlü bilinen markalardan biridir. İtalyan marka olan gözlük son yıllarda defilelerde sunularda koleksiyonlarda oldukça ön plana çıkmış durumdadır. Ayrıca ürünün sadece gözlüğü değil çantası, ayakkabısı ve gözlük modelleri ile toplam olarak dikkat çektiği bilinmektedir. Bu marka gözlükler şahane modelleri ile hizmet sunmaktadır. Kullanıcıların bu gözlüklerden çok memnun kaldığı da bilinmektedir. 1985 yılından bu yana gözlük markasında aktif olarak hizmet verirken güneş gözlüğünün yanında aksesuar üretimi de gerçekleştirmektedir.

Oliver Peoples Güneş Gözlüğü

Oliver Peoples Güneş Gözlüğü

Gözlük kadın ve erkek güneş gözlüğü tasarımında yüzde yüz el işçiliği ile hazırlanmış ince bir işçilikle üretilip piyasaya sunulan Amerikan marka bir üründür. Bu marka gözlüğün misyonu ise dünyadaki en prestijli ve kültürel olarak en iyi yere gelip, her kesime hitap eden gözlükler üretmektir. Oliver peoples marka gözlükleri uygun fiyatlarla birçok yerden erişim sağlayabilirsiniz. Gözlük 7’den 70’e herkese hitap eden modelleri bulunmaktadır. 1986 yılından beri aktif olarak hizmet vermektedir. Güneş gözlüğünün yanında optik gözlük olarak kullanılmaktadır.

Inesta Güneş Gözlüğü

Inesta Güneş Gözlüğü

Inesta marka güneş gözlüğü fiyat olarak uygundur. Alış veriş yapanlara indirim fırsatı da sunmaktadır. gözlüğün UV koruma özelliği de mevcuttur. Her kişiye, her yüze ve herkese uygun gözlük fırsatı sunulmaktadır. Gözlük kullananlar için tasarımları, üstün kalitesi memnuniyet sağlamaktadır. Gözlük hem optik gözlük, hem güneş gözlüğü şeklinde kullanabilirsiniz. Gözlüğün polarize özelliği bulunmaktadır. Özelliği film tabakası işlenmemiş camın içine yerleştirilerek güneş gözlüğü sektöründe kullanılmaktadır. Bu sayede camın göz kamaştırıcı ışık yansımalarını emmesi sağlanmaktadır.

Güneş Gözlüğü İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Güneş gözlüğü fiyatları nelerdir?

Güneş gözlükleri özelliklerine ve markalarına göre fiyatları değişkendir. Ayrıca satıcı tarafından sunulan fiyat politikası da büyük etkisi bulunmaktadır. Gözlük alırken bu hususlar fiyat noktasında araştırılmalıdır.

Güneş gözlüğü seçerken nelere dikkat edilmedir?

Lisanslı ve orijinal olarak satışa sunulmakta olan gözlükler tercih edilmelidir. Doktor tavsiyesi olması durumu genel olarak tercih edilir. Yanlış bir gözlük kullanımı ile gözlerinizin daha fazla bozulması muhtemeldir.

Güneş gözlüğü cam değişimi ne demek?

Güneş gözlüğünüzün modelinden memnunsanız ve sadece gözlük camı değiştirmek gibi bir talebiniz varsa bu durumu cam değişikli yaparak geçiştirebilirsiniz. Cam değişimleri gözlük satan noktalarda profesyonel olarak yapılmaktadır.

Polarize güneş gözlüğü nedir?

Polarize, güneşten gelmekte olan yansımaları çok iyi bir derecede emebilen bir film tabakası olarak bilinmektedir. Bu sebeple de güneş gözlüklerinde sık bir şekilde kullanılmaktadır. Polarize güneş gözlüğü son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir.

Güneş gözlüğünün polarize olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Polarize cam nasıl anlaşılmaktadır? Polarize camı tespit etmenin  en basit yolu, cep telefonunu ekranı açık konumdayken güneş gözlüğünü yatay konumdan dikey konuma pozisyonuna getirin. Bu işlemin yapılmasından sonra ekranı kararıyor veya renk değişikliği meydana geliyorsa camlar polarize filtre demektir.

Mesaj Bırakabilirsiniz