En İyi ve Etkili El Kremi Bakımı Ürünleri, Markaları ve Kullanıcı Yorumları (2023 Önerileri)

En iyi el kremi arayışında birçok kadın ve erkek bulunmaktadır. Çeşitlerinin fazla olması ve içeriklerinin kafa karıştırıcı olmasından dolayı konu ile ilgili araştırma oldukça yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Yazımız içerisinde Avrupa da en fazla kullanılmakta olan ve tavsiye edilen el kremleri markalarını sizler için araştırdık.

2022 en iyi ve etkili el kremi ürünleri:

  1. Burt’s Bees
  2. Kiehl’s Ultimate Strength Hand Salve
  3. Orijins – Plantscription Cleanser
  4. Nuxe Rêve de Miel
  5. Atelier Rebul Erguvan Özlü
  6. Yves Rocher Peelingli
  7. Neutrogena
  8. Vaseline
  9. Loccitane Kiraz Çiçeği
  10. Sally Hansen

Burt’s Bees El Kremi

Burt's Bees El Kremi

El kremi çok kurumuş ve çatlamış eller için kurtarıcı bir kremler. Kremin  %100 doğal olduğu bilinmektedir. Kremin içerisinde zeytinyağı bulunurken hücrelerin yenilenmesine de destek sağlamaktadır. İçerisinde ayçiçek yağı, biberiye yağı, tatlı badem yağı, balmumu gibi elleri nemlendirecek ürünler bulunmaktadır. İçerisinde geliştirilmiş olan içeriği ile ellere yumuşaklık kazandırır. Temiz ve kuru ellerinizi masaj yaparak uygulamanız yada ihtiyaç duyduğunuzda uygulayabilirsiniz. En iyi el kremi için çok kuru ve çatlak ellere sahipseniz akşamları yeterli miktardan biraz fazla uygulamanızı tavsiye edilmektedir.

Kiehl’s Ultimate Strength Hand Salve

Kiehl's Ultimate Strength Hand Salve

En iyi el kremi kuruyan ve çatlayan eller için üretilmiştir. Eller için kullanılan yoğun bakım kremidir.  Zengin bir içeriğe sahiptir. Nem kaybına karşı koruma oluşturur. Havadaki nemin cilde  hapsedilmesi ne yardımcı olur. İçeriğinde çeşitli bitkisel yağlar ve zeytin yağı bulunmaktadır. Bu krem ile cildiniz rahatlar yumuşar ve nemlenir. Zengin içeriği ile kuru elleri yumuşatır ve nemlendirir. Nem sağlama özelliği ile elinize meydana gelecek nem kaybına karşı koruyucu bir bariyer oluşturur.  Havadaki nemi elinize hapseder ve kimyasallarla maruz kalma durumundan korur.

Orijins – Plantscription Cleanser El Kremi

Orijins - Plantscription Cleanser El Kremi

Elinizi kir ve kalıntılardan arındırır. Doğal bir nem dengesi sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur. İçeriğinde yasemin, yulaf, aminoasitler bulunmaktadır. Cildi yatıştırır. Aloe vera gibi bitki özleri bulunmaktadır. Bu durum cildin kendini tazelemesini sağlar. Ayrıca içerisinde pembe gül, yıldız anason, mandalina gibi içerikler bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler cildin doğal ve genç görünümünü destekler. Ürün içerisinde Gana özelliği bulunmaktadır. Gana özelliği ise bu kültürde hastalıklardan kurtulmak için yapraklar dallar toplanıp sıkıca su ile paketlenmesidir.

Nuxe Rêve de Miel El Kremi

Nuxe Rêve de Miel El Kremi

Ürün en iyi el kremi, el bakımı için geliştirilmiştir. Elleri dış faktörlere karşı korur. Geliştirilmiş içeriği ile ellerin nemlenmesini ve beslenmesini sağlar, yumuşaklık kazandırır. Kullanılırken eller temiz olmalı ve temiz ellere masaj yaparak uygulanmalıdır. Ürünün bir kullanım süresi bulunmamaktadır. İhtiyaç duymanız durumunda ürünü tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Ürün tüm cilt tipleri için uygundur. Ayrıca ürünün içerisinde bulunan yüksek doğal içerikli aktif maddelerin etkisi ile eller etkilenir ve rahatlık kazanır. Cildi güçlendirir ve yaşlanma izlerine karşı da bakım sağlar.

Atelier Rebul Erguvan Özlü El Kremi

Atelier Rebul Erguvan Özlü El Kremi

Ürünün içeriğinde shea yağı ve badem özü yağı bulunmaktadır. Özel bir formülle üretilmektedir. Elleri korumak ve cildi beklemek, nem dengesini sağlamak için üretilmiştir. Ayrıca içeriğinde yüksek derecede argan yağı ve E vitamini, aynı zamanda antioksidan etkisi bulunmaktadır. Ürün elinizi dış etkenlerden korurken cildinizin yenilenmesini sağlar. En iyi el kremi kullanırken kremin emilen veya bırakmayan bir dokusu bulunmaktadır. Elleri ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. Ayrıca ürün paraben içerme.

Yves Rocher Peelingli El Kremi

Yves Rocher Peelingli El Kremi

İçeriğinde doğal yağlar bulunmaktadır. Bu yağlar sayesinde cilt ipeksi bir görünüm kazanır. Ellere kusursuz bir cilt yapısı oluştururken ölü hücreleri arındırır. Cilde tazelenmiş bir yapı kazandırır. Yüzde  99’dan daha fazla bitkisel bir içeriğe sahiptir. Paraben içermez dermatolojik olarak bütün kontrolleri gerçekleştirilmiştir. Kuru cilt üzerine kullanılmaktadır. Haftada bir ya da iki kez cilde masaj yaparak uygulanır ve sonrasında su ile durulanır.

Neutrogena El Kremi

Neutrogena El Kremi

Neutrogena el ve tırnak bakım kremi en iyi el kremi olarak bilinir ve ellerinize yoğun bir şekilde nem kazandırır. Ayrıca cildi besleme özelliği bulunmaktadır. Tırnak bakımında da kullanılan bu ürün tırnakları iki katına kadar güçlendirmektedir. Özellikle tırnak etrafındaki kuru deriyi yumuşatmaya yardımcı olmaktadır. Tırnağın üzerinde bulunan çizgilerin yok olmasına ve pürüzsüzleşmesi ne yardımcı olur. Ürün kuru eller için anında nemlendirme olanağı da sunmaktadır ürün cildinizi besler.

Vaseline El Kremi

Vaseline El Kremi

Ürün yaklaşık olarak 140 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Yüzde yüz orijinal olan bu ürün jel şeklindedir. Kremin etkili hali cildinizde nemi hapseder. Cildi korur ve onarılmasına yardımcı olur. Jel şeklinde olan bu krem yüzde yüz saflaştırılmıştır ve içinde 3 kat saflaştırılmış ürün bulunmaktadır. Ürünün orijinal nemlendirici jel hali, kakaolu nemlendirici jel hali, bebekler için üretilmiş nemlendirici jel hali bulunmaktadır. En iyi el kremi ürününün dudak bakım kremi de yer almaktadır.

Loccitane Kiraz Çiçeği El Kremi

Loccitane Kiraz Çiçeği El Kremi

Shea yağı katkısı ile geliştirilmiş ürünün hafif dokusu ile eller nemlendirilir ve aynı zamanda cilt koruma altına alınır. Ciltte hafif ve çiçeksi bir koku yer edinmektedir. Özellikle nemlendirici krem olarak kullanılan nu ürünün yağsız dokusuyla elde yapışkan bir hissiyat bırakmaması tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Ayrıca ürün Luberan Bölgesi’nin Kiraz özlerini içerdiği de bilinmektedir. Özellikle kış günlerinde el kuruluğuna önlemektedir.

Sally Hansen El Kremi

Sally Hansen El Kremi

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu ürün seramid içeren aktif bir formülü ile ellerinizi nemlendirir ve elinizdeki nem seviyesini korunmasını destekler. En iyi el kremi yıkandıktan sonra da etkisini kaybetmez ve elde hızlı bir emilim sağlar. Ayrıca elinizde yağlı bir hissiyat bırakmaz. Ürünü kullanırken gün içerisinde ihtiyaç duymanız anında sıklıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca ürünün kullanımı günlük olarak kullanıma uygundur.

El Kremi Sık Sorulan Sorular

Doğal El Kredi Var mıdır?

El kremi genel olarak kimyasal bileşimlerden oluşmaktadır. Fakat içeriği tamamen doğal olarak üretilmekte olan kremlerde bulunmaktadır. Markalar bu şekilde hassasiyeti bulunmakta olan kişiler için üretimini bu şekilde de yapmaktadır.

El Kremi Fiyatları Nelerdir?

Yüzlerce çeşit el kremi bulunmaktadır. 10 TL ile 2500 TL arasında geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Fiyat noktasında birçok şey söylenebilir. Aklınızda bir marka varsa sitelerden bu markanın fiyatlarını araştırmanız daha doğru olacaktır.

El Kremi Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

El kremi seçerken içeriğinin insan sağlığına zararlı bileşenlerden oluşmamasına dikkat edilmesi gerekir. Kısa süreli rahatlama sunan fakat ileriki zamanlarda sorun yaşamanız muhtemel olan markalar bulunmaktadır. Bu sebeple bu noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

El Kremi Zararlı mı?

Kullanacağınız marka ve içeriğe göre bu durum değişebilir. Çok yoğun bir şekilde kullanımlar neticesinde bir takım sorunlar oluştuğu klinik olarak gözlemlenmiştir. Normal bir kullanım sonucunda ortaya çıkan fazla bir vaka bulunmamaktadır.

Mesaj Bırakabilirsiniz