En İyi Beyazlatan Diş Macunu Ürünleri, Markaları ve Yorumları (2023 Önerileri)

En iyi diş macunu markaları Türkiye genelinde yapılmış olan araştırma neticesinde ortaya çıkmıştır. Kullanılmakta olan diş macunları markalarından kullanıcıların ne derece memnun olduğu önemli bir bilgidir. Marka tercihi yapmak isteyen ve karar veremeyen birçok kişi kullanıcıların yorumlarını merak etmektedir.

Kullanıcıların diş macunu markalarının hangi özelliklerinden memnun olduklarını yapılmış olan geniş çaplı bir araştırmayla öğrenmek mümkündür.  Türkiye’de ve dünya genelinde kullanılmakta olan birçok marka bulunmaktadır. Bu markalar arasında sağlığa daha çok faydalı olan ve zararı bulunmayan ürünler yazımızda sizler için ayrıntılı olarak incelenecektir.

2022 en iyi beyazlatan diş macunu ürünleri:

  1. Splat BlackWood Beyazlatan
  2. Arm Hammer Beyazlatıcı
  3. Splat Organic Aloe Vera
  4. Marvis Smokers Whitening
  5. Sensodyne Klasik
  6. Parodontax
  7. Jack&Jill Kids
  8. Farmasi Eurofresh
  9. Curaprox Enzycal

Splat BlackWood Beyazlatan Siyah Diş Macunu

Son zamanlarda kullanılmakta olan ve memnuniyet düzeyi yüksek olan ürün olarak ilk sırada Splat BlackWood Beyazlatan Siyah Diş Macunu bulunmaktadır. Ürün markanın en özel ve kullanıcılar tarafından en yüksek memnuniyet düzeyindeki diş macunu olarak bilinmektedir. Dişlerin bu ürün ile daha yüksek seviyede bir beyazlığa kavuştuğu kullanıcılar tarafın dile getirilmektedir. Ayrıca diş hassasiyeti olan kullanıcılar için de tavsiye edilmektedir. Diş hassasiyetini bütünüyle ortadan kaldıran bir içeriğe sahip olduğu görülmektedir. Çürüklerle olan mücadelesi de diğer markalardan çok daha ileri seviyededir.

Arm Hammer Beyazlatıcı Diş Macunu

Çok fazla sigara ve çay tüketiyorsanız Arm Hammer Beyazlatıcı Diş Macunu tam olarak kullanmanız gereken bir üründür. En iyi diş macunu markaları arasında en iyiler arasında yerini almaktadır. Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar da değerlendirildiğinde büyük bir memnuniyet söz konusudur. Dişlerde bulunmakta olan lekeleri çok daha basit bir şekilde temizlemektedir. Oldukça iddialı bir şekilde dişlerin 3 tona kadar daha beyaz olacağını marka söylemektedir. Karbonat ve mikro parlatıcı kristaller içeriğinde bulunmasından dolayı etkisinin kuvvetli olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

Splat Organic Aloe Vera Diş Macunu

En iyi diş macunu markaları

Diş macunu tercihinizi daha organik bir markadan yana kullanmak istiyorsanız Splat Organic Aloe Vera tam olarak aradığınız ürün olabilir. Nane aromasını çok fazla istemeyenler de ayrıca bu ürünü rahat bir şekilde kullanmaktadır. Florürsüz ve organik formülüyle sizlere dişlerinizin son derece iyi bir bakıma kavuşmasını sağlamaktadır.  Kullanıcı yorumları incelendiğinde daha az nane aroması tercih eden ve organik olarak bir diş macunu arayışında olan kullanıcılar bu üründen son derece memnun olduklarını belirtmişlerdir.

Splat White Plus Diş Macunu

Splat White Plus Diş Macunu

Dişleri hassas olan kullanıcılar her ürünü kullanamazlar. Bu sebeple bir takım özel ürünlere yönelmektedir. Splat White Plus hassas dişlere ve diş etlerine sahip olan kişilerin tam olarak istedikleri bir üründür. Dişlerde oluşan plak oluşumunu içerisinde bulundurduğu fosfat sayesinde engellemektedir. Aynı zamanda dişlerde aşırı derecede duyarlılık olması durumunda da bu ürün kullanılabilir. İçerisinde bulundurduğu Potasyum İyonları sayesinde mevcut duyarlılıktan kullanıcıları korumaktadır.

Marvis Smokers Whitening Diş Macunu

Marvis Smokers Whitening Diş Macunu

En iyi diş macunu markaları arasında gösterilen bir diğer önemli markadır. Sigara, kahve ve yemek gibi diş lekelerinden rahatsız olan kişiler için daha hassas bir üründür. Ağız kokusu problemi yaşamakta olan kişilerin daha fazla tercih ettiği ve memnun kaldığı bir ürün olarak da bilinmektedir. Keskin nane içeriği ile ağız kokusunu ortadan kaldırmaktadır. Keskin olarak bulunan nane içeriğinden hoşlanmıyorsanız ürünün bir farklı çeşidi daha bulunmaktadır. Nane içeriği azaltılmış olan diğer ürünü de rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Marvis Smokers Whitening kullanıcıları bu üründen oldukça memnun olduklarını dile getirmektedir.

Sensodyne Klasik Diş Macunu

Sensodyne Klasik Diş Macunu

Piyasada en fazla kullanılan ve bilinen ürünler arasında Sensodyne bulunmaktadır. Markanın kullanıcıları uzun yılardan bu yana ürünü kullandıklarını ve memnun olduklarını belirtmektedir. Birçok farklı özelliği bulunan çeşitleri de bulunmaktadır. Hassasiyetlerinize uygun bir çeşidini alarak kullanıma başlayabilirsiniz. Hassas dişlere sahip olan kişiler tarafından çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Birçok diş hekimi tarafından da tavsiye edilmektedir.

Parodontax Diş Macunu

Parodontax Diş Macunu

Memnuniyet oranı en fazla olan markalardan bir diğeri de Parodontax diş macunudur. Piyasada en fazla tanınan markalar arasında bulunmaktadır. Tek bir çeşidi bulunmamaktadır. Farklı içerikleriyle birçok kişinin istediği özellikte ürünler piyasaya sürmektedir. Genel olarak en beğenilen özelliği ferahlık ve tam koruma sağlamasıdır. Dişlerde bulunan lekeleri de giderdiği bilinmektedir. Ağız kokusu sorunu yaşayan birçok kişi bu ürünle mevcut sorunlarından kurtulduklarını dile getirmiştir. Diş hekimleri tarafından tavsiye edilen en iyi diş macunu markaları arasında ilk sıralarda bulunmaktadır.

Jack&Jill Kids Diş Macunu (Çocuklar için)

Jack&Jill Kids Diş Macunu (Çocuklar için)

Çocuklar için kaliteli bir ürün arıyorsanız direk olarak Jack&Jill Kids ürününü kullanabilirsiniz. Tatsız olmasından dolayı çocuklar için kullanımı son derece basittir. Diş fırçalama eğitimi verdiğiniz zamanlarda sizin işinizi kolaylaştırır. Hayvanlar üzerinde bu ürün kesinlikle test yapmamaktadır. Bilindiği üzere çocuklarda diş macunu yutma sorunu sürekli olarak yaşanmaktadır. Ürünün içeriğinde kimyasal olarak her hangi bir şey olmadığından dolayı yutma gerçekleşse bile bir zararı olmayacaktır.

Farmasi Eurofresh Diş Macunu

Farmasi Eurofresh Diş Macunu

Farmasi Eurofresh hassas dişleri olanların genel olarak kullanmamakta olduğu bir diş macunu olarak bilinmektedir. Dişlerde bulunan aşınma sorununa kesin olarak bir çözümdür. İçerisinde doğal bitki özleri bulunmaktadır. Bitki özleri yoğunluğu normalden daha fazladır. Bu nedenle dişlerde bulunan hassasiyeti en aza indirmektedir. Yoğun aloe vera özleri içeriğinde bulunmaktadır. Aloe vera özleri dişlerin daha fazla parlamasına sebep olmaktadır. En iyi diş macunu markaları arasında gösterildiği gibi doktorlar tarafından da zaman zaman tavsiye edilmektedir.

Curaprox Enzycal Diş Macunu

Curaprox Enzycal Diş Macunu

Marka ilk sıradaki özellik olarak içeriğinin temiz olmasını öne sürmektedir. SLS Sodium Lauryl Sulpathe olarak bilinmekte olan zararlı içerik Curaprox Enzycal içerisinde asla bulunmamaktadır. alkol, deterjan, mentol tarzında güçlü tatları içeriğinde bulundurmamaktadır. Çürüğe karşı kalkan görevi gören muhteşem bir içeriği bulunmaktadır. diş eti kanamalarının kesin olarak önüne geçmektedir.

Diş Macunları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Diş macunu seçimi nasıl olmalı?

Diş macunu tercihi yaparken dişimizin özelliklerini göz önünde bulundurarak tercih yapmamız gerekmektedir. Ayrıca içeriğinde çok fazla kimyasal madde olmaması da önemlidir.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatmak için diş hekimlerinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca bu sorunu ortadan geçici veya kalıcı olarak ortadan kaldıran diş macunu markalarından istifade edebilirsiniz.

Diş sağlığı için gerekli olan mineraller Nelerdir?

Kalsiyum diş sağlığı için önemli bir mineraldir. Kemik ve aynı zamanda diş oluşumunda etkilidir. Ayrıca diş sağlığını korumak için flor de son derece önemli bir mineraldir.

Bebeklerde ağız ve diş sağlığı için neler yapılmalı?

Çocuklarda zamanında diş bakımını öğretmek gerekmektedir. Ayrıca aileler özel olarak çocukların diş problemlerini yakından takip etmeleri beklenir. Çocukların farkında olmadıkları diş sorunları zamanında müdahaleyle ortadan kalkar

Yetişkinlerde diş sağlığı için günlük yapılması gerekenler nelerdir?

25 yaşından itibaren dişlere bilhassa daha yakından ilgi göstermek gerekmektedir. Ayrıca dişlere fayda sağlayacak minerallerin tüketilmesi gerekmektedir. Günlük olarak diş fırçalama işlemi 3 kere yapılmalıdır. Belirli periyotlarda diş muayenesi yapılmalıdır. Ortalama süre bunun için 6 ay olarak belirlenmiştir.

 

 

 

 

 

Mesaj Bırakabilirsiniz