En İyi, Çekici ve Kalıcı Erkek Parfümü Ekşi, Tatlı ve Odunsu Kokular (2023)

Erkek parfümü markası piyasada oldukça fazla sayıdadır. Her kullanıcının kendisine göre bir takım hassasiyetleri bulunmaktadır. Erkeklerin hassasiyetlerine ve zevklerine göre özel olarak üretilmiş olan birçok güvenilir ve beğenilen marka bulunmaktadır. Yazımızda sizler için dünya genelinde en fazla beğenilen markaları ve bu markalara ait ürünleri tanıtacağız.

2022 en iyi erkek parfüm ürünleri:

  1. Davidoff – Cool Water
  2. Varsece – Dylan Blue
  3. Jean Paul Gaultier – Ultra Male
  4. Armani Code
  5. Paco Rabanne – One Million
  6. Jean Paul Gaultier – Le Male
  7. Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT
  8. Givenchy Pi
  9. Allure Homme Sport By Chanel
  10. Hermes Terre D’Hermes

Davidoff – Cool Water Erkek Parfümü (Romantik)

Davidoff – Cool Water Erkek Parfümü (Romantik)

Okyanus gücünden ilham alarak üretilen erkek parfümü markası Davidoff – Cool Water, ikonik bir koku olarak karşımıza çıkmaktadır. Parfümün üst notasında nane ve lavanta ön plana çıkıyor. Kalp notası olarak da adlandırılan orta notaları yoğun olarak sandal ve sardunya ağacı içermektedir. En alt nota ise amberin ve misk sıcak akışında süzülüyor. Bu parfüm aynı zaman da ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir. Parfüm enerjik, güçlü, seksi ve maceracı kokusu ile herkesi etkiler.

Varsece – Dylan Blue Erkek Parfümü  (Tatlı)

Varsece – Dylan Blue Erkek Parfümü  (Tatlı)

Versace – Dylan Blue geleneksel noktaların günümüz şartlarında uyarlanmış, ferah, taze ve modern hali olarak yer almaktadır. Parfümün tepe notaları; Papirus, Kalabriyen Bergamot, İncir Yaprağı, Greyfurt ve su. Kalp notaları ise; Kara Biber, Menekşe Yaprakları, Patchuli Özü olarak sıralanıyor. En alt notaları ise; Safran, Mineral Misk, Tonka Fasülyesi ve Projen Tütsüsü olarak biliniyor. Varsece Dylan Blue erkek parfümü markası güçlü, modern, karizmatik erkeklerin en çok tercih ettiği parfümdür.

Jean Paul Gaultier – Ultra Male Erkek Parfümü (Tatlı)

Jean Paul Gaultier – Ultra Male Erkek Parfümü (Tatlı)

2015’de Jean Paul Gaultier ‘in yeni parfümü olan Ultra Male, kendine has şişesi ve karakteristik koyu mavi siyah rengi ile bir önceki versiyonuna göre daha erkeksi, baştan çıkarıcı ve yoğun kokusu ile karşımıza çıkıyor. Girdiği her ortamda kendini hatırlatacak iz bırakan olan bu parfüm siyah lavanta, sulu armut ve nane ile beraber, bergamut notaları ile artık daha etkili bir erkek parfümü markası olarak karşımıza çıkıyor.

Armani Code Erkek Parfümü (Tatlı)

Armani Code Erkek Parfümü (Tatlı)

Armani Code güçlü ve zarif bir iz bırakan, hem doğal hem de yoğun bir parfüm ve baştan çıkaran parfümdür. Üst ve orta notaları; aromatik ve narenciye, lavanta ile birleşip bu muhteşem kokuya tazelik ve yumuşaklık katar. Armani Code kokuları imzası olan kavrulmuş Tonka fasulyesi ile yeni, daha çok bedensel, daha gizemli ve saran bir şekilde güçlü bir duygusal kokuyu ortaya çıkartır. Parfüm tekil bir İtalyan zarafeti ve büyüleyici bir manyetizmayı ortaya yayar.

Paco Rabanne – One Million Erkek Parfümü (Tatlı)

Paco Rabanne – One Million Erkek Parfümü (Tatlı)

Paco Rabanne – One Million, Paco Rabanne ailesinin bir efsanesi haline gelmiş olan bu  erkek parfümü markası baharatlı ve fresh bir içeriğe sahip bir parfümdür. Cesur, baştan çıkarıcı, oyunu seven ve çekici bir erkek parfümü olarak yer almaktadır. Parfümün üst notası; nane, Greyfurt ve mandalina. Orta notası ya da kalp notası; tarçın, gül ve baharatlı notalardır. En alt notası ise; silhat esansı, odunsu notalar, deri ve amber olarak sıralanabilir.

Jean Paul Gaultier – Le Male Erkek Parfümü (Tatlı)

Jean Paul Gaultier – Le Male Erkek Parfümü (Tatlı)

Jean Paul Gaultier – Le Male  özgür, cüretkar,  başkaldıran ve modanın yaramaz çocuktan yumuşak kalpli duyarlı ama denizciler kadar özgür ruhlu bir erkek parfümü markası olarak biliniyor. Nane, lavanta ve vanilya ile meydan getirilmiş oryantal ve fujer bu koku yumuşak kalpli erkeklere yönelik olan bir parfümdür. En üst Notası; limon, Lavanta, nane ve kakule, kalp notası ise; Tarçın, Portakal Çiçeği ve Kimyon. En alt notaları; Amber, Sedir Ağacı, Sandal Ağacı, vanilya ve tonka fasulyesidir.

Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT Erkek Parfümü (Ekşi)

Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT Erkek Parfümü (Ekşi)

Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme Edt , erkekler için vazgeçilmez bir parfümdür. Kendinizi özel hissetmek  istiyorsanız  Sicilya bergamutu ile karşılayan parfümün ilk notası kardamon özleri ile birleşmekte ve teninizi saran bu kokuyla sizde iyimser bir hava oluşturacaktır. Orta notası ise , lavantanın kokusu virgin sedirinin güzel ve masum özleriyle birleşmektedir. En alt notalarında ise yumuşak bir geçiş olması için veiter kökü kullanılıyor ve haiti vetiveri ile koku daha çok esrarengiz  bir hal alıyor.

Givenchy Pi Erkek Parfümü (Odunsu)

Givenchy Pi Erkek Parfümü (Odunsu)

Givenchy Pi Erkek Parfümü erkesi ve odunsu bir erkek parfümü markası olarak biliniyor. Bu parfüm macera dolu deneyimlerin kaşifidir. Givenchy Pi Erkek Parfümünün En üst notasında; biberiye, mandalina, fesleğen ve Tarhun yer alıyor. Kalp notaları ya da orta notası olarak bilinen kısmında ise; sardunya, anason, Portakal Çiçeği esansı ve vasi çiçeği buluyor. Alt notasında ise; benzoin, tonka, badem, sedir ağacı ve sarı şeker ile son bulur.

Allure Homme Sport By Chanel Erkek Parfümü (Tatlı)

Allure Homme Sport By Chanel Erkek Parfümü (Tatlı)

Dünyadaki tanınmış erkeklerin kullandığı şahane bir esinti ile buluşmanızı sağlayan bu  koku maskülen tarafı ağır basan erkekler için ideal bir parfüm. Chanel Allure Homme olarak bilinen bu parfüm eşsiz bileşiminin içinde neler yok ki, bergamuta tutun da turunçgillerden kadar egzotik meyvelerden çiçeklere kadar her şey yer almaktadır. Erkeğin gücünü yansıtacak olan bütün ayrıcalıklar bu koku içinde birleştirilmiş ve uzun süren dayanıklılığı da onu etkili bir hale getirmiştir.

Hermes Terre D’Hermes Erkek Parfümü (Odunsu)

Hermes Terre D’Hermes Erkek Parfümü

Hermes Terre D’Hermes, kalıcı ferahlığı, Mineral derinlik ve odunsu notaları ile karşımıza çıkar. Gök ile yer arasında olan bu parfüm sizi şiirselliğe ve güce yolculuk yaptırır. Ayrıca insanın toprakla ilişkisini elementlerle ve doğa ile olan mütevazi ve uyumlu diyalogunu anlatmaktadır. Üst notasında; Portakal, Sardunya Yaprakları,  Greyfurt ve Çakmak Taşı yer alır. Kalp notaları; Misk, Sardunya, Biber, Paçuli. En alt notaları ise; Aselbent, sedir ve Değerli Odun harmanıdır.

Erkek Parfüm İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Erkek parfüm seçimi nasıl olmalıdır?

Her birey kendi zevklerine göre parfüm seçimi yapmalıdır. Kendi tercihinin yanı sıra aynı zamanda partnerinin de zevklerini değerlendirmelidir. Her parfüm tüm erkeklerde aynı etkiyi göstermeyecektir. Bu sebeple kendinize özel olarak bir tercih yapmanız en doğrusu olacaktır.

Bayanların en beğendiği parfümler hangileridir?

Bayanlar tercih olarak parfüm noktasında farklılık göstermektedir. Her bayanın zevkleri farklı olabilir. Parfümler bayanlar tarafından birçok noktada değerlendirilmektedir. Kimi bayanlar doğal parfüm kokusunu tercih etmekteyken kimisi için bu durum fark etmemektedir.

Hangi parfümlerden uzak kalmak gerekir?

Kimyasal olarak üretilmekte olan parfümler içerik bakımından oldukça büyük bir risk taşımaktadır. Her parfüm neredeyse kimyasal bileşimlerden oluşmaktadır. İnsan sağlığına zararlı olan içerikleri bulunmakta olan parfümlerden uzak kalmak en doğrusu olacaktır.

Erkek parfümü fiyatları nelerdir?

Parfümler kalitesine ve markasına göre değişiklik göstermektedir. 50 TL ile 2500 TL arasında fiyatlar değişkenlik göstermektedir. İthal olarak ülkemizde bulunmakta olan ve tüm dünyada ilk sıralarda bulunan markalar daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Fakat daha uygun fiyatlara da parfüm almak mümkündür.

Parfüm notaları ne demektir?

Her parfümün kendisine göre değişkenlik gösteren bir uçuculuk oranı bulunmaktadır. Bu duruma genel olarak parfüm notası adı verilmektedir. Sektör içerisinde sıkça duyulabilecek bir tabirdir. Üst, orta ve alt notalar olarak parfümler değerlendirilmektedir.

 

 

 

 

 

Mesaj Bırakabilirsiniz